İçeriğe atla

Fotoğraf

Sony Ses Sistemi

• Please log in to reply
10 cevap var

#1 Haluk Erener

Haluk Erener
  • Üye
  • 18 Mesaj
  • Araç: 2008 Fiesta 1.4 TDCI
  • Meslek: Yaz?l?m Test Teknikeri

Gönderim tarihi 19.10.2010 - 08:08

Arkadaşlar kusura bakmayın internette araştırdım biraz ama ilgili birşey bulamadım. Sorum şu: 2008 Ford Fiesta Collection 1.4 TDCI 5K sahibiyim. Araçta Sony Müzik sistemi mevcut ve sistemde de # ve * gibi Telefon araması ve kapatması yapmak için yeşil ve kırmızı tuşlar ve 0-9 arası tuş takımı mevcut. Lakin bu tuşlar "#,*,Açma*Kapama" bir işe yaramıyor. Bir kaç arkadaş Bluetooth ile telefonun Ses sistemi üzerinden kontrol edilbildiğini yani arama ve konuşma yapılabildiğini söylediler. Lakin bu işlemi nasıl yapacağımızı bulamadık. Elinde bu ses sisteminin kullanma klavuzu olan varmı? Yada nasıl kullanıldığını bilen ?

Bahsettiğim Sony Ses Sistemi [attachment=15571:big_31716547bgl.jpg]

Bu mesaj Haluk Erener tarafından düzenlendi: 19.10.2010 - 08:20

#2 Ali Cihangiroğlu

Ali Cihangiroğlu
  • Kulüp Üyesi
  • 14,391 Mesaj
  • Ülke: Türkiye
  • Araç: Fiesta TDCI
  • Doğum Yılı: 1973
  • Meslek: Harita Kadastro Teknikeri

Gönderim tarihi 19.10.2010 - 08:47

Arkadaşlar kusura bakmayın internette araştırdım biraz ama ilgili birşey bulamadım. Sorum şu: 2008 Ford Fiesta Collection 1.4 TDCI 5K sahibiyim. Araçta Sony Müzik sistemi mevcut ve sistemde de # ve * gibi Telefon araması ve kapatması yapmak için yeşil ve kırmızı tuşlar ve 0-9 arası tuş takımı mevcut. Lakin bu tuşlar "#,*,Açma*Kapama" bir işe yaramıyor. Bir kaç arkadaş Bluetooth ile telefonun Ses sistemi üzerinden kontrol edilbildiğini yani arama ve konuşma yapılabildiğini söylediler. Lakin bu işlemi nasıl yapacağımızı bulamadık. Elinde bu ses sisteminin kullanma klavuzu olan varmı? Yada nasıl kullanıldığını bilen ?

Bahsettiğim Sony Ses Sistemi [attachment=15571:big_31716547bgl.jpg]

Bildiğim kadarıyla ayrıca mavi diş modülünü alıp takman lazım, bunun yanında mikrofon vs. de lazım, klavuz aramana gerek yok sende bu sistem çalışmıyor ne yazıkki.

#3 Ersen Tapan

Ersen Tapan
  • Yönetici
  • 12,409 Mesaj
  • Araç: 08 Fiesta Coll. 1.4i
  • Doğum Yılı: 1980
  • Meslek: Eczane Teknisyeni

Gönderim tarihi 19.10.2010 - 08:50

Sony teyp te ön hazırlığı var gerisi yok..

2008 Fiesta Collection 1.4i
2007 Clio 3 1.5 dci

#4 Haluk Erener

Haluk Erener
  • Üye
  • 18 Mesaj

Gönderim tarihi 19.10.2010 - 08:53

Bildiğim kadarıyla ayrıca mavi diş modülünü alıp takman lazım, bunun yanında mikrofon vs. de lazım, klavuz aramana gerek yok sende bu sistem çalışmıyor ne yazıkki.

Bu modülleri temin etsem yinede çalışmazmı. Bide bu modilleri nerden temin edebilirim. Ford yetkili bayii lerinde varmıdır?

#5 Ali Cihangiroğlu

Ali Cihangiroğlu
  • Kulüp Üyesi
  • 14,391 Mesaj
  • Araç: Fiesta TDCI
  • Doğum Yılı: 1973
  • Meslek: Harita Kadastro Teknikeri

Gönderim tarihi 19.10.2010 - 09:43

Bu modülleri temin etsem yinede çalışmazmı. Bide bu modilleri nerden temin edebilirim. Ford yetkili bayii lerinde varmıdır?

Temin etsen çaışır tabii, ama serviste uçuk pahalıdır, bunu yapacak bilgide ve özenle yapacak adamları yoktur, verirler çırağa canına okur arabanın, sen en güzeli parrot tarzı kitlerden al teybe tak, gayet basit ve düzgün çalışan sistemlerdendir, fiyatıda makuldur.

#6 Haluk Erener

Haluk Erener
  • Üye
  • 18 Mesaj

Gönderim tarihi 19.10.2010 - 10:39

Temin etsen çaışır tabii, ama serviste uçuk pahalıdır, bunu yapacak bilgide ve özenle yapacak adamları yoktur, verirler çırağa canına okur arabanın, sen en güzeli parrot tarzı kitlerden al teybe tak, gayet basit ve düzgün çalışan sistemlerdendir, fiyatıda makuldur.

Haklısın serviste baya pahalıdır. Dediğin gibi en güzeli bir parrot kit alıp takmak. Ben açıkçası orjinalliği bozulmasın diye Sony'nin kit'ini isitoyordum ama bulması baya zor olur sanırım.

#7 Çağlar Bayur

Çağlar Bayur
  • Moderatör
  • 42,634 Mesaj
  • Araç: 96 Mondeo 2.0 Glx
  • Doğum Yılı: 1969
  • Meslek: Hasar Giderici

Gönderim tarihi 19.10.2010 - 10:41

Sony nin kiti yok, orjinal Voice Control sistemi olan Ford larda bile Nokia üretimi bir parça takılıdır.
herşeyden önce GÜVENLİK bunu unutmadan araç sürelim

#8 Haluk Erener

Haluk Erener
  • Üye
  • 18 Mesaj

Gönderim tarihi 19.10.2010 - 10:45

Sony nin kiti yok, orjinal Voice Control sistemi olan Ford larda bile Nokia üretimi bir parça takılıdır.

Bu parçayı nerden bulabiliriz. Aracın orjinalliğini bozarmı bu parça.

#9 Çağlar Bayur

Çağlar Bayur
  • Moderatör
  • 42,634 Mesaj
  • Araç: 96 Mondeo 2.0 Glx
  • Doğum Yılı: 1969
  • Meslek: Hasar Giderici

Gönderim tarihi 19.10.2010 - 10:50

Sonradan takılacak orjinal ekipman parçası, orjinalliği bozmaz, ama türkiye ye hiç ithal edildiğini görmedim-duymadım.
herşeyden önce GÜVENLİK bunu unutmadan araç sürelim

#10 Haluk Erener

Haluk Erener
  • Üye
  • 18 Mesaj

Gönderim tarihi 19.10.2010 - 12:26

Herkese çok teşekkürler arkadaşlar. Bakalım artık biraz daha aramöaya devam edicem bulamazsam artık parrot kit alıp takıcam. Gerçi arabanın orjinalliğini bozmamasını istiyorum ben ama bakalım artık.

#11 Orkun Kocabiyik

Orkun Kocabiyik
  • Üye
  • 1 Mesaj
  • Araç: 08 Fiesta Collection
  • Meslek: ogretmen

Gönderim tarihi 20.01.2013 - 11:49

Herkese çok teşekkürler arkadaşlar. Bakalım artık biraz daha aramöaya devam edicem bulamazsam artık parrot kit alıp takıcam. Gerçi arabanın orjinalliğini bozmamasını istiyorum ben ama bakalım artık.

Selamlar Haluk bey,
mesajınızı burada okudum ve yazmak istedim. Gerci eski mesajlar ama belki problemi çözmüşsünüzüdür diye düşündüm. Bende de Collection var ve ben de bluetooth takmak istiyorum. Tavsiyeniz nedir? Ne yapabiliriz bu konuyla ilgili? siz neler yaptınız? simdiden tesekkurler

Orkun

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye