• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Çağlar Bayur

Alarm Kilit Ve Switch Kontrolü

Bu konuda 54 ileti var

Ford un hemen hemen tüm modelleri için geçerlidir: Herhangi bir switchi ard arda aktive edin, mesela ön kapıyı aç-kapa-aç-kapa yapın, veya parmağınız ile switche basın-bırakın-basın... Alarm kornası (Sol bagaj içi) 2 bip yapar. Bu servis modudur. Bundan sonra anahtarla kitleyin açın, kapıyı-bagajı-motor kapağını açın-kapayın, her harekette, 1 bip yapar sinyal yakar, hareket yapıldığı halde biplemeyen yerde sorun vardır.Servis modundan çıkış: 20 saniye hiçbir şey yapmadan bekleyin. 2bip yapar ve moddan çıkar.

4 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

alarm olmayan modeller de nasıl olacak? onda da korna mı çalıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çağlar bey, biraz daha açık yazabilir misiniz? Misal ön kapıyı dışarıdan mı aç-kapa yapacağız yoksa içerideki açma kolundan mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Nerden nasıl açıp kapadığınız önemli değil, kilit-kaput-kapı-bagajdaki her harekette bip ler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gün geçmiyor ki insan bu forumda yeni bir şey öğrenmesin. hatta benim gibi acemisiyse bu saatlere kadar iniyor. bilgilendirme için teşekkürler Çağlar Bey.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler, sirenin fişini takar takmaz deneyeceğim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kilidi açtık, arabay gireceğiz gibi. Herhangi bir kapıyı aç-kapa-aç yapabiliriz, veya kolayı , kaputu açıp, oradaki anahtarı (swich) parmağımız ile bas-bırak yapabiliriz. İşimiz bitince hiçbir şey yapmadan 20 saniye beklemek yeterli.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çağlar Bey comfort modellerde nasıl yapılır. Alarm olmadığı için soruyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

alarm yoksa, ikazda yoktur. Yani yapılamaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kapı switchleri nereden temin edilir. sol ön taraf sürekli açık uyarısı veriyo ve ne yazıkki çift kilitleme yapamıyorum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

%90 gerek kalmaz. tek vidalıdır, sökün, wd-40 spreyleyin, gerekirse zımpara ile temizleyin düzelir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
%90 gerek kalmaz. tek vidalıdır, sökün, wd-40 spreyleyin, gerekirse zımpara ile temizleyin düzelir.

evet söktüm ama sökerken iç plastik aparatı kırıldı bende fişini çektim. şimdi sorun yok lamaba yanmıyo çift kilitleme yapabiliyorum ama 4 lü yanıp ikaz vermiyo.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Caglar bey bu alarm konusunda size bir sorum olacak,

2004 cmax ghia vardı biliyorsunuz :) onda kumandadan kitleyip anahtarla kaputu acmaya calistigimda alarm calisiyor kısıkda olsa sesi duyuluyordu dortlulerde yanıyordu tabi

yeni aldıgım 2006 cmax ghia da bugun denedim hic bir sekilde alarm sesi de yok dortlude yanmıyor

arac kitli , kaputu da actım kapıları anahtarlada actım alarm calmadı , servise de gitmeye zaman olmadı gec kaldım.. tlf arac kiti icin goztepede caglayan elelktronige gitmistim , orda sordugumda da her modelde alarm olmaz dediler :) alarm sonradan ekleniyormus, dogrumudur?

ayrıca park sensorum ekransız ekran taktırabilirmiyim diye sordum , arac uzerindeki model cenmax degilmis olmazmıs illa ekranlısından birtane daha almam gerekirmis..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

C-max te, alarmı-alarmsız. 4-6 hava yastıklı, karbon benzeri ön torpido desenli bazı değişik modeller gelmişti, araya karışmış da olabilir, aırza da olabilir. Öncelikle serviste, şase nos u ile özelliklere baktırmalı, sonra aranmalı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çağlar bey, benim aracım 2001 Focus Ambiante GP ( 4 Airbag ) Dijital saatin orada alarm ışığı gibi bir ışık var yanıp sönüyor. Bu nedir, yani alarm var mı demektir benim aracımda. Eğer varsa da ben hiç çaldığını duymadım. :D

Not: Aracımda kumandalı anahtar yok, 2 anahtar da orjinal, merkezi kilitli ama kumandalı değil.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ambiente de kumanda olmayabilir. O kırmızı, immo ışığı, hırsıza boşuna gelme diyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anladım, teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim aracı kumanda ile kilitledikten birkaç dakika sonra alarm çalmaya başlıyor, her zaman değil ama çoğunlukla yapıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Orjinal korna alarm mı?sonradan takılma mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Orjinal alarmlı bozuk yolda giderken sağ ön kapı açık ikazı veriyor ve içerideki lamba yanıp sönüyor. Alarmı kurduğum zaman kafasına göre alarm veriyor. Arada bir alarma kurulu olmadan da tek olarak bipliyor .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kapı swiçleri nasıl sökülüp temizleniyor detaylı anlatım yapabilirmisiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

97 ise, kapı kilidine gömülü olmalı, elektrikçi yapsa daha iyi olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhabalar bende 2001 focus ghia HB var, Orjinal alarm var dörtlüleri yakıyor fakat siren yok. Aldıgım adam bagajdan iptal ettiler demişti fakat etektrikçi ile baktık defalarca bulamadık. Yeri tam nerdedir acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler, sirenin fişini takar takmaz deneyeceğim.

Ayhan bey sirenin fişini takarken bir resim çekseniz de biz de bilgilensek sanırım çok iyi olacak.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben denedim olmadı :unsure2:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş