İçeriğe atla

Fotoğraf

Aracın Tamamına Kredi Kullanmak

• Please log in to reply
19 cevap var

#1 Hasan Şahin

Hasan Şahin
  • Üye
  • 133 Mesaj
  • Araç: Focus Titanium '11
  • Doğum Yılı: 1976
  • Meslek: Çevre Mühendisi

Gönderim tarihi 07.08.2010 - 00:33

Sıfır focus titanyum sedan tdci 42000tl. tamamına kredi verirler mi arkadaşlar?

#2 Süha Demirtaş

Süha Demirtaş
  • Kulüp Üyesi
  • 10,172 Mesaj
  • Ülke: Türkiye
  • Araç: pd130 jatco Golf IV
  • Doğum Yılı: 1983
  • Meslek: LCD Teknolojileri

Gönderim tarihi 07.08.2010 - 01:43

yanlış olmasın ama ya aracın %70 yada %80 ne veriyorlar. Kredi bitene kadarda ipotek.
2004 Seat ibiza Signo 1.4 Tdi ESP'siz 34 AY 8158 - 2006 Ford Focus Sport Stil 1.6 tdci ESP'siz 34 LK 455 - 2006 Ford Fiesta ST150 ESP'siz 34 EZ 5313 - 2006 Ford Fiesta 1.6 tdci Ghia ESP'siz 34 EH 3479 - 2003 VW Golf IV 1.9 tdi PD130 Jatco ESP'siz 34 VG 7763
TOPLUM İÇİNDE YAPILAN ARTİSLİK TENHADA ÖZÜR DİLEMEK İLE AFFEDİLMEZ

#3 Sefa Çelik

Sefa Çelik
  • Kulüp Üyesi
  • 4,900 Mesaj
  • Araç: 2011 S-Max Tit-X
  • Doğum Yılı: 1979
  • Meslek: Eczacı

Gönderim tarihi 07.08.2010 - 07:41

Evet verirler ama kapora mutlaka alırlar.

500 veya 1000 TL kapora alırlar, geri kalanı kredilendirirler. 41bin TL yi 3 senede, yaklaşık 50-55bin arası bir rakama geri ödersiniz.

Dünyadaki açlığın nedeni, fakirleri doyuramadığımız için değil, zenginlerin asla doymamasıdır!...

#4 Ayhan Onaran

Ayhan Onaran
  • Kulüp Üyesi
  • 16,130 Mesaj
  • Araç: 07 Focus Ghia
  • Doğum Yılı: 1978
  • Meslek: Bilgisayar+Emlak

Gönderim tarihi 07.08.2010 - 08:04

Şuanda konut kredisine %100 kredi veren bankalar var.Aslında normalde %75 ama ödeme gücü olana %100 veriyorlar.

''Bir eski dost,iki yeni dosttan iyidir'' , ''Kartal sinek yakalamaz'' , ''Tek parmaktan yumruk olmaz''

#5 Emin Önal

Emin Önal
  • Kulüp Üyesi
  • 2,156 Mesaj
  • Araç: 11 Fiorino AT
  • Doğum Yılı: 1985
  • Meslek: Promosyon

Gönderim tarihi 07.08.2010 - 08:09

ihtiyaç kredisi kullanarak tamanını kredili almış olabilirsiniz.üstelik araç kredisinden daha düşük faiz oranlı diye biliyorum ihtiyaç kredisini.üstelik rehin derdi yok ne borcu bitince kaldırmayla uğraşırsınız nede satarken zorluk yaşarsınız.

"Can ağrısı tesir etti canıma, Yaradanım merhamet et kuluna..."

#6 Ayhan Onaran

Ayhan Onaran
  • Kulüp Üyesi
  • 16,130 Mesaj
  • Araç: 07 Focus Ghia
  • Meslek: Bilgisayar+Emlak

Gönderim tarihi 07.08.2010 - 08:12

ihtiyaç kredisi kullanarak tamanını kredili almış olabilirsiniz.üstelik araç kredisinden daha düşük faiz oranlı diye biliyorum ihtiyaç kredisini.üstelik rehin derdi yok ne borcu bitince kaldırmayla uğraşırsınız nede satarken zorluk yaşarsınız.

İhtiyaç kredilerinin taşıt kredisi oranlarından düşük olduğunu hiç görmedim.Bazen kampanyalar oluyor ama cüzzi miktarlar için geçerli.

''Bir eski dost,iki yeni dosttan iyidir'' , ''Kartal sinek yakalamaz'' , ''Tek parmaktan yumruk olmaz''

#7 Emin Önal

Emin Önal
  • Kulüp Üyesi
  • 2,156 Mesaj

Gönderim tarihi 07.08.2010 - 08:23

2008'di galiba kullandığımda ihtiyaç daha hesaplıydı ama dediğin gibi rakam yüksek değildi Ayhan abi.
Şimdiki durumlarını ise dediğim gibi bilmiyorum.

Edit: ama merak edip baktım şimdi YKB'nda ihtiyaçla-taşıt (kaskosuz) arasında 0,05 puan oynuyor.

Bu mesaj Emin nal tarafından düzenlendi: 07.08.2010 - 08:30

#8 Çağlar Bayur

Çağlar Bayur
  • Yönetici
  • 42,952 Mesaj
  • Araç: 96 Mondeo 2.0 Glx
  • Doğum Yılı: 1969
  • Meslek: Hasar Giderici

Gönderim tarihi 07.08.2010 - 09:23

Bankalar, ihtiyaç kredisi vermeyi, daha çok sever, zira, ödeme güçlüğü durumunda, sadece taşıta değil, tüm mal varlığına, maaşa da el konabiliyor :hahahoho:

herşeyden önce GÜVENLİK bunu unutmadan araç sürelim

#9 Özgen Acar

Özgen Acar
  • Üye
  • 255 Mesaj
  • Araç: 11 Fiesta Titanium x
  • Doğum Yılı: 1986
  • Meslek: Eğitim

Gönderim tarihi 07.08.2010 - 09:55

aracın kasko değeri yüksek gösterilip tamamına kredi kullandırtabiliyorlar,biz fiestayı öyle almıştık kasko değeri 32000 gibi bi rakamdı ama biz 27000 gibi bi değere anlaşmıştık..

şimdi baktım profilinize memleketimdenmişsiniz bizde aracı samsun otokoçdan almıştık :hahahoho:

Bu mesaj zgen Acar tarafından düzenlendi: 07.08.2010 - 09:57

#10 Nuri Başer

Nuri Başer
  • Üye
  • 1,382 Mesaj
  • Araç: Megane Egg
  • Meslek: CSI-Tr

Gönderim tarihi 07.08.2010 - 10:47

Aracın tamamına kredi uygulanırsa indirimlerden faydalanılamıyor diye biliyorum.. liste fiyatı üzerinden kredilendiriyorlar.. kredili liste fiyatları da farklılık gösteriyor..
Crime Investigation Laboratory

#11 Fatih Bayram

Fatih Bayram
  • Üye
  • 1,390 Mesaj
  • Araç: Alia
  • Doğum Yılı: 1971
  • Meslek: Öğretmen

Gönderim tarihi 07.08.2010 - 10:52

İhtiyaç kredilerinde limit 20000-25000 gibi,2 farklı bankadan alınarak istenilen meblağ tamamlanabilir.Arabayı rehinletme durumu da olmaz.

#12 Fatih Bayram

Fatih Bayram
  • Üye
  • 1,390 Mesaj
  • Araç: Alia
  • Doğum Yılı: 1971
  • Meslek: Öğretmen

Gönderim tarihi 07.08.2010 - 11:17

Bankadan kredi çekerken örneğin;A BANKASI 1.32,B BANKASI 1.27'den kredi versin.Önemli olan hayat sigortası-dosya masrafı-ıvır zıvır...masrafları hesaplandıktan sonra toplam maliyeti göz önünde bulundurmak gerekir.B BANKASININ faizi düşük diye en uygun krediyi oranın verdiği anlamına gelmez,totalde bize olan maliyete bakmak gerekir.
Gerçi 1.35 ile aynı masraf oranında 1.40 arasında öyle olağanüstü farkta olmuyor.Atıyorum birine aylık 345 öderken diğeri 341 falan oluyor.Kefil vs...gibi evrak isteyen bankayla uğraşacağıma,aylık 3-5 fazla verip az evrak isteyen bankaları tercih ediyorum.

Neredeymiş bu banka?

Bazı bankalar düşük meblağlara (3000-5000)zaman zaman(Bayram vs...)böyle krediler veriyor.Maksat müşterinin ayağı alışsın. :hahahoho:

#13 Özgen Acar

Özgen Acar
  • Üye
  • 255 Mesaj
  • Araç: 11 Fiesta Titanium x
  • Meslek: Eğitim

Gönderim tarihi 07.08.2010 - 11:52

Aracın tamamına kredi uygulanırsa indirimlerden faydalanılamıyor diye biliyorum.. liste fiyatı üzerinden kredilendiriyorlar.. kredili liste fiyatları da farklılık gösteriyor..

sıkı bi pazarlıkla faydalanabilir :rolleyes:

#14 Akan Belen

Akan Belen
  • Kulüp Üyesi
  • 7,618 Mesaj
  • Araç: 05 mondeo tdci ghia
  • Meslek: Sağlık Teknisyeni

Gönderim tarihi 07.08.2010 - 13:58

Ford markalarda tamamına kredi kullanabilirsiniz fordfinansda bu durum belirtilmiş ben geçenlerde şöyle bir bakındığımda bireysel kredilerin araç kredilerinden uygun olduğunu farketmiştim azda olsa yani.Yukrıdada bahsedildiği üzere kredi çekerken sadece faiz oranına değil dosya masrafı sigorta gibi işlemler içinde kesilen paraları hesaplamak gerekir

#15 Ali Cihangiroğlu

Ali Cihangiroğlu
  • Kulüp Üyesi
  • 14,849 Mesaj
  • Araç: Fiesta TDCI
  • Doğum Yılı: 1973
  • Meslek: Harita Kadastro Teknikeri

Gönderim tarihi 07.08.2010 - 16:25

Bankalar her şekilde sizden mutlaka o parayı çıkarır, ister dosya masrafı olsun ister olmasın, adamlar mutlaka bir yolunu bulup uyduruyorlar.

#16 Ayhan Sırtıkara

Ayhan Sırtıkara
  • Kulüp Üyesi
  • 1,720 Mesaj
  • Araç: 12 Mondeo, 13 Cupra
  • Doğum Yılı: 1976
  • Meslek: Yönetici

Gönderim tarihi 07.08.2010 - 22:34

Kredi risk hesabı nedeniyle aracın tamamına genelde kredi kullandırılmıyor. Ancak bazı istisnai durumlarda-kasa değişikliği veya modelin üretiminin sonlandırılması gibi durumlarda- aracın satış fiyatında ciddi indirimler yapılmış olabiliyor. Kasko bedeli üzerinden banka veya finans kurumu tarafından belirlenen oran dahilinde hesaplanan tutar indirimli fiyata takabül ediyorsa tamamına kredi almış oluyorsunuz.
Örneğin 2007 yılında Nissan Almera'yı dosya parası dışında hiçbir bedel ödemeden almıştım, krediyi yüksek tutup onu da ödememe seçeğinim vardı.
Bilindiği üzere peşinat miktarının artması faiz yükünün az olması demek, gönül ister ki dileyen herkes faiz ödemeden binsin istediği araca. Selamlar.

Sırtıkara > Çipura

#17 Emin Önal

Emin Önal
  • Kulüp Üyesi
  • 2,156 Mesaj

Gönderim tarihi 09.08.2010 - 10:16

Neredeymiş bu banka?

mesajımı sonradan editlemiştim.
"YKB'nda ihtiyaçla-taşıt (kaskosuz) arasında 0,05 puan oynuyor."

#18 Sani Gerşon

Sani Gerşon
  • Moderatör
  • 23,477 Mesaj
  • Araç: 09 Megane III 1.5dci
  • Meslek: IT & Satış/Hizmet

Gönderim tarihi 09.08.2010 - 16:33

Aracın tamamına bile kullandırılsa, 3 senede 15bin liraya bir daha model yükseltirim...
Üstüne üstlük araç alacak güç yoksa, olası arıza durumunda araç yatacak mı?

#19 Mehmet Teoman Tuncel

Mehmet Teoman Tuncel
  • Üye
  • 158 Mesaj
  • Araç: 2010Fiesta Otomatik
  • Doğum Yılı: 1972
  • Meslek: İdari Personel

Gönderim tarihi 10.08.2010 - 10:45

Hasan bey ilk başta şimdi yazacaklarım için özür dilerim ama bu benim düşüncem. Diyelim ki banka tamamı için kredi verdi, bu aldığınız bir araba ve her geçen gün değeri düşüyor. Cebimde en azından alacağım arabanın yarı parası yoksa ben niye böyle bir şey yapıyorum ki. Hayat ne getirir bilinmez, şu 2000 yılı krizinde gazetelere çıkmıştı bir polis memuru sıfır araba almış, klasik her ay bu kredi taksitini rahat öderim diye. Sonra önüne yok benzin, yok araç bakımı sigorta, vergi, kasko vbg. şeyler gelip hesapta olmayan sorunlardan sonra canına kıymıştı. Hani gücün yoksa al bir 10-15 lik araba gitsin. Bu ekmek değil, ilaç değil. Ve bu düşünce konut kredisinde bile geçerlidir. Yok ev kirası öder gibi 10 yıl bankaya borçlu olacaksın da ödediğim para kendi evime gitsinde yorumları beni deli eder. Cebinde yarısı yoksa en ideali 3/4 bence, öyle kredi ile bir şey alınmaz. Çünkü çıkabilecek en küçük sıkıntıda hem ödediğiniz paralar boşa gider hem elinizdeki maldan olursunuz. Ortalama çektiğiniz kredinin yarı yılında yaptığınız ödemelerin çoğu faize gidiyor ve ani bir olumsuzlukta krediyi kapatmak istediğinizde bakıyorsunuz ki ödemeler sanki boşa gitmiş gibi kredi tutarı azıcık düşmüş. Hadi ayıkla pirincin taşını o andan sonra. Elindeki araba para etmez, aldığın ev, son 2-3 yılda olduğu gibi pirim yapmayı bırak fiyatı düşmüştür. Zaten zorda olunca malın para da etmez.
Ben çevremdekilere kredi denince bu ve benceri şeyleri anlatırım sonra gerisi size kalmış derim. Sizin kendinize özel durumuz olabilir ve bu dediklerim sizi bağlamayabilir ama ben yinede yazmak istedim.
Not: Bu durum ticari krediler(yatırım)için geçerli olmayabilir, ben hep bireysel krediler için düşüncemi yazdım.
...yoksuldan namus beklemenin namussuzluk oldugunu; gerçek namusun, günah elinin altindayken, günaha el sürmemek oldugunu ögrendim. (Hz. Mevlana)

#20 Erdoğan Önder

Erdoğan Önder
  • Üye
  • 365 Mesaj
  • Araç: civic premium manuel
  • Doğum Yılı: 1979
  • Meslek: Sivil Havacılık

Gönderim tarihi 10.08.2010 - 20:41

Katılıyorum. 40 liraya alınan araba, kredi ile 55 lira olur. Satmaya kalksanız kimse 30 vermez. Forumda bile bir sürü örneği var.

hakan abi ancak boya tabancasıyla ilgilenilirse verilirmi demek istiyosun? :) forumda ki örneklerden kastın nedir?

Bu mesaj Erdo?an nder tarafından düzenlendi: 11.08.2010 - 13:56

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye