• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Önder Kayta

Direksiyon kutusu

Bu konuda 7 ileti var

Merhaba arcıma balans ayarı yaptırdım bu sırada ön takımıda kontrol ettirdim.direksiyonu hafif sağ sol yapınca direksiyon kutusundan tık tık diye ses geliyordu.direksiyon kutusunda boşluk var denildi.hafif tümseklerde bozuk yollarda yavaş giderken tıkırtılar geliyor bunun içinde z rotları ve ön takımı kontrol ettirdim zira sağlam denildi. ve 3 ay önce değiştirmiştim z rotları.bu tıkırtı direksiyon kutusundaki boşluk sebep olabilirmi?boşluk alınabilirmi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynı boşluk bende de vardı. Ford direksiyon kutusu üzerindeki ayar vidasının başını koymamış, (zaten şanzıman yağını boşaltma tapasını da koymamış) ama bir yolunu bulup vidayı bir miktar sıkınca tıkırtı geçmişti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu gün fırsat bulabilirsem lifte kaldırtıp dediğiniz gibi kontrol ettireceğim umarım bu sesin kaynağını bulabilirim.o kadar ilginçki sadece yavaşca bozuk bir yoldayken geliyor ince bir tıkırtı sinir bozucu:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bu gün fırsat bulabilirsem lifte kaldırtıp dediğiniz gibi kontrol ettireceğim umarım bu sesin kaynağını bulabilirim.o kadar ilginçki sadece yavaşca bozuk bir yoldayken geliyor ince bir tıkırtı sinir bozucu:)

Merhabalar sorun sadece sağdaki z.rotun bozuk oluşundan ibaretmiş..malesef bunu ne rot balans yaptırdığım usta anladı nede gösterdiğim başka bir tamirci aslında kontrol ettiler ama nasıl ustalar pek anlıyamadım..bizim bir sokak ötede genç bir tamirci arkadaşıma gösterdim aracı sesi duyduktan sonra aracı lifte kaldırıp sadece z.rotta sorun olduğunu söyledi orjinal olarak alıp değiştirdim..ses tıkırtı v.s hiçbirşey kalmadı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu z-rotları ne kadar sürede değiştirmek gerekiyor. ben aracı alırken değiştirmiştik. 15bin km oldu. direksiyondan veya başka bi yerden ses yok şimdilik...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Merhaba arcıma balans ayarı yaptırdım bu sırada ön takımıda kontrol ettirdim.direksiyonu hafif sağ sol yapınca direksiyon kutusundan tık tık diye ses geliyordu.direksiyon kutusunda boşluk var denildi.hafif tümseklerde bozuk yollarda yavaş giderken tıkırtılar geliyor bunun içinde z rotları ve ön takımı kontrol ettirdim zira sağlam denildi. ve 3 ay önce değiştirmiştim z rotları.bu tıkırtı direksiyon kutusundaki boşluk sebep olabilirmi?boşluk alınabilirmi?

Sanki yaşadığım sorunu tarif etmişsin, aynı sorunu birebir yaşıyorum. ben de z-rotları 3 ay kadar oldu değiştirdim, daha önceden böyle bir ses yoktu. Kasislerde ses geliyordu o sebeple z-rotlar değişildi ve ses kesildi.. Aradan iki ay falan geçti şimdi bu sıkıntıyı yaşıyorum. direksiyon kutusu ile ilgili düşünüyordum. Acaba aynı şekilde çözüme ulaşabilir miyim?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Z-rotlarla birlikte salıncak denilen tablalarıda kontrol ettirin.Bunların fişek dedikleri kısımları var sağlam gibi gözüksede yırtılmış olabiliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş