• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Evren Barış Özbek

Muayene Hakkında Bilmek Istedikleriniz

Bu konuda 862 ileti var

İnternette gezinirken buldum.Burdan ulaşabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

o ne ki?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konya/Karapınar'da da gördüm birtane yeni kuruluyordu bu yaz başında.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elazığda var yanlış hatırlamıyorsam reklam panolarını biz yapmıştık,resimde görülen totem benim eserim.şimdi birde Hadımköy gişeler yanında bir bina galiba araç muayene istasyonu

tarihinde Fatih tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

adanada 2 tane var.vayki vay.milletin canına okuyorlar :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ankarada 2 kasımdan itibaren altı yerde başladı bence mantıklı bir muayene istasyonları

http://www.tuvturk.com.tr bu adreste detaylı anlatılıyor.araç muayenesi yapılamayacak yeri okurken şöyle bir madde vardı

araç sırada iken çalışmaz ise muayenesi yapılmaz . 2 sene önce muayaneye gittiğimde bir araç çalışmamış idi çok eski bir model 124 iterek sıraya girdi vede muayene sırasında motorla uğraşarak iyi kötü çalıştırmışlardı tabiiki muayeneden geçti.Herhalde bundan sonra böyle birşeyler olmaz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

istanbul'da tüv'den muayene yaptıran var mı hiç?

ne yapmak lazım neler istiyorlar ne kadar sürüyor vs.vs.vs internet sitesinde yazanlardan farklı bir bilgi verebilcek kimse var mı

eski istasyonlar artık muayene yapmıyor herhalde...

bir de aracın borcu yoksa temiz kağıdı alınmasına gerek yokmuş galiba , teyitleyecek kimse var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
istanbul'da tüv'den muayene yaptıran var mı hiç?

ne yapmak lazım neler istiyorlar ne kadar sürüyor vs.vs.vs internet sitesinde yazanlardan farklı bir bilgi verebilcek kimse var mı

eski istasyonlar artık muayene yapmıyor herhalde...

bir de aracın borcu yoksa temiz kağıdı alınmasına gerek yokmuş galiba , teyitleyecek kimse var mı?

Cevap verrim ama... Bir mondeo by-pass'ına patlar sana.. :p

Ruhsat

Borcun yoksa yazıyla falan uğraşmana gerek yok.. orda bakıyorlar

Trafik sigortası (yoksa yapalım :p )

Lpg varsa sızdırmazlık raporu

Ayrıca

İlk yardım seti.. (TS4019'a uygun)

2 adet üçgen reflektör

Yangıs söndürme cihazı

Stepne

Aracın genel bakımını yap.. Sağdan soldan yağ damlıyorsa sil... Motor no okunmuyosa temizle okunur hale getir..

Far ayarlarını kontrol et...

Diğerlerini biliyorsundur zaten...

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Motor no görünmüyorsa bir kağıt verip yetkili servise yolluyorlar, servis kağıdı kaşeliyor numaraya bakıp..

Bu arada kayıp ruhsat için tespit yaptırmak bedava olmuş, daha önce muayene ücreti ödeniyordu bunun için de..

Foruma özel bilgi:

Ruhsat kayıp diye tespit yaptırmaya araç gönderdim. Normalde aracın muayenesi de çoktan bitmişti, ama ruhsatta kayıptı. Tespit için para almadan ek-1 formunu imzalamışlar, yeni ruhsatı çıkarttırdım, yeni ruhsat sanki yeni muayene yapılmış gibi çıkmış.. Bu arada tespitte sadece motor ve şasi numarasını kontrol etmişler..

Yeni ruhsat maliyeti de çok yüksek değil :nazar:

Gerçi bir tüv istasyonunda istasyon amiri olan arkadaşımı arayıp bu durumu anlattım ona da garip geldi, sanırım yakında buna bir çözüm bulacaklardır..

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Isparta henuz gecmedi. saat 8 de 100 araclık kuyruk oluyor muayene istasyonunun önünde. 42, 07, 09 plakalı hepsi de :nazar:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2009 dan itibaren bütün istasyonlar geçecek bildiğim kadarıyla. ve yine bildiğim kadarıyla yeni istasyonların günlük kapasiteleri 90 araç muayene edecek kadarmış...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Avrupa yakasında oturan arkadaşlar için Hadımköy gişeler mevkiinde Tuv Turk faaliyete girdi diye biliyorum,bilginize

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kemerburgaz'daki eski istasyon da halen çalışıyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mehmet abi istedğin by-pass olsun söker bi yerden göndeririz :)

kemerburgaz'ın çalıştığına emin misiniz?

valla eğer çalışıyorsa benim 1 günüm kurtulur :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mehmet abi istedğin by-pass olsun söker bi yerden göndeririz :)

valla eğer çalışıyorsa benim 1 günüm kurtulur :)

Hee yaa.. bu by-pass işine bi ayar vermemiz lazım...

Bunlar da istanbuldaki TÜV istasyonları Sonuçta arabada sorun yoksa yarım günde hallolur diye düşünüyorum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi sen şase numarasını mesaj atıcaktın bana...

istasyona gittikten sonra hallolur da özellikle bana uzak yerleri seçmişler sanki :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lastik diş derinliğin uygun değilse geçirmiyorlar.Bu kadar özenliler yani, inşallah ileride al şu 50 liği bizim işi hallet moduna girilmez.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
mehmet abi istedğin by-pass olsun söker bi yerden göndeririz :D

valla eğer çalışıyorsa benim 1 günüm kurtulur :p

10 gün önce gittim açıktı, hatta sıra vardı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ankara tuv ile ilgili bilgisi olan var mı? Hangisinde sıra az, hangisi daha az "gıcık" v.s. Sport trend'in muayenesi geldi hatta geçti. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Akyurt'da azmış diye duydum bende. Eryaman yakın oraya götüreyim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arkadaşımın arabası 34 plaka. Kırıkkale'ye gitti. Diğer bir arkadaşım koçhisar'a gitti. Orası bomboşmuş.

Değer mi o kadar benzin yakmaya.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
34 plaka Ankara'da olmuyor. Koçhisar'a cenazeye gitmişti. Orda görmüş.

Türkiye'nin kuzeyi güneyi muhabbeti mi, ama koçhisar'da Ankara'ya bağlı. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bravo, sitede ilksin. Borcu yoktur yazısı ve muayene ücretleri nasıl. Herşey orada ki veznede bitiyor mu? Aracın tabanı kontrol ediliyormu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

C.tesi açık mı? :( Öyleyse süper.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

maalesef kemerburgaz istasyonu da kapanmış.

selahattin abi hangisine gitmiştin sen?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş