İçeriğe atla

Fotoğraf

Yağ lambası

• Please log in to reply
4 cevap var

#1 Kaan Aydın

Kaan Aydın
  • Üye
  • 127 Mesaj
  • Araç: Focus 11 Coll. HB
  • Doğum Yılı: 1984
  • Meslek: Öğretmen

Gönderim tarihi 12.05.2009 - 07:49

Aracım 99 focus, aracımı bazen yüksek devirde boşa aldığımda motor stop ediyordu. Bu yüzden artık böyle bir şey yapmıyordum fakat pazar günü aracım viteste ve ayağım gazdayken devir düşmeye hız azalmaya başladı. Gaz yemiyordu yani. 2-3 saniye sonra da yağ,akü, motor lambası yandı ben de yana çekip stop ettim. Yağa baktım normal, aküye baktım normal. Sonra tekrar çalıştırdım sorunsuz çalıştı ve o şekilde 10km daha yol yaptım. Sorun olmadı. Belki aldığımda gazdandır dedim üstelemedim.

Bu olaydan sonra arabaya bugün ilk kez bindim, kontağı açtım araba çalıştı fakat 4-5sn sonra araba stop etti , motor arıza ve akü yandı. Yağ lambası yanmadı. Sonrasında tekrar çalıştırdım çalıştı ve 1-2km yol gelip iş yerime vardım.

Bunların sebebi ne olabilir acaba ? Araba stop edince yanan 3 lamba ( motor arıza,akü, yağ) bende neden 2 tane yandı? Yağlamada mı bir problem var acaba ?

Bu mesaj Kaan Ayd?n tarafından düzenlendi: 12.05.2009 - 07:50

2011 Focus II Collection 1.6 HB (100ps)

#2 Yaşar Demirci

Yaşar Demirci
  • Kulüp Üyesi
  • 3,719 Mesaj
  • Araç: 1978 mitsu
  • Doğum Yılı: 1974
  • Meslek: Oto Tamircisi

Gönderim tarihi 12.05.2009 - 09:03

yag lambasında problem yok yanmasını istiyorsan tekrar çalıştırmadan önce biraz beklemen gerekiyor
kim oldugun degil kiminle oldugun önemli

#3 Çağlar Bayur

Çağlar Bayur
  • Moderatör
  • 42,321 Mesaj
  • Araç: 96 Mondeo 2.0 Glx
  • Doğum Yılı: 1969
  • Meslek: Hasar Giderici

Gönderim tarihi 12.05.2009 - 12:39

Araç stop edince o lmabalar zaten yanar, bu bir kontrol yöntemi değildir, anlattıklarınız ateşleme problemi olarak görülüyor.
herşeyden önce GÜVENLİK bunu unutmadan araç sürelim

#4 Kaan Aydın

Kaan Aydın
  • Üye
  • 127 Mesaj
  • Araç: Focus 11 Coll. HB
  • Doğum Yılı: 1984
  • Meslek: Öğretmen

Gönderim tarihi 12.05.2009 - 18:10

Araç stop edince o lambalar yanar bu durumdan haberdarım fakat stop edince 3 ışık yanması gerekirken nedense yağ ışığı yanmadı bu yağlamada bir problem var demek mi yoksa anlık bir problemmidir acaba o yüzden sordum . Ve aracı 8-9 aydır kullanıyorum ilk kez aracı boşa alma durumu dışında stop ettiğine şahit oldum. O yüzden durum nedir merak ettim.

Ateşleme ile ilgili olarak da buji, buji kablosu ve bobin 8bin km önce lpg takıldığında orjinali ile değiştirildi? Ateşleme derken..
2011 Focus II Collection 1.6 HB (100ps)

#5 Mehmet Özyürek

Mehmet Özyürek
  • Yönetici
  • 42,751 Mesaj
  • Ülke: Türkiye
  • Araç: 06 Tdci Ghia Jatco
  • Doğum Yılı: 1969
  • Meslek: Sigorta Acentesi

Gönderim tarihi 12.05.2009 - 18:13

Bu bir problem değildir.. Olur böyle şeyler bazen...
Dert etmeyin..
Yağlamada sorun olmasının göstergesi.. O lambanın sönmemesidir..
Sevgili arkadaşlarım. Özel mesaj ile çok fazla teknik soru almaktayım. Bu durumdan şahsım olarak hiç bir şikayetim olmamasına rağmen forum adına ciddi rahatsızlık duymaktayım. Çünkü: Sorunlar foruma yazılmalıdır, Herkes özel mesajla çözüm arasaydı, bu forum olmaz, soru soracak kimse de bulunamazdı. Özel mesaj ile teknik soru sorarak foruma zarar veriyorsunuz, Sorunları foruma yazın lütfen.

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye