İçeriğe atla

Fotoğraf

Orjinal Ford Focus Ön Cam Temini

• Please log in to reply
14 cevap var

#1 Gökhun Lekesiz

Gökhun Lekesiz
  • Üye
  • 39 Mesaj
  • Ülke: Türkiye
  • Araç: 2012 Fiesta Trend
  • Doğum Yılı: 1985
  • Meslek: Gayrimenkul Danışmanı

Gönderim tarihi 20.10.2009 - 22:09

Merhaba,

Bugün sağolsun önümde giden kamyondan fırlayan taş sonucu ön camımdan parça koptu. Biraz daha hızlı gelseydi taş sanırım camı delip içeri girecekti. Ucuz atlattık diye düşünüyordum. Ta ki sigorta firmamı arayıncaya kadar. Kasko firmam Dubai Group. Anlaşmalı cam servisi ise Uğurlu Glass diye bir firma. Açıkçası adını daha önce hiç duymadım ve pek de içime sinmedi. Benzer durumlarla karşılaşan arkadaşlar oldu sanırım. Sigorta firmasını orjinal cam temini için ikna etmede izlemem gereken yol nedir? Ayrıca orjinal cam teminini İstanbulda nereden gerçekleştirebilirim?

#2 Özgen Acar

Özgen Acar
  • Üye
  • 255 Mesaj
  • Araç: 11 Fiesta Titanium x
  • Doğum Yılı: 1986
  • Meslek: Eğitim

Gönderim tarihi 20.10.2009 - 22:17

Merhaba,

Bugün sağolsun önümde giden kamyondan fırlayan taş sonucu ön camımdan parça koptu. Biraz daha hızlı gelseydi taş sanırım camı delip içeri girecekti. Ucuz atlattık diye düşünüyordum. Ta ki sigorta firmamı arayıncaya kadar. Kasko firmam Dubai Group. Anlaşmalı cam servisi ise Uğurlu Glass diye bir firma. Açıkçası adını daha önce hiç duymadım ve pek de içime sinmedi. Benzer durumlarla karşılaşan arkadaşlar oldu sanırım. Sigorta firmasını orjinal cam temini için ikna etmede izlemem gereken yol nedir? Ayrıca orjinal cam teminini İstanbulda nereden gerçekleştirebilirim?

geçmişolsun..uğurlu glass gayet iyi bir markadır..

#3 Gökhun Lekesiz

Gökhun Lekesiz
  • Üye
  • 39 Mesaj

Gönderim tarihi 20.10.2009 - 22:21

Teşekkür ederim. Fakat orjinali varken başka bir marka taktırmak saçma geliyor bana.

#4 Sefa Çelik

Sefa Çelik
  • Kulüp Üyesi
  • 4,929 Mesaj
  • Araç: 2011 S-Max Tit-X
  • Doğum Yılı: 1979
  • Meslek: Eczacı

Gönderim tarihi 20.10.2009 - 22:22

Cam firması varmı diye sorsanız aklıma ilk Uğurlu Glass gelirdi. Pek çok yerde şubesi vardır. İçiniz rahat olsun.

Herkesin doğrusu en doğru, herkesin lafı bir hikmet. Sıradan şeyler de konuşalım, iş mi yani birbirimizi yemek?
Ölümlü dünya, ölümlü insan. Ha alim olsan, ha zalim olsan ???

#5 Özgen Acar

Özgen Acar
  • Üye
  • 255 Mesaj
  • Araç: 11 Fiesta Titanium x
  • Doğum Yılı: 1986
  • Meslek: Eğitim

Gönderim tarihi 20.10.2009 - 22:27

Teşekkür ederim. Fakat orjinali varken başka bir marka taktırmak saçma geliyor bana.

orjinal dediğiniz camı da uğurlu glass ,doraglass gibi firmalar üretiyor zaten..bence gönül rahatlığıyla taktırın..

#6 Gökhun Lekesiz

Gökhun Lekesiz
  • Üye
  • 39 Mesaj

Gönderim tarihi 20.10.2009 - 22:29

BiLo gibi yakışıklı bir araca sahip olmanıza karşın tavsiye ediyorsanız Uğurlu Glassı düşünsem iyi olur sanırım :) Tecrübenizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Ama yine de gönlüm orjinalden yana :hahahoho:

Ford logosu olması daha cazip geliyor bana. Zaten ha satıldı ha satılacak diye bekliyorum :hahahoho:

Bu mesaj Gkhun Lekesiz tarafından düzenlendi: 20.10.2009 - 22:30

#7 Çağlar Aymelek

Çağlar Aymelek
  • Üye
  • 1,782 Mesaj
  • Araç: 2005 C-Max Trend+LPG
  • Doğum Yılı: 1987
  • Meslek: Petlas Mühendisi

Gönderim tarihi 20.10.2009 - 22:29

geçmiş olsun..uğurlu glass kötü degildir.takılabilir.ama biraz araştırırsanız ford damgası olan camıda bulabilirsiniz diye düşünüyorum.geçen sene ankara da forddamgalı securit marka camı biraz uğraşınca bulmuştuk

#8 Adnan Murat Paçacıoğlu

Adnan Murat Paçacıoğlu
  • Üye
  • 87 Mesaj
  • Araç: 10 Focus II TDCi
  • Doğum Yılı: 1966
  • Meslek: Öğretmen

Gönderim tarihi 20.10.2009 - 22:49

Uğurlu Glass Denizli Firmasıdır.Hem iç hemde dış piyasaya cam vermektedir. Merak etmeyin iyidir.
99 Focus HB Ghia, 10 Focus II Titanyum 1.6 TDCİ

#9 Hakan Erken

Hakan Erken
  • Moderatör
  • 20,077 Mesaj
  • Araç: 06 Focus GhiaTDCi HB
  • Doğum Yılı: 1979
  • Meslek: Fashion designer

Gönderim tarihi 21.10.2009 - 07:56

Markası ve kalitesi güvenilir bir firma rahat olun...

#10 Mert Can Üzger

Mert Can Üzger
  • Kulüp Üyesi
  • 2,434 Mesaj
  • Araç: 2011 C180 Kompressor
  • Doğum Yılı: 1988
  • Meslek: Sigorta Hasar

Gönderim tarihi 21.10.2009 - 09:33

Mümkünse orjinal camı temin edin.

#11 Nuri Başer

Nuri Başer
  • Üye
  • 1,382 Mesaj
  • Araç: Megane Egg
  • Doğum Yılı: 1978
  • Meslek: CSI-Tr

Gönderim tarihi 21.10.2009 - 09:42

Orjinal taktırınca hasarsızlık gidiyor.. benim başıma geldi, anlaşmalıya gitmeyip yetkili servisten taktırdım..
Crime Investigation Laboratory

#12 Mehmet Özyürek

Mehmet Özyürek
  • Yönetici
  • 44,936 Mesaj
  • Araç: 06 Tdci Ghia Jatco
  • Doğum Yılı: 1969
  • Meslek: Sigorta Acentesi

Gönderim tarihi 21.10.2009 - 10:28

Orjinale gerek yok...
Bu cam daha iyiymiş diyen müşterilerim olmuştur...
Sevgili arkadaşlarım. Özel mesaj ile çok fazla teknik soru almaktayım. Bu durumdan şahsım olarak hiç bir şikayetim olmamasına rağmen forum adına ciddi rahatsızlık duymaktayım. Çünkü: Sorunlar foruma yazılmalıdır, Herkes özel mesajla çözüm arasaydı, bu forum olmaz, soru soracak kimse de bulunamazdı. Özel mesaj ile teknik soru sorarak foruma zarar veriyorsunuz, Sorunları foruma yazın lütfen.

#13 Özdemir Erten

Özdemir Erten
  • Üye
  • 706 Mesaj
  • Araç: C5 2.0 HDi
  • Doğum Yılı: 1984
  • Meslek: Ar-Ge

Gönderim tarihi 21.10.2009 - 11:42

C5 inkini yetkili serviste değiştirmiştim ben kasko ray sigorta idi.neden sigorta şirketleri bu tarz diğer cam firmaları ile anlaşıyorlar?
Kuzu kurdun,yol FORD'un...

#14 Serkan Toker

Serkan Toker
  • Yönetici
  • 10,329 Mesaj
  • Araç: 07 Mondeo tdci
  • Doğum Yılı: 1975
  • Meslek: Teknisyen

Gönderim tarihi 21.10.2009 - 11:53

Yıllar önce arkadaşım tutturdu orijinal diye Opel Tigra için, uzun aramalar sonucu bulduk bir tane. Taktırdık, yolda giderken öndeki arabalar sürekli zıplıyorlardı. :blink: Cam hatalıymış, tabi başka bulamadığımız için bize satan satıcı da başka yok değiştiremem diyince öyle kaldı. Uğurlu veya Doraglass, gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz..

Doğruları konuşmak için iki kişi gereklidir. Biri doğruları söyleyen diğeri doğru anlayan....

#15 Adem Cengiz

Adem Cengiz
  • Üye
  • 626 Mesaj
  • Araç: 08 Focus Titanium X
  • Meslek: Mühendis

Gönderim tarihi 21.10.2009 - 17:05

Araçların pek çok tarafı orijinal değil ki, üzerine FORD logosu geldiğinde fiyatı katlanıyor o kadar,
OTOMOTIV'de belirli tedarikçiler vardır, VALEO, BOSCH, DELPHI vs daha onlarcası...
Camın üreticileri de öyle, FORD cam üretmez ürettirir... Önemli olan kalite standardları onaylanmış ürünleri tercih etmek...
Ford Focus HB Titanium X + ESP/TCS

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye