İçeriğe atla

Fotoğraf

Airbag sensörü nerededir?

• Please log in to reply
7 cevap var

#1 Mustafa Tüfekçi

Mustafa Tüfekçi
  • Kulüp Üyesi
  • 13,837 Mesaj
  • Ülke: Türkiye
  • Araç: w202 200K
  • Doğum Yılı: 1989
  • Meslek: para sayma makinası

Gönderim tarihi 11.05.2009 - 13:15

focuslarada sensörler nerededir ve airbagler asgari hangi koşulda açılır.
bundan önceki focusumuzla takal atmıştık ön tampon felan düşmüştü ama hava yastığı açmadı dün konvoy halinde giderken öndeki araca pat diye dokundum :unsure: hızımız azdı tamponda çizik felan yok ama gürültülü oldu çarpma :rolleyes: daha öncede istanbul tarfiğinde buna benzer bir oaly yaşamıştık aracın ön kısmı tampon esniyor hatta çamurlıklra kadar esneme oluyor sanırım ama tampon düşmeden hava yastıkları açılır mı yani minimum nasıl çarpmak lazım ki açılsınlar :D her defasında hava yastığı yüzüme patlıcak gibi oluyom ama çok şükür araçta çizik bile olmuyo

#2 Ayhan Onaran

Ayhan Onaran
  • Kulüp Üyesi
  • 15,590 Mesaj
  • Araç: 07 Focus Ghia
  • Doğum Yılı: 1978
  • Meslek: Bilgisayar+Emlak

Gönderim tarihi 11.05.2009 - 13:23

Ben önde kaputun kiliti var ya onun altında diye biliyorum..

''Bir eski dost,iki yeni dosttan iyidir'' , ''Kartal sinek yakalamaz'' , ''Tek parmaktan yumruk olmaz''

#3 Mehmet Özyürek

Mehmet Özyürek
  • Yönetici
  • 44,116 Mesaj
  • Araç: 06 Tdci Ghia Jatco
  • Doğum Yılı: 1969
  • Meslek: Sigorta Acentesi

Gönderim tarihi 11.05.2009 - 13:32

Sensörü şasidedir.. (Tamponu sökünce görürsünüz) Şasi eğilmedikçe takla da atsan açılmaz...
Hızın 20 km'nin üstünde olmalıdır...
Sevgili arkadaşlarım. Özel mesaj ile çok fazla teknik soru almaktayım. Bu durumdan şahsım olarak hiç bir şikayetim olmamasına rağmen forum adına ciddi rahatsızlık duymaktayım. Çünkü: Sorunlar foruma yazılmalıdır, Herkes özel mesajla çözüm arasaydı, bu forum olmaz, soru soracak kimse de bulunamazdı. Özel mesaj ile teknik soru sorarak foruma zarar veriyorsunuz, Sorunları foruma yazın lütfen.

#4 Mustafa Tüfekçi

Mustafa Tüfekçi
  • Kulüp Üyesi
  • 13,837 Mesaj
  • Araç: w202 200K
  • Doğum Yılı: 1989
  • Meslek: para sayma makinası

Gönderim tarihi 11.05.2009 - 13:51

anladım teşeekkürler emmi :unsure:

Ben önde kaputun kiliti var ya onun altında diye biliyorum..

sanada teşşekkürler ayhan abi

Bu mesaj Mustafa Tfeki tarafından düzenlendi: 11.05.2009 - 14:04

#5 Ayhan Onaran

Ayhan Onaran
  • Kulüp Üyesi
  • 15,590 Mesaj
  • Araç: 07 Focus Ghia
  • Doğum Yılı: 1978
  • Meslek: Bilgisayar+Emlak

Gönderim tarihi 11.05.2009 - 13:53

Sensörü şasidedir.. (Tamponu sökünce görürsünüz) Şasi eğilmedikçe takla da atsan açılmaz...
Hızın 20 km'nin üstünde olmalıdır...

Abi benim dediğim yerde aynı yer olmuyor mu? :unsure: Kilitin altı zaten tampon..

''Bir eski dost,iki yeni dosttan iyidir'' , ''Kartal sinek yakalamaz'' , ''Tek parmaktan yumruk olmaz''

#6 Mehmet Özyürek

Mehmet Özyürek
  • Yönetici
  • 44,116 Mesaj

Gönderim tarihi 11.05.2009 - 14:02

Ben konuların hepsini birden açıyorum.. okudukça kapatıyorum...
Benim açtığımda senin mesajın yoktu :unsure:
Evet senin dediğin yerde...
Sevgili arkadaşlarım. Özel mesaj ile çok fazla teknik soru almaktayım. Bu durumdan şahsım olarak hiç bir şikayetim olmamasına rağmen forum adına ciddi rahatsızlık duymaktayım. Çünkü: Sorunlar foruma yazılmalıdır, Herkes özel mesajla çözüm arasaydı, bu forum olmaz, soru soracak kimse de bulunamazdı. Özel mesaj ile teknik soru sorarak foruma zarar veriyorsunuz, Sorunları foruma yazın lütfen.

#7 Mehmet Özyürek

Mehmet Özyürek
  • Yönetici
  • 44,116 Mesaj

Gönderim tarihi 11.05.2009 - 14:08

Aynısını ben de yapıyorum ama senden daha güncelim emmim.

Senin elin boş...
Benim gelenim gidenim oluyor... Bi telefon gelse 5 dakka sürüyor...

#8 Mehmet Özyürek

Mehmet Özyürek
  • Yönetici
  • 44,116 Mesaj

Gönderim tarihi 11.05.2009 - 16:33

Amaç alıştı... onu çağırt. :)

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye