• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Selçuk Keleş

Ampul Seçimi Ve Farların Güçlendirilmesi

Bu konuda 253 ileti var

Kısa farlarımı Osram NB Unlimited ile güçlendirdikten sonra sıra geldi sis farlarına. Bu kaşıntı bir tuttu mu insanı rahat bırakmıyor. Sis ampullerim standart osram idi. Üzerine sarı folyo çekmiştim fakat içime hiç sinmemişti. Bugün aşağıdaki ürünü neredeyse yarı yarıya indirimde görünce hemen aldım. Biliyorum sarı sislerin yerini işlevsel olarak tutmayacak fakat görsel olarak yaz ayının da yaklaşması sebebi ile gündüz farı niyetine aldım. Watt değeri 12V/55W, buna özellikle dikkat ederek aldım. Diğer piyasadaki Çin malları gibi 100 W değil.

A5oqpX.jpg

Daha önceden araştırıyordum fakat kaliteli T10 bulamamıştım parklara. Şu ürünleri görünce bunları da direk aldım ve hemen taktım. Gerçekten çok güçlü bir görüntü oluştu.

E57q7Z.jpg

jVE2Em.jpg

28MkMA.jpg

Photon diamondlar, amaç arabanın güzelliği ise eyvallah fakat aydınlık için ise çok berbat.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benim arabada philips extravision vardı. 1 yıldır hem gece hem gündüz kesintisiz kullandım lakin dün sol ampül ömrünü tamamladı .park ve uzun yanarken kısa devresi yanmıyor bende yarın yeni ampül alacağım. h4 olarak daha güçlü bir ampül varmı tavsiye edeceğiniz ? yoksa extravision la devammı edeyim.

ömrü kısa densede tam 1 yıl 20 bin km yol yaptım ve sürüşün her anında kısa devra açık kaldı bence ömrü yeterli gibi geldi. aydınlatmasından da memnundum lakin varmıdır daha güçlüsü ?

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

philips extravision %130 70 tl ye aldım bugun.

extravision %100 kullanıyordum bunlar bariz daha güçlüler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş