İçeriğe atla

Fotoğraf

Fiesta far ve sisleri için halojen ampul

• Please log in to reply
75 cevap var

#41 Ayhan Şentürk

Ayhan Şentürk
  • Kulüp Üyesi
  • 5,419 Mesaj
  • Ülke: Türkiye
  • Araç: 07 Fiesta TDCi Sport
  • Doğum Yılı: 1986
  • Meslek: Otomotiv Öğretmeni

Gönderim tarihi 24.01.2008 - 12:22

Aklımda Ali bey.
Peki bizim standart far ampüllerine göre dahamı iyi aydınlatıyor.

Birde parkları osram bulduğunda değiştirebilirim. Yada bunları yanana kadar kullandıktan sonra..

#42 Mehmet Özyürek

Mehmet Özyürek
  • Yönetici
  • 42,772 Mesaj
  • Araç: 06 Tdci Ghia Jatco
  • Doğum Yılı: 1969
  • Meslek: Sigorta Acentesi

Gönderim tarihi 24.01.2008 - 12:24

Yada bunları yanana kadar kullandıktan sonra..

Bu süre çok uzun olmayacaktır... Sen osram aramaya başla..
Sevgili arkadaşlarım. Özel mesaj ile çok fazla teknik soru almaktayım. Bu durumdan şahsım olarak hiç bir şikayetim olmamasına rağmen forum adına ciddi rahatsızlık duymaktayım. Çünkü: Sorunlar foruma yazılmalıdır, Herkes özel mesajla çözüm arasaydı, bu forum olmaz, soru soracak kimse de bulunamazdı. Özel mesaj ile teknik soru sorarak foruma zarar veriyorsunuz, Sorunları foruma yazın lütfen.

#43 Ayhan Şentürk

Ayhan Şentürk
  • Kulüp Üyesi
  • 5,419 Mesaj

Gönderim tarihi 24.01.2008 - 12:30

Yanmaz gibime geliyor.Çünkü töleranslı led. 10 v ile 15 v arasında çalışabiliyor.
Çok büyük ihtimal biri yanacak ve tek göz olacak. Bende dayanamayıp osram bulana kadar gene orginale döncem.

Tek korkum bu farları takıp sökmesi. Söktükten sonra yerinden çıkartıp yerleştirmezi işkence gibi.

Ali bey bu philips h4 night....... fiyat olarak ne kadar acaba?

#44 Ayhan Şentürk

Ayhan Şentürk
  • Kulüp Üyesi
  • 5,419 Mesaj

Gönderim tarihi 24.01.2008 - 13:17

Teşekkürler arkadaşlar. Antenler artık beyaz yanıyor.

#45 Ali Cihangiroğlu

Ali Cihangiroğlu
  • Kulüp Üyesi
  • 13,129 Mesaj
  • Araç: Fiesta TDCI
  • Doğum Yılı: 1973
  • Meslek: Harita Kadastro Teknikeri

Gönderim tarihi 24.01.2008 - 15:31

Vallahi baya fark ediyor kısalarda daha net bir aydınlatmayla beraber yandaki nesneler daha bir aydınlık oldu uzunlarda ise bariz fark var özellikle karşıdan gelen için uzunlar geçici körlük bile yapabilir :kafa: ampülün kafası (şapka kısmı) mavi renkli bu seni yanıltmasın sahte xenon havası veren boyalı ampullerden değil bu, farlar kapalıyken içerde mavi bir yansıma yaparak ayrı bir hava katıyor okadar camı şeffaf yani yandığında çok kuvvetli bir ışığı var,power2night GT150 ampulün çiftli pakedini 45 ytl ye almıştım sen otopolden alabilirsin bunlar UV filtreli olduğundan farlarda sararmada yapmıyor otopolde 48 ytl çifti
http://www.otopol.co...ducts_id=100044
yada istersen biraz daha kuvvetli olan XtremePower ama öyle aman aman bi fark yok aralarında
http://www.otopol.co...ducts_id=100042
cool blue park lambaları ise tanesi 3 ytl
http://www.otopol.co...ducts_id=100167

#46 Ayhan Şentürk

Ayhan Şentürk
  • Kulüp Üyesi
  • 5,419 Mesaj

Gönderim tarihi 25.01.2008 - 00:45

Teşekkürler Ali bey.
Power2night gt150 alırım büyük ihtimal.
Bursa'da piyasada bulurum. Parklarıda alayım.
Farlarıda ikide bir sökmek istemiyorum.Arabayı tamponların boyanması için servise bıraktığımda tamponlar sökülmüşken farlarıda kolayca söküp takarım.

#47 Ali Cihangiroğlu

Ali Cihangiroğlu
  • Kulüp Üyesi
  • 13,129 Mesaj

Gönderim tarihi 25.01.2008 - 10:37

Vaay hadi hayırlı olsun diyeyim, tampon boyama aşamalarını (zımpara astar falan oluyo galiba), maliyet hk. bilgi ve tabiki resimleri heycanla bekliyorum Ayhan.

#48 Ayhan Şentürk

Ayhan Şentürk
  • Kulüp Üyesi
  • 5,419 Mesaj

Gönderim tarihi 26.01.2008 - 02:20

Henüz servise bırakmadım. İnanın zamanım yok. İlk fırsata arabayı götürcem. Boya işini 1 ay önce görüşmüştüm.Yoğundular ve pazartesi getir demişlerdi. Kar falan yağdı,sonra işlerim yoğunlaştı ve hala gidemedim.
Kapı kolları, bagaj citası ve tamponlar boyanacak.
Tampon zımparalanacak, sonra özel ilac sürülecek, sonra astar,sonra boya, sonrada cila...

Yapmak istediğim birkac şey daha var. Hepsini tamamladıktan sonra resim cekmek istiyorum :)

Önce park ve ampülleri alayım,tamponlar boyanırken onlarda takılsın.Bir şey daha var. Oda sürpriz olsun.

#49 Ali Cihangiroğlu

Ali Cihangiroğlu
  • Kulüp Üyesi
  • 13,129 Mesaj

Gönderim tarihi 26.01.2008 - 10:25

Soyle soyle hadi hadi... :) yoksa spoilermi?... Bu arada önümüzdeki ay yeni Focus Haziranda Kuga Kasımda da bizim bittiğimiz ay bu ay, Verve çıkıyor ve Fiestamız antika durumuna düşüyor, neyse Ford' da ilk çıkan modeller hep sorunlu ve az donanımlı olur zati, bizde 2010 da değişiriz artık Fiestaları.

#50 Haluk Şentürk

Haluk Şentürk
  • Kulüp Üyesi
  • 399 Mesaj
  • Araç: 2012 Aveo Sedan LTZ
  • Doğum Yılı: 1974
  • Meslek: öğretmen

Gönderim tarihi 27.01.2008 - 15:07

Ayhan eğer henüz almadıysan şu ampule bir bak derim.Osram NightBreaker ...hem ucuz hem de kullanıyorum sorunsuz.
"Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." M.K.ATATÜRK

#51 Ali Cihangiroğlu

Ali Cihangiroğlu
  • Kulüp Üyesi
  • 13,129 Mesaj

Gönderim tarihi 27.01.2008 - 15:32

Osramınkini bende görmüştüm fakat Philips gibi değil bu, okadar dayanmıyorda kullandıkça anlıycaksın renk farkı olmaya başlıyor beyaz ışık için camın yarısında boyalı kısmı var, tamam iyi ama philips kadar değil haberin ola, boyalı cam olmayacak esası bu.

#52 Ayhan Şentürk

Ayhan Şentürk
  • Kulüp Üyesi
  • 5,419 Mesaj

Gönderim tarihi 27.01.2008 - 18:51

Kesinlikle mavi boyalı olmamalı. Mavi boya beyaza göre ne derece kapalı bir ton ise ampülde yandığında sarı renkten beyaza dönebilmek için okadar ışık kaybediyor. O orandada aydınlata azalıyor.

Aslında aydınlatma olarak xenon düşünüyordum ama fiyatlar yüksek. philips ise 40-50 lira. Xenonda daha güzel duracaktı... :rolleyes:

#53 Yiğitcan Coşar

Yiğitcan Coşar
  • Üye
  • 3,340 Mesaj
  • Araç: 06'CorollaHbD-4DMMT
  • Doğum Yılı: 1988
  • Meslek: O.E.M.

Gönderim tarihi 27.01.2008 - 21:03

Buyur benmki ikiside beyaz...
Gönderilen Resim
Gönderilen Resim

Bunlarda kısalar...
Gönderilen Resim

DOSOD - Düzce Otomobil Sporları ve Offroad Kulübü...

2010 D4-D Corolla Elegance + 2006 D4-D Corolla HB Sol 

#54 Ali Cihangiroğlu

Ali Cihangiroğlu
  • Kulüp Üyesi
  • 13,129 Mesaj

Gönderim tarihi 27.01.2008 - 22:14

Eski kasa farlar zaten sorunlu birde beyaz ampulle performans hiç kalmaz diye düşünüyorum, yani görünüş olarak güzel olabilir ama ben performans olarak bakıyorum direk beyaz ampulle Philips power2night ampulu karşılaştırısan beyaz elbette güzel durur philips sarı ışıktır fakat olay gece belli olur belki beyaz güzeldir ama olay menzile ve yağmurlu sisli havaya nesneleri daha iyi aydınlatmaya gelince Philips açık ara öne geçer bunu demek istedim, xenon takamıyorsak onun performansına her hava şartında yakın olan ampuller Philipsin power2night yada extrem power ampulleri, Osarm' ında nightbreaker ampulleridir, diğer boyalı olanlarsa hikayedir, görünüşten öteye geçemez bunlar.

#55 Yiğitcan Coşar

Yiğitcan Coşar
  • Üye
  • 3,340 Mesaj

Gönderim tarihi 28.01.2008 - 00:28

Sana şunu söyleyim; burası Düzce ve sık sık sis oluyor.Ben gayet rahat gidebiliyorken diğer arabalar burunlarının ucunu göremiyor... Çünkü beyaz ışık siste dahi olsa yol çizgilerini öyle bi parlatıyor ki o senin menzil olarak bahsettiğn sarı ışık hiç bir işe yaramıyor bundan emin olabilirsin.

Bu mesaj Cihan Tiftik tarafından düzenlendi: 28.01.2008 - 00:32
yazım kuralları,noktalama işaretleri/C.Tiftik

#56 Cihan Tiftik

Cihan Tiftik
  • Üye
  • 6,538 Mesaj
  • Araç: Orion Mk7
  • Doğum Yılı: 1987
  • Meslek: Out-Roader

Gönderim tarihi 28.01.2008 - 00:36

Siste ışığın renginden ziyade aydınlatma grubunun konumu ve aydınlatacağı yer önemlidir.Yoğun sisli bir havada farınızın gücü,rengi ne olursa olsun örneğin uzun farları yakarsanız önünüzdeki(hava içindeki taneciklerin daha yoğun şekilde bir araya gelmesi sonucu oluşan)sis bulutu ışığı normalden çok daha fazla kıracağı/soğuracağı için duvar etkisi yapar. Bu yüzden sis farları aracın olabildiğince alt kısmına yakın ve olabildiğince düşük frekanslı renklerden seçilirler ki bu kırılma azaltılabilsin..

Mutluluk beni de al yanına,para verecem çuvalla.

www.tfkmotoring.tr.cx

#57 Yiğitcan Coşar

Yiğitcan Coşar
  • Üye
  • 3,340 Mesaj

Gönderim tarihi 28.01.2008 - 05:05

evet bu konuda haklısn siste far ayarını en aşşağıya indirdiğimde ısık yere doğru vurduğu için önümde duvar etkisi yaratmıyor.

#58 Ali Cihangiroğlu

Ali Cihangiroğlu
  • Kulüp Üyesi
  • 13,129 Mesaj

Gönderim tarihi 28.01.2008 - 12:53

Sen birde bunun yerine herhangi bir H4 ampul denesen bence daha iyi sonuç alıcaksın çünki siste en iyi sonucu sarı ışık alır, bunu kanıtlamanın tek yolu var farın birine power2nigt tak diğerinde seninki kalsın, bakalım sonuç değişicekmi ben denedim ve baya farketti seninki iyi olabilir ama bunlar daha iyi, ha şunuda belirtiyim benimki iyi olayına girmiyorum yanlış anlama ben sadece daha iyi aydınlatma için uğraşırken deneme yanılmayla ve internetten araştırarak bu sonuca ulaştım bu yüzden bunları söyledim. Siste farları 0 konumunda kullanırım ve kısalarda çok rahatım.

#59 Bayram Bekman

Bayram Bekman
  • Üye
  • 420 Mesaj
  • Araç: 2008 Audi A3 1.6
  • Meslek: Satın Alma

Gönderim tarihi 28.01.2008 - 13:12

gecenlerde bende dandık beyaz(mavı camlı) benzıncı marka ampullerımı degıstırdım.
zaten parklarda ıkıde bır patlıyordu! bende kıydım paraya m-tec aldım(70YTL) hem park beyaz,hem uzun kısam!
sıslerın orjın kalmasından yanayım,hatta sokebılsem ampullerı cam boyası ıle sarıya boyarım!

55 ford fairline town sedan V8*70 opel record 1900 caravan*72 peugeot 504 gl*74 vw 1303 bıg*78 trıump hart top*81 skoda 1201*82 skoda 1201*82 sahın1300*96 tıpo 1.6slx*96 sahın 1600*99uno s*66 wılys4x4*94 serçe des 1300*01 grand cheroke lımıted*07 connect 90 delux*08 clıo III Quıckshıft *82 oldsmobıle delta 88 royal brougham V8*08 audi A3 atractıon 1.6 multironic

#60 Görkem Azizoğlu

Görkem Azizoğlu
  • Üye
  • 1,339 Mesaj
  • Araç: Fiesta 2005 1.4 TDCi
  • Doğum Yılı: 1990
  • Meslek: Gayri İradi İşsiz

Gönderim tarihi 28.01.2008 - 20:08

Elinize sağlık çok yakışmış. Bu tür ampüllerden bende almıştım bi ara farlar beyaz almıştım parklar da yakışmıyordu sarı sarı. Alıp taktım bi baktım mavi yazan kutudan çıkan ampüller mos mor yanıyor :) . Bi de bizim fiestaların parklar en üstte olduğu için iyice bi değişik geldi gözüme sinir oldum söktüm şimdi bu beyazlardan arıyorum bende.
Ford Fiesta TDCİ 2005 LED fukarası...

BEKDİK

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye