• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
G&#246khun Lekesiz

Orjinal Ford Focus Ön Cam Temini

Bu konuda 15 ileti var

Merhaba,

Bugün sağolsun önümde giden kamyondan fırlayan taş sonucu ön camımdan parça koptu. Biraz daha hızlı gelseydi taş sanırım camı delip içeri girecekti. Ucuz atlattık diye düşünüyordum. Ta ki sigorta firmamı arayıncaya kadar. Kasko firmam Dubai Group. Anlaşmalı cam servisi ise Uğurlu Glass diye bir firma. Açıkçası adını daha önce hiç duymadım ve pek de içime sinmedi. Benzer durumlarla karşılaşan arkadaşlar oldu sanırım. Sigorta firmasını orjinal cam temini için ikna etmede izlemem gereken yol nedir? Ayrıca orjinal cam teminini İstanbulda nereden gerçekleştirebilirim?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Merhaba,

Bugün sağolsun önümde giden kamyondan fırlayan taş sonucu ön camımdan parça koptu. Biraz daha hızlı gelseydi taş sanırım camı delip içeri girecekti. Ucuz atlattık diye düşünüyordum. Ta ki sigorta firmamı arayıncaya kadar. Kasko firmam Dubai Group. Anlaşmalı cam servisi ise Uğurlu Glass diye bir firma. Açıkçası adını daha önce hiç duymadım ve pek de içime sinmedi. Benzer durumlarla karşılaşan arkadaşlar oldu sanırım. Sigorta firmasını orjinal cam temini için ikna etmede izlemem gereken yol nedir? Ayrıca orjinal cam teminini İstanbulda nereden gerçekleştirebilirim?

geçmişolsun..uğurlu glass gayet iyi bir markadır..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim. Fakat orjinali varken başka bir marka taktırmak saçma geliyor bana.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cam firması varmı diye sorsanız aklıma ilk Uğurlu Glass gelirdi. Pek çok yerde şubesi vardır. İçiniz rahat olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Teşekkür ederim. Fakat orjinali varken başka bir marka taktırmak saçma geliyor bana.

orjinal dediğiniz camı da uğurlu glass ,doraglass gibi firmalar üretiyor zaten..bence gönül rahatlığıyla taktırın..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

BiLo gibi yakışıklı bir araca sahip olmanıza karşın tavsiye ediyorsanız Uğurlu Glassı düşünsem iyi olur sanırım :) Tecrübenizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Ama yine de gönlüm orjinalden yana :hahahoho:

Ford logosu olması daha cazip geliyor bana. Zaten ha satıldı ha satılacak diye bekliyorum :hahahoho:

tarihinde G tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun..uğurlu glass kötü degildir.takılabilir.ama biraz araştırırsanız ford damgası olan camıda bulabilirsiniz diye düşünüyorum.geçen sene ankara da forddamgalı securit marka camı biraz uğraşınca bulmuştuk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Uğurlu Glass Denizli Firmasıdır.Hem iç hemde dış piyasaya cam vermektedir. Merak etmeyin iyidir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Markası ve kalitesi güvenilir bir firma rahat olun...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mümkünse orjinal camı temin edin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Orjinal taktırınca hasarsızlık gidiyor.. benim başıma geldi, anlaşmalıya gitmeyip yetkili servisten taktırdım..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Orjinale gerek yok...

Bu cam daha iyiymiş diyen müşterilerim olmuştur...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

C5 inkini yetkili serviste değiştirmiştim ben kasko ray sigorta idi.neden sigorta şirketleri bu tarz diğer cam firmaları ile anlaşıyorlar?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yıllar önce arkadaşım tutturdu orijinal diye Opel Tigra için, uzun aramalar sonucu bulduk bir tane. Taktırdık, yolda giderken öndeki arabalar sürekli zıplıyorlardı. :blink: Cam hatalıymış, tabi başka bulamadığımız için bize satan satıcı da başka yok değiştiremem diyince öyle kaldı. Uğurlu veya Doraglass, gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araçların pek çok tarafı orijinal değil ki, üzerine FORD logosu geldiğinde fiyatı katlanıyor o kadar,

OTOMOTIV'de belirli tedarikçiler vardır, VALEO, BOSCH, DELPHI vs daha onlarcası...

Camın üreticileri de öyle, FORD cam üretmez ürettirir... Önemli olan kalite standardları onaylanmış ürünleri tercih etmek...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş