• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Serhat Şahin

G&#246stergedeki İkaz Lambası Anlamı ?

Bu konuda 18 ileti var

Merhabalar,

2006 Fiesta TDCİ arac sahibiyim.2 hafta oldu aracı ve birşeyi daha yeni fark ettım arac hareket haline gecince,

gösterge panelinde bir simge sürekli yanıyor hiç sönmüyor.

ilk önce emniyet kemerı mı dedım kemer takılı ama yanmaya devam ediyor belki tutuklu var dıye dusundum.

yada dedımki hava yastıgı olabilir.nedenini bilmiyorum bu simge sürekli neden yanıyor?

birde sizere sorayım dedım bir bilgisi olan varmı?

normal bı durummu,yoksa anormal bı durummu?

sebebi nedir sizce ?

resmi aşagıda ekliyorum şimdiden yardımınız için teşekkürler.!

ve

NOT:siteniz harika bence ford araclarının gösterge panelını ve ışıklarını anlamlarını resımlı acıklamalı sabit bır konu olsa cok güzel olur

kanımca biçok kişinin ihtıyacını karşılayac bır konu olur iyi günler dilerim. :)

konumun resmi aşagıdadır.

1r4ys4.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracınızın airbagi ile ilgili bir arıza sözkonusu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Aracınızın airbagi ile ilgili bir arıza sözkonusu

+1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arabanızda yan hava yastığı var mı? Varsa detaylı iç temizlik yaptırdınız mı? Ya da oto yıkamacı koltuğun altıyla çok uğraştı mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Arabanızda yan hava yastığı var mı? Varsa detaylı iç temizlik yaptırdınız mı? Ya da oto yıkamacı koltuğun altıyla çok uğraştı mı?

YAN hava yastıgı yok 2 airbag surucu ve yolcu.

koltugun altında oynama oldumu veya varmıydı hıcbır bılgım yok :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sensör arızası gibi geldi bana.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hamile kadınlara yer verelim işareti olabilirmi :secret:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim bildiğim kadarıyla bu ışık yolcu hava yastığına ait, aracın önceki sahibi mutemelen kapalı durumda kullanıyormuş. Yolcu kapısını açtığınızda orada bir anahtar yeri göreceksiniz onu açık durumuna getirirseniz muhtemelen bu sorun çözülecektir kapalı durumda olması hava yastığının pasif durumda olduğunu göstermektedir..

tarihinde Serhat S. Yaz?c? tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
hamile kadınlara yer verelim işareti olabilirmi :secret:

komık cocuk seni :secret:

Benim bildiğim kadarıyla bu ışık yolcu hava yastığına ait, aracın önceki sahibi mutemelen kapalı durumda kullanıyormuş. Yolcu kapısını açtığınızda orada bir anahtar yeri göreceksiniz onu açık durumuna getirirseniz muhtemelen bu sorun çözülecektir kapalı durumda olması hava yastığının pasif durumda olduğunu göstermektedir..

tavsiyeni deneyecegim saol. :good1:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yolcu kapısının acınca anahtar yeri malesef göremedım.anlayamadım zaten bugun kullandıgımda aracı o lamba yanmıoyrdu 1 saat sonra kullandıgım gene yanıyordu ne işdir ya :blink:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracınızı bi bilgisayara sokmanız lazım bence...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim araçta da bu sorun var..Ancak sürekli yapmıyor.Gün içinde bazen yapıyor bazende her şey normal gözüküyor.Soketlere falan baktım ama düzelmedi.Airbag modülünden şüpheleniyorum ancak o zamanda arıza varsa sürekli ışık yakar hiç sönmez diyorlar.Sanki soğuk havalarda daha çok sapıtıyor gibi..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende ki sürekli yanıyo.Önce çok rahatsız ediyo ama sonra alışıyo insan :D Sanki hava yastığı patlamış önünüzde duruyo sizi sürekli koruyo gibi görüyorsunuz bi zaman sonra.Işık söndüğü zaman eyvah! airbag bozuldu mu acaba diyo insan :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cevabım resimli :D Fiesta kitapçığından alındı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Işık söndüğü zaman eyvah! airbag bozuldu mu acaba diyo insan :(

:D:rolleyes:;) aynen katılıyorum :)

Cevabım resimli :) Fiesta kitapçığından alındı.

eline saglık teşşekürler :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

http://www.fordclubtr.com/forum/Hava-Yast-t190955.html

Direkt yanan lamba, airbag modülü veya tesisatı işaret eder. Geçen hafta benzer bir problemle de uğraşmıştım. Şahsi tavsiyem:

1. Üşemeyin, orta konsolu söktürüp modüle ehil göz ile baktırın, sökülmüş-takılmış-işlem görmüş mü

2. Arıza testine bağlatıp arıza kodu da alınmalı.

Direkt yanar ise ne olur:

1. Lamba yanarken arıza varken, kaza olursa airbag açılmaz

2. Lamba yanmasa da açılmayabilir birşey söylenemez

3. Kendiliğinden açılmaz

4. Bakım sonrası bence tesadüf. Zira o kısım ile ilgili hiçbir şeye dokunulmuyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
http://www.fordclubtr.com/forum/Hava-Yast-t190955.html

Direkt yanan lamba, airbag modülü veya tesisatı işaret eder. Geçen hafta benzer bir problemle de uğraşmıştım. Şahsi tavsiyem:

1. Üşemeyin, orta konsolu söktürüp modüle ehil göz ile baktırın, sökülmüş-takılmış-işlem görmüş mü

2. Arıza testine bağlatıp arıza kodu da alınmalı.

Direkt yanar ise ne olur:

1. Lamba yanarken arıza varken, kaza olursa airbag açılmaz

2. Lamba yanmasa da açılmayabilir birşey söylenemez

3. Kendiliğinden açılmaz

4. Bakım sonrası bence tesadüf. Zira o kısım ile ilgili hiçbir şeye dokunulmuyor.

Çağlar abi benim lamba 3-4 kez yanıyo sönüyo sonra devamlı yanıyo.Bilgisayara bağlattım ön kaza sensörümü ne(ön panjurun ordaymış) onda hata verıyo hata kodunu sildirdim ama bir işede yaramadı.Araya direnç takalım falan dediler o zamanda airbag açılmıyormus o yüzden yaptırmadım gerçi şu durumdada açılmıyo ama yaptırırım diye düşündün.

Ne olacak şimdi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim bu ışık halen yanıyor ya artık çılgına dönüyorum onu gördükçe.Bilgisayara bağlayınca ön darbe sensörü ve yolcu hava yastığı açık devre hatası veriyo.İlk aldığımda yanmıyordu o ışık sonra bir yandı sonra gitti en son tekrar yandı kaldı.Acaba bu yolcu hava yastığı soketleri nerede Fiesta da bilen biri var mı acaba? Bakabileceğim bir yerdeyse açıp baksam?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş