İçeriğe atla

Fotoğraf

1,4 Tdci 2006 Fiesta Enjektör

• Please log in to reply
29 cevap var

#1 Mehmet Kars

Mehmet Kars
  • Üye
  • 17 Mesaj
  • Araç: 2006 Fiesta 1.4 TDCi
  • Meslek: ?nsan Kaynaklar?

Gönderim tarihi 06.10.2010 - 18:56

Merhaba,

Aracımın 2 Siemens marka enjektörü arıza yaptı şuan servisde fakat 4 lü set çok pahalı 1500 TL civarında benim 2 adet enjektöre ihtiyacım var.Yardomcı olabilecek arkadaşların yardımlarını bekliyorum

Bu mesaj Mehmet Kars tarafından düzenlendi: 06.10.2010 - 18:57

#2 Çağlar Bayur

Çağlar Bayur
  • Yönetici
  • 45,066 Mesaj
  • Ülke: Türkiye
  • Araç: 96 Mondeo 2.0 Glx
  • Doğum Yılı: 1969
  • Meslek: Hasar Giderici

Gönderim tarihi 06.10.2010 - 23:31

Maslak sanayi , Ali bey: 0212 286 26 27, selam söyleyin.

herşeyden önce GÜVENLİK bunu unutmadan araç sürelim

#3 Oktay Toker

Oktay Toker
  • Kulüp Üyesi
  • 8,777 Mesaj
  • Araç: 91 Mazda323f hb.oto
  • Doğum Yılı: 1972
  • Meslek: Elektronik-PC

Gönderim tarihi 06.10.2010 - 23:51

epey pahalıymış baktım tanesi 450den başlıyor.tane olarak bulunuyor piyasada.takım olarak yazmıyor.ebaydanda ara ama ingiltereden tanıdıgın olucak yada kıbrıstan.bu linkte 160avro fiyatı var degişik fiyatlarada var 220avro falan önemli olan kargo.ama avro oluncada fark fazla degil gibi.

http://cgi.ebay.co.u...=item3a5cf85625

Bu mesaj Oktay Toker tarafından düzenlendi: 06.10.2010 - 23:52

1996 Ford Mondeo 2.0 ghia hb.oto.(2009-2011)
1991 Mazda 323f hb.oto.(2013-
Değerlerin nefsine mi yoksa kalbine mi hitap ediyor??

#4 Abdussamed Acar

Abdussamed Acar
  • Kulüp Üyesi
  • 1,512 Mesaj
  • Araç: Fiesta
  • Meslek: Kasap

Gönderim tarihi 07.10.2010 - 03:59

Kaç Km de enjektörü arızalandı acaba aracınızın, birde Kırsal Motorin kullandınız mı? merak ettim...
Dünyanın sorunu; Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... (B.Russel)

#5 Gökhan Yüzer

Gökhan Yüzer
  • Üye
  • 6 Mesaj
  • Araç: 04 CONNECT
  • Doğum Yılı: 1978
  • Meslek: Tekniker( YP Dan??man?)

Gönderim tarihi 07.10.2010 - 08:24

Merhaba,

Aracımın 2 Siemens marka enjektörü arıza yaptı şuan servisde fakat 4 lü set çok pahalı 1500 TL civarında benim 2 adet enjektöre ihtiyacım var.Yardomcı olabilecek arkadaşların yardımlarını bekliyorum

Merhaba Mehmet Bey;
ilk başta iki adet değiştirmek uygun gibi gelsede kanatimce kalan ikisininde bozulma süreleri yakındır. piston üzerine,
işeme diye tabir ettiğimiz olay enjektörlerin bozulması sonucu olusur.(enjektör deliğinin büyümesi sonucu olur, buda pistonu bozar ve tabiki motor yapımına kadar
gider) sizi korkutmak değil 2 adet değişim yerine 4 adet değişim aracınızı daha uzun süreli kullanmanıza olanak sağlar.bilginiz olması acısından
hatırlatmak istedim

saygılarımla
Gökhan Yüzer
0530 463 91 84

#6 Ayhan Şentürk

Ayhan Şentürk
  • Kulüp Üyesi
  • 5,362 Mesaj
  • Araç: 07 Fiesta TDCi Sport
  • Doğum Yılı: 1986
  • Meslek: AR-GE Uzmanı

Gönderim tarihi 07.10.2010 - 10:14

Common railde enjektör 1500 bar üzerinde püskürtme yapar. Yaptığım testlerde 200 bar civarında yakıtı buhar şeklinde püskürtüyor, 1500 barda nasıl püskürür hesap edin. Yüksek basınca sıkıştırılmış sıcak hava üzerine bu yakıt buhar şeklinde püskürtüldüğünde yanma odası duvarlarına ulaşamadan yanmaya başlar. Eğer enjektörünüz işeme yaparsa veya yakıtı düşük basınçta püskürtüp çok ince buhar haline dönüştüremesse bu yakıt silindir içinde yanma odası duvalrına çarpar ve aşırı karbon birikmesine neden olur. Bu sürekli olduğunda piston üzerine yapışan yakıt püstonun aşırı ısınmasına sebep olur. Zamansız yanmaya devam eden yakıt motorun düzensiz çalışmasına sebep olur. Silindir duvarlarına yapışan yakıt seğmanlarla sıyrılıp yağa karışabilir.

#7 Ali Cihangiroğlu

Ali Cihangiroğlu
  • Kulüp Üyesi
  • 16,000 Mesaj
  • Araç: Fiesta TDCI
  • Doğum Yılı: 1973
  • Meslek: Harita Kadastro Teknikeri

Gönderim tarihi 07.10.2010 - 10:54

Amma pahalıymış şu enjektörler, hep iyi mazot almak ve wurth gibi katkılarla temizlik yapmak şart vallahi, yoksa 1500 kaat vermek içten bile değil, gerçi bir senelik mazot harcamam aracım benzinli olsaydı harcayacağımın nerdeyse yarısı kadar oluyor burdan yaptığım kar enjektör parasını 1 seneden daha kısa sürede çıkarır, yinede bir seferde bukadar para vermek can sıkıcı bir durum gerçektende, geçmiş olsun Mehmet bey, peki bu arızanın sebebi nedir? Kötü mazottan mı oldu başka birşeyden mi acaba?

#8 Saygın Can Oğuz

Saygın Can Oğuz
  • Kulüp Üyesi
  • 1,467 Mesaj
  • Araç: 10 Focus Tit. Tdci
  • Doğum Yılı: 1976
  • Meslek: Şehir Plancısı

Gönderim tarihi 07.10.2010 - 12:01

Mehmet bey, aracun ilk sahibi misiniz?

#9 Mehmet Demir

Mehmet Demir
  • Üye
  • 2 Mesaj
  • Araç: 2004 fiesta tdci
  • Meslek: muhasebeci

Gönderim tarihi 07.10.2010 - 17:14

Merhaba,

Aracımın 2 Siemens marka enjektörü arıza yaptı şuan servisde fakat 4 lü set çok pahalı 1500 TL civarında benim 2 adet enjektöre ihtiyacım var.Yardımcı olabilecek arkadaşların yardımlarını bekliyorum

abicim şimdi böyle dedin yaramı tuz bastın valla... benim 2004 fiestamda da aynı sorun var serviste 3 enjektör problemli çıkıyor. motor soğukken ciddi oranda beyaz mavi karışımı duman atıyor daha sonra ısınınca da kurum atıyor. servis enjektörlere 3050 tl istedi. internette bir parçacıda en ucuz 435 tl diyor. çıkma almak ise tamamen kumar işi..

araştırdım almanyadan getirelim dedik 282 euro dediler meret ordada farklı değil yani. ben denizli deyim buradaki pompacılar yapamayız diyorlardı bir tane bu gün buldum şayet memelerinde sorun varsa yaparım diyor tabi buda risk.

istanbulda bilgin dizel adında bir pompacı var enjektörleriniz siemens olsa dahi tamir ederim hemde garantili diyor. tabi denemeden de birşey demek yanlış olur.

özünde senin gibi aynı sorundan şikayetçiyim arkadaşların önerilerini bende bekliyorum. ( kendi arkadaşlarım arabayı satmamı öneriyor :f1: )

#10 Mehmet Kars

Mehmet Kars
  • Üye
  • 17 Mesaj
  • Araç: 2006 Fiesta 1.4 TDCi
  • Meslek: ?nsan Kaynaklar?

Gönderim tarihi 07.10.2010 - 23:32

Kaç Km de enjektörü arızalandı acaba aracınızın, birde Kırsal Motorin kullandınız mı? merak ettim...

Şu anda 85.000 de km ben 2.el aldım 1,5 sene önce ben hep euro kullandım opetten alıyordum genelde

Amma pahalıymış şu enjektörler, hep iyi mazot almak ve wurth gibi katkılarla temizlik yapmak şart vallahi, yoksa 1500 kaat vermek içten bile değil, gerçi bir senelik mazot harcamam aracım benzinli olsaydı harcayacağımın nerdeyse yarısı kadar oluyor burdan yaptığım kar enjektör parasını 1 seneden daha kısa sürede çıkarır, yinede bir seferde bukadar para vermek can sıkıcı bir durum gerçektende, geçmiş olsun Mehmet bey, peki bu arızanın sebebi nedir? Kötü mazottan mı oldu başka birşeyden mi acaba?

Kötü mazot dan olduüunu sanmıyorum ama aracı 2.el aldım ilk sahibi nasıl kullandı bilmiyorum motor aldığımda bakımlı görünüyor du.

abicim şimdi böyle dedin yaramı tuz bastın valla... benim 2004 fiestamda da aynı sorun var serviste 3 enjektör problemli çıkıyor. motor soğukken ciddi oranda beyaz mavi karışımı duman atıyor daha sonra ısınınca da kurum atıyor. servis enjektörlere 3050 tl istedi. internette bir parçacıda en ucuz 435 tl diyor. çıkma almak ise tamamen kumar işi..

araştırdım almanyadan getirelim dedik 282 euro dediler meret ordada farklı değil yani. ben denizli deyim buradaki pompacılar yapamayız diyorlardı bir tane bu gün buldum şayet memelerinde sorun varsa yaparım diyor tabi buda risk.

istanbulda bilgin dizel adında bir pompacı var enjektörleriniz siemens olsa dahi tamir ederim hemde garantili diyor. tabi denemeden de birşey demek yanlış olur.

özünde senin gibi aynı sorundan şikayetçiyim arkadaşların önerilerini bende bekliyorum. ( kendi arkadaşlarım arabayı satmamı öneriyor :D )

Evet bu derdi çeken bilir dostum.Memelerini tamir ettirmek geçici bi çözüm diyorlar o yüzden girmedim o işe.Araştırdım Yalovada sanayici bi arkadaşım var Oto Koç da 2 enjektörü 600 TL bulmuş fiyat iyi geldi bana şimdi onu değerlendirmeye çalışıcam bakalım sorun çıkmazsa sizede bilgi veririm.

Maslak sanayi , Ali bey: 0212 286 26 27, selam söyleyin.

Teşekkürler yarın arıcam bu numarayı

#11 Abdussamed Acar

Abdussamed Acar
  • Kulüp Üyesi
  • 1,512 Mesaj
  • Araç: Fiesta
  • Meslek: Kasap

Gönderim tarihi 08.10.2010 - 00:17

Şu anda 85.000 de km ben 2.el aldım 1,5 sene önce ben hep euro kullandım opetten alıyordum genelde

Enteresan, çok erken bir problem sanırım... Benim arkadaştaki 2004 fiesta 1.4 tdci 130 bin civarında ve tık yok şimdilik... Umarım en ekonomik haliyle çözersiniz problemi... Bence 100 bin daha binmeyi planlamıyorsanız sadece sorunlu enjektörleri değiştirin yeter. Peugeot Boxer 2.0 HDI Panelvan var bizdede 160 bin civarında bir adet enjektör değişti şu an 220 bin üzerinde ve hala sorun yok...
Dünyanın sorunu; Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... (B.Russel)

#12 Evren Erakçora

Evren Erakçora
  • Üye
  • 5,788 Mesaj
  • Araç: 09Fiesta1.25Trend
  • Doğum Yılı: 1979
  • Meslek: Öğretmen

Gönderim tarihi 08.10.2010 - 08:19

30 bin de enkjektör sorunu yaşayanlar var, yakıt kalitesiyle ilgili. Daha doğrusu euro deyip başka bir şey satan üç kağıtçı istasyonlar. :)

1973 VW Tosba LS,92 Şahin, 2000 Fiesta Fun, 2005 Hyundai Getz CRDI, 2009 Fiesta Trend 1.25

#13 Serkan Toker

Serkan Toker
  • Yönetici
  • 10,671 Mesaj
  • Araç: 07 Mondeo tdci, mp3
  • Doğum Yılı: 1975
  • Meslek: Teknisyen

Gönderim tarihi 08.10.2010 - 10:51

161k deyim, pullar dahil enjektörlerde tık yok...:seytan: :spiteful:

Doğruları konuşmak için iki kişi gereklidir. Biri doğruları söyleyen diğeri doğru anlayan....

#14 Evren Erakçora

Evren Erakçora
  • Üye
  • 5,788 Mesaj
  • Araç: 09Fiesta1.25Trend
  • Doğum Yılı: 1979
  • Meslek: Öğretmen

Gönderim tarihi 08.10.2010 - 12:18

Mazot aldığınız yerleri yazın, arkadaşlar da ordan alsın. :seytan:

1973 VW Tosba LS,92 Şahin, 2000 Fiesta Fun, 2005 Hyundai Getz CRDI, 2009 Fiesta Trend 1.25

#15 Mehmet Solak

Mehmet Solak
  • Üye
  • 873 Mesaj
  • Araç: o şimdi yaya
  • Doğum Yılı: 1970
  • Meslek: Memur

Gönderim tarihi 08.10.2010 - 16:24

benim tercihlerim opet,shell,bp ve po.bundan önceki yakıtımı opetten aldım.fakat enson po dan aldım.bilgisayarda yanlışlık yoksa daha çok km yapıyorum.
Dil, tencerenin kapağına benzer. Kıpırdadı da kokusu duyuldu mu ne pişiyor anlarsın.

#16 Ali Cihangiroğlu

Ali Cihangiroğlu
  • Kulüp Üyesi
  • 16,000 Mesaj
  • Araç: Fiesta TDCI
  • Doğum Yılı: 1973
  • Meslek: Harita Kadastro Teknikeri

Gönderim tarihi 08.10.2010 - 16:43

En güzel yakıt özellikle BP sonra Total PO, shell falan sonra geliyor bence. (sağlam istasyon olması şart tabiki)

#17 Ersen Tapan

Ersen Tapan
  • Yönetici
  • 12,869 Mesaj
  • Araç: 08 Fiesta Coll. 1.4i
  • Doğum Yılı: 1980
  • Meslek: Eczane Teknisyeni

Gönderim tarihi 08.10.2010 - 16:46

161k deyim, pullar dahil enjektörlerde tık yok...:sanssiz: :good1:

:bravo: :bravo: :bravo:

2008 Fiesta Collection 1.4i
2007 Clio 3 1.5 dci

#18 Ayhan Şentürk

Ayhan Şentürk
  • Kulüp Üyesi
  • 5,362 Mesaj
  • Araç: 07 Fiesta TDCi Sport
  • Doğum Yılı: 1986
  • Meslek: AR-GE Uzmanı

Gönderim tarihi 08.10.2010 - 20:32

Sadece shell'den alıyorum.

#19 Mehmet Demir

Mehmet Demir
  • Üye
  • 2 Mesaj
  • Araç: 2004 fiesta tdci
  • Meslek: muhasebeci

Gönderim tarihi 08.10.2010 - 23:08

ben sürekli PO istasyonundan almama rağmen başıma böyle birşey geldi. yani markadan değilde istasyondan kaynaklı gibi geldi bana. tabi bu şahsi düşüncem. mutlaka marka farkı vardır ama zihniyeti bozuk olanlarda yok değil. umarım bir yolunu buluruz şayet bu sorunu çözemezsem arabamı satacağım...

#20 Engin Dündar

Engin Dündar
  • Üye
  • 27 Mesaj
  • Araç: 05 Fiesta TDCi
  • Meslek: Bankacı

Gönderim tarihi 22.12.2010 - 19:25

Arkadaslar merhaba aracımın 2 tane enjektörü arızalı oldugu için enjektör araştırma işine girdim sahibinden sitesinde buldugum 4 adet enjektöre 650 lirada anlaştık mersine gidip enjektörleri taktırıcam acaba fiyat olarak uygunmu dogrumu yapıyorum sizden akıl almak istedim.
Enjektör

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye