İçeriğe atla

Fotoğraf

Motor Takozu

• Please log in to reply
20 cevap var

#1 Emre Bozkurt

Emre Bozkurt
  • Üye
  • 49 Mesaj
  • Araç: 2001 Ford Focus HB
  • Meslek: Turizm

Gönderim tarihi 05.04.2010 - 20:17

Arkadaşlar Aracımın Sağ Ön Motor Takozu Patlakmış Servis Öyle Söyledi ve Tahminen 250 tl civarında bir fiyat söylediler.İnternette Araştırdım http://www.yeniservi...OZU,PR-337.html burda da çok uçuk bir rakam diyor.Sizce İzmirde 3.Sanayi sitesinde OTOKOÇ a mı yoksa sanayide Herhangi Bir Ford Servisinemi gitmeliyim ve bilen varsa Tahminen ne kadara mal olur.Bir de bu sağ ön motor takozunun patlak olması araçta ne gibi arızalar yaratır.Biraz uzun oldu ama şimdiden teşekkürler.
2001 Ford Focus Special Pack HB

#2 Veysel Haktan

Veysel Haktan
  • Üye
  • 89 Mesaj
  • Araç: 04 Focus 16.com
  • Meslek: ?retmen

Gönderim tarihi 05.04.2010 - 21:48

motor takozu ya da diğer adıyla motor kulağının gitmiş olması motorun sarsıntılı çalışmasına sebep olur.içeri daha fazla motor sesi gelir.aracın motorunu tutan parçadır aslında.önemlidir yani.parçanın orjinal fiyatı 250 - 300 lira arası.geçen sene değiştim ben. yan sanayi taktırdım.60 lira civarındaydı.gerçi ustalarımız kızabilir yan sanayi taktırdım diye ama şimdiye kadar da bir sorun yaşamadım.

Bu mesaj Veysel Haktan tarafından düzenlendi: 05.04.2010 - 21:49

#3 Emre Bozkurt

Emre Bozkurt
  • Üye
  • 49 Mesaj

Gönderim tarihi 05.04.2010 - 21:53

Ben servisinde taktırmayı düşünüyorum fakat forumda okuduum kadarıyla üyelerimizden biri servisle ilgili çok fazla sorun yaşamış.Herşeyi makina ile yaptıkları için bazı parçaların oluşturduğu sorunları göremiyebiliyorlar.O yüzden servis ve sanayideki bir ford servisi arasında gidip geliyorum.İzmirde tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı.

#4 Veysel Haktan

Veysel Haktan
  • Üye
  • 89 Mesaj
  • Araç: 04 Focus 16.com
  • Meslek: ?retmen

Gönderim tarihi 06.04.2010 - 04:16

Ben servisinde taktırmayı düşünüyorum fakat forumda okuduum kadarıyla üyelerimizden biri servisle ilgili çok fazla sorun yaşamış.Herşeyi makina ile yaptıkları için bazı parçaların oluşturduğu sorunları göremiyebiliyorlar.O yüzden servis ve sanayideki bir ford servisi arasında gidip geliyorum.İzmirde tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı.

izmirde yok.ama gelin vanda değişelim desem oda çok mantıklı değil :ohooh: aynı enlemlerdeyiz ama boylam farkı çok :ohooh:

#5 Ayhan Onaran

Ayhan Onaran
  • Kulüp Üyesi
  • 16,809 Mesaj
  • Araç: 07 Focus Ghia
  • Doğum Yılı: 1978
  • Meslek: Bilgisayar+Emlak

Gönderim tarihi 06.04.2010 - 08:22

Orjinal takılmasında fayda olan bir parça..Parçayı siz alın ustaya taktırın.İllaki servise gideceksiniz diye bir şart yok.

''Bir eski dost,iki yeni dosttan iyidir'' , ''Kartal sinek yakalamaz'' , ''Tek parmaktan yumruk olmaz''

#6 Mehmet Taner Kadak

Mehmet Taner Kadak
  • Kulüp Üyesi
  • 1,199 Mesaj
  • Ülke: Türkiye
  • Araç: 2003 E46
  • Doğum Yılı: 1985
  • Meslek: Mak. Muh.

Gönderim tarihi 06.04.2010 - 16:56

Parcayi kimin taktigindan cok orjinal olmasina dikkat edin. Ben 3 kere yan sanayi motor kulagi degistim en son yolda patladi motor saseye oturdu.
mTk----->>
Bir ben varki benim içimde; O benden öte benden ziyade...

#7 Yusuf Esin

Yusuf Esin
  • Üye
  • 130 Mesaj
  • Araç: 04 Focus 1.6i Ghia
  • Doğum Yılı: 1979
  • Meslek: Muhabereci

Gönderim tarihi 06.04.2010 - 17:19

Orjinal takılmasında fayda olan bir parça..Parçayı siz alın ustaya taktırın.İllaki servise gideceksiniz diye bir şart yok.

+1
Sorunlar, onları yaratanların mantığı ile çözülemez.

#8 Emre Bozkurt

Emre Bozkurt
  • Üye
  • 49 Mesaj

Gönderim tarihi 06.04.2010 - 23:03

Servis harici hiçbir yer kolay kolay parça garantisi vermiyor.Buda yan sanayide sorun yaratabilir gibi.En iyisi parçayı orjinal alıp sağlam bir ustaya taktırmak yada servise biraz daha fazla maliyet ödeyerek garantili taktırmak.

Birde bu problem arabanın vizeden geçmesine engel olurmu arkadaşlar.Bu konuda Bilgisi olan varmı ?

#9 Emre Bozkurt

Emre Bozkurt
  • Üye
  • 49 Mesaj

Gönderim tarihi 06.04.2010 - 23:16

Arkadaşlar birde Sağ , sol farkeder mi ?

Bir internet sitesinde buldum fakat sitenin adını yazdıgım zaman bu adrese izin veremiyoruz diye bir yazı cıkıyor.Reklam yasağından dolayı sanırım.Fiyatı 121 TL Orjinal diyor.

Bu mesaj Emre Bozkurt tarafından düzenlendi: 06.04.2010 - 23:23

#10 Mehmet Özyürek

Mehmet Özyürek
  • Yönetici
  • 45,450 Mesaj
  • Araç: 06 Tdci Ghia Jatco
  • Doğum Yılı: 1969
  • Meslek: Sigorta Acentesi

Gönderim tarihi 06.04.2010 - 23:29

Parça orjinalmiymiş..
www.otoservet.com.tr de yok mu.. Baktınız mı ?
Sevgili arkadaşlarım. Özel mesaj ile çok fazla teknik soru almaktayım. Bu durumdan şahsım olarak hiç bir şikayetim olmamasına rağmen forum adına ciddi rahatsızlık duymaktayım. Çünkü: Sorunlar foruma yazılmalıdır, Herkes özel mesajla çözüm arasaydı, bu forum olmaz, soru soracak kimse de bulunamazdı. Özel mesaj ile teknik soru sorarak foruma zarar veriyorsunuz, Sorunları foruma yazın lütfen.

#11 Necat Ertan

Necat Ertan
  • Kulüp Üyesi
  • 1,669 Mesaj
  • Araç: Golf 7 1.2 TSİ DSG
  • Doğum Yılı: 1982
  • Meslek: Hukukcu

Gönderim tarihi 07.04.2010 - 00:06

İzmir'de üyelere indirim yapan, güvenilir bir özel servis mevcut. Anlaşmalı işyerleri başlığına bakmanızı tavsiye ederim.
  • Gökhun Batur bunu beğendi

2000-02---------> Tofaş Şahin 4 ileri+1 geri toplam 5 vites Beyaz 1990 model - 2002-03---------> VW Polo Hb 3k. Beyaz 1997 model - 2003-06---------> Ford Focus Ghia Hb 1.6 Gece Mavisi 1999 model - 2006-07---------> Ford Focus II Ghia Hb. 115ps Tonik Mavi 2005 model. - 2008-11---------> Ford Focus II Titanium X Tdci Hb Fırtına Gri "08" - 2011-11---------> Ford Focus Sport Trend "01" - 2011-2012 ---------> Opel Corsa Ecoflex 95 hp Enjoy S & S "11"---------> Ford C max Tdci Tit X "12"

#12 Emre Bozkurt

Emre Bozkurt
  • Üye
  • 49 Mesaj

Gönderim tarihi 07.04.2010 - 00:09

Parça orjinalmiymiş..
www.otoservet.com.tr de yok mu.. Baktınız mı ?

otoservet te yok malesef.İzmirde anlaşmalı bir yer varsa eğer birde oraya danışmayı düşünüyorum.Son çare olarak da servis.

#13 Mehmet Taner Kadak

Mehmet Taner Kadak
  • Kulüp Üyesi
  • 1,199 Mesaj

Gönderim tarihi 07.04.2010 - 07:03

Arkadaşlar birde Sağ , sol farkeder mi ?

Bir internet sitesinde buldum fakat sitenin adını yazdıgım zaman bu adrese izin veremiyoruz diye bir yazı cıkıyor.Reklam yasağından dolayı sanırım.Fiyatı 121 TL Orjinal diyor.

Yolcu tarafi diye gecer su genlesme kabinin altindadir.
mTk----->>

#14 Aydın Bengü

Aydın Bengü
  • Üye
  • 294 Mesaj
  • Araç: 2011 F2+LPG
  • Doğum Yılı: 1975
  • Meslek: Eğitimci

Gönderim tarihi 07.04.2010 - 22:25

Bu parça neden kırılır/bozulur ki? yani kaza olmadıysa..

#15 Emre Bozkurt

Emre Bozkurt
  • Üye
  • 49 Mesaj

Gönderim tarihi 08.04.2010 - 00:24

Emre bey, anlasmali servisimiz Ustaeller oto. Sabri ustamiz, Ajlan ustamiz, Salih ustamiz, Halil abimiz var, her durumda yardimci olacaklardir. Iletisim bilgileri anlasmali servis bolumumuzde mevcut. Forum uyelerine belli bir indirimimiz var. Cay ve muhabbetde yaninda bedavaya geliyor :sanssiz:.

Kısmetse En kısa zamanda ustaeller oto'dayım.Herkesin ilgisine teşekkürler arkadaşlar.

#16 Mehmet Taner Kadak

Mehmet Taner Kadak
  • Kulüp Üyesi
  • 1,199 Mesaj

Gönderim tarihi 08.04.2010 - 02:29

Bu parça neden kırılır/bozulur ki? yani kaza olmadıysa..

Icindeki hidrolik ozelligini kaybediyordur buyuk ihtimal.
mTk----->>

#17 Misafir_Emre Ya?l?_*

Misafir_Emre Ya?l?_*
  • Misafir

Gönderim tarihi 20.09.2011 - 20:34

Benim de böyle bir sorunum oldu. 2000 motor Ghia aracım var. Yerli üretim motor kulağı aldım sağ motor kulağı da diyorlar. Takozu da ama bu parcadan da memnun değilim. Arabayı çalıştırdığım anda kulak patladı ve kulağın kapağı vantilatör kayışına sıkışıp kayışa da zarar verdi. Bana Ankara'da yardımcı olacak ustalar lazım. Servis çok uçuk fiyatlar veriyor. Orjinal parçası bana ne olur?

#18 Mehmet Özyürek

Mehmet Özyürek
  • Yönetici
  • 45,450 Mesaj
  • Araç: 06 Tdci Ghia Jatco
  • Doğum Yılı: 1969
  • Meslek: Sigorta Acentesi

Gönderim tarihi 20.09.2011 - 22:12

bnmde böle bir sorunum oldu 2000 motor chia aracım var yerli üretim motor kulağı aldım sağ motor kulağı da diyorlar takozuda ama bu parcadanda memnun değilim arabayı çalıştırdığım anda kulak patladı ve kulağın kapağı vantilatör kayışına sıkışıp kayışada zarar verdi bna ankarada yardımcı olacak ustalar lazım servis çok uçuk fiyatlar veriyor orjinal parcası bna ne olur

Emre Bey hoşgeldiniz..
Ankara'dasınız galiba...
Parçalarınızı sponsorumuzdan sorabilirsiniz..
Bir de,
Yazarken biraz özen gösterirseniz daha güzel olacaktır..
Sevgili arkadaşlarım. Özel mesaj ile çok fazla teknik soru almaktayım. Bu durumdan şahsım olarak hiç bir şikayetim olmamasına rağmen forum adına ciddi rahatsızlık duymaktayım. Çünkü: Sorunlar foruma yazılmalıdır, Herkes özel mesajla çözüm arasaydı, bu forum olmaz, soru soracak kimse de bulunamazdı. Özel mesaj ile teknik soru sorarak foruma zarar veriyorsunuz, Sorunları foruma yazın lütfen.

#19 Mehmet Emin Taşdelen

Mehmet Emin Taşdelen
  • Üye
  • 447 Mesaj
  • Araç: 05 Superb 1.9 TDI
  • Doğum Yılı: 1983
  • Meslek: Arş. Gör. Dr.

Gönderim tarihi 21.09.2011 - 09:00

izmirde yok.ama gelin vanda değişelim desem oda çok mantıklı değil :D aynı enlemlerdeyiz ama boylam farkı çok :D

Hocam branş coğrafya sanırım :lol2:

#20 Mehmet Giren

Mehmet Giren
  • Üye
  • 36 Mesaj
  • Araç: 97 mondeo ghia 2.0
  • Doğum Yılı: 1970
  • Meslek: kamyon-tır şoförü

Gönderim tarihi 25.01.2013 - 22:09

1. sanayii andaç oto

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor