İçeriğe atla

Fotoğraf

Bursa-FordExtra hakkında yorumlar

• Please log in to reply
32 cevap var

#1 Ramazan Karaçolak

Ramazan Karaçolak
  • Üye
  • 187 Mesaj
  • Ülke: Türkiye
  • Araç: 2007 C-max 1.6 TDCi
  • Doğum Yılı: 1983
  • Meslek: Bilgisayar Tekn.

Gönderim tarihi 21.10.2009 - 14:37

Arkadaşlar ben Bursa'da yaşıyorum.Aracımın 90000 km agır bakım zamanı yaklaşıyor.Yetkili servislerde maddi açıdan belimizi büküyor.Bu yüzden Bursa'da ford 'dan anlayan iyi bir özel servis -usta arıyorum.Forumda dolaşırken FordExtra 'yı ögrendim.Buraya giden ,hizmet alan varmı?Varsa yorumları bekliyorum....

Veya önerilerinizi bekliyorum.

#2 Nuri Başer

Nuri Başer
  • Üye
  • 1,414 Mesaj
  • Araç: Megane Egg
  • Doğum Yılı: 1978
  • Meslek: CSI-Tr

Gönderim tarihi 21.10.2009 - 15:53

Hep yazdım, herzaman yazıyorum, yine yazacağım "Bursa" ve "İyi Özel Servis" asla yan yana getiremediğim iki olgudur.. :i-ih:

eğer olurda Bursada iyi bir özel servis bulursanız lütfen bana da haber verin.. :)

Bkz. # İleti #
Crime Investigation Laboratory

#3 Ramazan Karaçolak

Ramazan Karaçolak
  • Üye
  • 187 Mesaj

Gönderim tarihi 23.10.2009 - 16:46

Merhabalar,

Yorum yazan yok ama ben kendi konuma yorum yazayım.Bugün Bursa Fordextra 'yı ziyaret ettim.Aracımın 90000 bakımı için.Aracımı checkup dan geçirdiler.Müsteri ile ilgi ve alaka çok güzeldi.Servis müdürü Kadir bey ile araç ve bakımı,parça fiyatları hakkında uzunca konuştuk.Kendisi de eski bir Ford yetkili servis çalışanıymış.Ayrıca kendilerinin Bursa'da Ford yedek parça satış magazası varmış.Bakımlarda orjinal ford parçaları kullanılıyormuş.
İşçilik ve yedek parçaya 6 ay garanti veriyor.Şimdilik bu kadar.

İyi Günler.

#4 Veysel Güngör

Veysel Güngör
  • Üye
  • 32 Mesaj

Gönderim tarihi 23.10.2009 - 21:32

Bursa gibi bir yerde fren kaleperini bulamam yan sanayi yedek parçası hatta çıkma parça bulamaman garip ötesi bişi :D

fordextra bura ve bizim için belkide iyi olacak (gidip görmedim) ama fordclubtr üyelerine %10 indirim olayını biraz arttırmalı diye düşünüyorum. çünkü reklamsa bursada ford kullanıcısı cok biraz reklam, kaliteli hizmet ve müşteri memnuyeti ister insan
Emniyet kemerinizi takın.

#5 Ufuk Tutkun

Ufuk Tutkun
  • Üye
  • 34 Mesaj
  • Araç: 10 Focus 1.6 Tit.
  • Doğum Yılı: 1982
  • Meslek: Mühendis

Gönderim tarihi 02.11.2009 - 10:42

Arabamın kaportasındaki göçüğü fordextrada yaptırdım. Genel olarak memnunum, gayet iyi bir şekilde yaptıklarını düşünüyorum. Sanıyorum bundan sonraki bakımları da burada yaptıracağım. Kadir bey müşterileriyle oldukça iyi ilgileniyor, Bursada özel servis arayanlara tavsiye ederim. Kadir Bey'den Forum üyelerine sürpriz kampanyalar yapmasını bekliyoruz.

#6 Nuri Başer

Nuri Başer
  • Üye
  • 1,414 Mesaj

Gönderim tarihi 02.11.2009 - 10:50

Ben de geçen gün uğradım.. sağolsun Kadir bey ilgilendi.. ilgi alaka güzel.. epey sohbet etme fırsatımız oldu.. Kendisine özel servis maceralarımı anlattım.. :beee:

#7 Ramazan Karaçolak

Ramazan Karaçolak
  • Üye
  • 187 Mesaj

Gönderim tarihi 03.11.2009 - 08:21

Günaydın
FordExtra hakkında yorumlar çogalıyor,forum üyelerimiz yavaş yavaş fordExtra ile tanışıyor galiba.Aracımın 90000 km bakımı yaklaşıyor.Bu aşamada daha araştırmalarım sürüyor.Bu araştırmanın içerisinde FordExtra'da var.Ama servise gittigimde verilen listedeki fiyatlar bana biraz yüksek geldi.Sanıyorum Kadir bey ile bir daha görüşüp,son bir yorum almaya çalışmak lazım.
İyi Çalışmalar

Bu mesaj Ramazan Karaolak tarafından düzenlendi: 03.11.2009 - 08:24

#8 Vedat Özbağ

Vedat Özbağ
  • Üye
  • 5 Mesaj
  • Araç: Focus 2006 1.6 TDCI
  • Meslek: Bilgi ??lem

Gönderim tarihi 04.11.2009 - 17:24

Bende geçen hafta 90000km bakım ve triger değişimi için servislerden fiyat sordum. Sadece triger seti ve işçilik için şentürkler 565 tl sönmez koç 700 tl ve otokoç 900 tl fiyat verdi. Bende bir arkadaşımın tavsiyesi ile Küçük sanayide biryere gittim. Cemil usta ile konuştuk ve 29 ekimi de fırsat bilerek bakımları yaptırdım. Ödediğim rakamlar şöyle;

triger seti dayko =160
devirdaim bugatti =120
arka fren balata BSG =60
silecekler =30
Antifiriz 3lt kırmızı =40
fren hidroliği =7
sağ ön amortisör BSG =80
Hava filtresi Otosan =20
Yağ filtresi Otosan =10
carbon clean =50
işçilik =180
castrol 5w30 =65 ( Metro Marketten Kendim Aldım)

TOPLAM =822 TL

#9 Ramazan Karaçolak

Ramazan Karaçolak
  • Üye
  • 187 Mesaj

Gönderim tarihi 08.11.2009 - 20:45

Merhaba arkadaşlar,
Uzun araştırmalar sonunda Focus I aracımın 90000 bakımı artıları ile birlikte Eskişehir Umut Özel Ford servisinde yaptırdım.Tavsiye ve araştırmalarım beni Umut ford'a götürdü.Servis sahibi ve ustası Mustafa bey'e teşekür ediyorum buradan.Bakım hakkında bilgi vermek için yeni konu açacagım.
İyi çalışmalar.

#10 Veysel Güngör

Veysel Güngör
  • Üye
  • 32 Mesaj

Gönderim tarihi 04.12.2009 - 21:39

FordEXTRA ya bugun uğradım.Baskı balata ve bilyası motor kayışı, bujiler vs vs vs bakımları yaptırmak için. Ne yalan söyleyeyim ayaklarım servise gitmek istiyodu ama yinede bir gidip görmek için gemlkten küçük sanayiye gittim 50 km yol teptim. Ama geldiğime değdi ve aradığım ve ummak istedğim herşeyi buldum Ford EXTRAda.
İnsan sanayi dükkanı deyince aklına bilindik servisler gelir ama arkadaş yerde bir yağ lekesi olur ya yok her yönüyle servis tertemiz. Diyeceksiniz ki arkadaş yemek yemeğemi gidiyorsun. Hayır bir nsanın İşyeri neyse yaptığı işte aynıdır. Sevgili Kadir abi gerek güler yüzü gerek senelere dayanan iş tecrübesi gerek işine ve işyerine verdiği değer bakımından işini hakkıyla yapan bir insan. Ha kadir abi benin bu gün tanıdığım bir insan neden bukadar abartıyorsun diyenlerede cevabım ; Fordextrada çalışan insanlar dost kazanmasını biliyorlar. ve bunuda işlerini düzgün ve müşteri memnuyetini sağlayaraka yapıyor.
Ha bu arada bu forumda işyeri hakkında yazılan bu yazı ticari reklam olarak nitelendirenlerede cevabım şu. Eğer burası ford hakkında her konunun konuşulduğu yer ise İşini adabı ile yapan FordExtra Servisi Bu reklamı en iyi şekilde hak ediyor. Aracıma takılan orjinal parçalar, tecrubeli ve işine sadık ustaların olduğu bir işyerinin TEŞEKKÜR ü hak ediyor.

Teşekkürler FordExtra
Bursa
Emniyet kemerinizi takın.

#11 Arda Akbay

Arda Akbay
  • Üye
  • 566 Mesaj
  • Araç: '12 Giulietta
  • Meslek: Endustri Muhendisi

Gönderim tarihi 05.01.2010 - 15:27

Ben şahsen yetkili servislerden daha memnun kaldım en azından güler yüzlü ve ilgililer şimdiye kadar 1 kere gittim ama bundan sonra da aracımı oraya götürmeyi düşünüyorum...

#12 Yasin Şimşek

Yasin Şimşek
  • Üye
  • 478 Mesaj
  • Araç: BMW 5.20 D 2008
  • Meslek: Rent A Car

Gönderim tarihi 05.01.2010 - 17:23

Nuri abi,Ersen abi koşun koşun burda bir sürü Bursa'lı var. :) Toplantı yapıcaz dedik bu kadar Bursa'lı yorum yapmadı yav.:D
GERMAN OLSUN,ÇAMURDAN OLSUN :)

/// BMW 5.20 D 2008

#13 Ersen Tapan

Ersen Tapan
  • Yönetici
  • 10,954 Mesaj
  • Araç: 08 Fiesta Coll. 1.4i
  • Doğum Yılı: 1980
  • Meslek: Eczane Teknisyeni

Gönderim tarihi 05.01.2010 - 19:56

Nuri abi,Ersen abi koşun koşun burda bir sürü Bursa'lı var. :) Toplantı yapıcaz dedik bu kadar Bursa'lı yorum yapmadı yav.:D

:D :D

2008 Fiesta Collection 1.4i
2007 Clio 3 1.5 dci

#14 Ozgur Ozdemir

Ozgur Ozdemir
  • Üye
  • 3 Mesaj
  • Araç: Ford Fusion 2005 1.6
  • Meslek: tekniker

Gönderim tarihi 25.02.2010 - 00:46

Ben FordExtra'ya bugün gittim; 80.000 bakımı (triger,Vkayışı,buji,yağ,ifilitreler,devirdaim..) aracımı sabah bıraktım akşama hazırdı ama; müşteriye yaklaşımlarını hiç beğenmedim.. bu ilk ve son gidişim olacaktır.

keşke SEROTO'ya gitseydim... hem ustalıklarına diyecek yok hemde ilgi alakaya... Fordextraya özellikle gitmemin sebebi ise ford araçlara baktığı içindir,
dedimya bu ilk ve son oldu. :lol2:

#15 Rifat Berber

Rifat Berber
  • Üye
  • 111 Mesaj
  • Araç: Focus ST130 2.0
  • Doğum Yılı: 1985
  • Meslek: İnsan Kaynakları

Gönderim tarihi 25.02.2010 - 09:41

Ne kadar fiyat çıkardılar bu bakımlar için ?

#16 Ersen Tapan

Ersen Tapan
  • Yönetici
  • 10,954 Mesaj
  • Araç: 08 Fiesta Coll. 1.4i
  • Doğum Yılı: 1980
  • Meslek: Eczane Teknisyeni

Gönderim tarihi 25.02.2010 - 20:39

Ben FordExtra'ya bugün gittim; 80.000 bakımı (triger,Vkayışı,buji,yağ,ifilitreler,devirdaim..) aracımı sabah bıraktım akşama hazırdı ama; müşteriye yaklaşımlarını hiç beğenmedim.. bu ilk ve son gidişim olacaktır.

keşke SEROTO'ya gitseydim... hem ustalıklarına diyecek yok hemde ilgi alakaya... Fordextraya özellikle gitmemin sebebi ise ford araçlara baktığı içindir,
dedimya bu ilk ve son oldu. :D

Bu foruma yazdığınız ilk mesajınızın bu olması ilginç geldi; özelliklede başka bir firmanın ismini vererek..

Not: FordExtra ile yakından uzaktan bir ilgim yoktur sadece tarafsız bir eleştri idi..

2008 Fiesta Collection 1.4i
2007 Clio 3 1.5 dci

#17 Çağatay Demir

Çağatay Demir
  • Üye
  • 842 Mesaj
  • Araç: 2013 A 180
  • Doğum Yılı: 1987
  • Meslek: Öğrenci

Gönderim tarihi 25.02.2010 - 22:34

Bu foruma yazdığınız ilk mesajınızın bu olması ilginç geldi; özelliklede başka bir firmanın ismini vererek..

Not: FordExtra ile yakından uzaktan bir ilgim yoktur sadece tarafsız bir eleştri idi..

+1
her iki firmayıda tanımam bilmem ama banada garip geldi..
Kiss French, Wear Italian, Drive German

#18 Ozgur Ozdemir

Ozgur Ozdemir
  • Üye
  • 3 Mesaj
  • Araç: Ford Fusion 2005 1.6
  • Meslek: tekniker

Gönderim tarihi 25.02.2010 - 22:56

SerOto derken sesli düşünmüşüm, kızgınlık var tabi... yanlış anlaşılmadan dolayı herkesten özür dilerim. Başka bir firma reklamı yapmak değildi amacım....
Fordextranın müşteri yaklaşımı benim beklentilerimi karşılamadı sadece... hepsi bu..

#19 Arda Akbay

Arda Akbay
  • Üye
  • 566 Mesaj
  • Araç: '12 Giulietta
  • Meslek: Endustri Muhendisi

Gönderim tarihi 25.02.2010 - 23:15

bana da öyle gelmişti açıkçası ve de kendim 3-4 kere gittim her seferinde de çok ilgiliydiler bundan sonra da hep oraya gideceğim

#20 Nuri Başer

Nuri Başer
  • Üye
  • 1,414 Mesaj

Gönderim tarihi 25.02.2010 - 23:46

Ben artık "Nuri Başer Oto" ya gidiyorum.. dükkan bana çok yakın, bizzat evimin bahçesinde.. ilgi alaka süper, sanki usta aileden biri.. işçilik bedava.. nezaman istersem o saatte teslim.. daha ne olsun.. :D

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye