• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Selçuk Keleş

Ford Modellerinin Kısa Ve Uzun Far Ampul Tipleri

Bu konuda 95 ileti var

hangisi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hepsi için ama öncelikli olarak kısa ve uzun farlar ve stoplar için soruyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ufak bir sorum daha olacak. far ampüllerinde kullandığınız belli bir marka var mı? hangisini tavsiye edersiniz? OSRAM hakkında bilgisi olan var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mustafa bey, ampul degistirmek zor degildir. Tek zor tarafi fari ve stopu yerinden cikarilmasidir. 

Marka olarak da istediginizi kullanabilirsiniz ama piyasa liderleri Philips ve Osram'dir.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ford C-Max 1 orijinal b-xenon olanlar uzun H1 kısa xenon D2S

makyajlı kasa c-max b-xenon D1S uzuna bakmadım sanırım H1

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

focus mk 2.5 titanium x mercekli  halojen kısa ve  uzun ampul tiplerini öğrenebilir miyim ? osram nightbreaker almayı düşünüyorum da..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mouse'u yukariya dogru cevirmek fazla zahmetli olmamasi lazim. :)

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

² ile 2.5 mercekli ayni galiba bunu yazincaya kadar ampul tipini yazmak da çok zor olmasa gerek :))

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

focus mk 2.5 titanium x mercekli  halojen kısa ve  uzun ampul tiplerini öğrenebilir miyim ? osram nightbreaker almayı düşünüyorum da..

Üzerindekiler nightbreaker zaten. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Focus 2 sedan plaka ampulü C5W diye geçiyor ama kaç cm oluyor bunlar? 31 36 39cm? Aliexpress den alan varsa link atarsa sevinirim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kısa h7 uzun h1 ampul tipi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Focus 2 sedan plaka ampulü C5W diye geçiyor ama kaç cm oluyor bunlar? 31 36 39cm? Aliexpress den alan varsa link atarsa sevinirim.

38/39 mm diye hatirliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

50b718dddb455159876c50873b4f1d0f.jpg

36mm gibi duruyor. Alıp takan kaç mm taktı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Iyi geceler arkadaslar. Bu phillips ya da osramin xenon effect 5000k ampulleri bulunuyor piyasada. Bunlar ne derece saglikli oluyo. Bir iki ay sonra bozulan cinslerden mi ? Malumunuz hala ogrenciyiz xenon kitlere para harciyamiyorum :) birde fiesta 2006 H4 soket mi oluyor. Saygilar

tarihinde Serhat Gümüş tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2009 focus aracımın sag kısa farı yanmıyor.kendim taksam çok zorlanırmıyım?birde h7 alacagım dımı,bızım farlar halojen degıl bıldıgım kadarıyla.marka onerınız philips mi olur ve hangi modeli?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2007 fiesta kisa ve uzunfar tipi nedir?

saygilar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2004 Focus makyajlı kasa için kısa H7 - uzun H1 mi oluyor?

Hangi marka model ampül önerirsiniz acaba beyaz yada beyaza yakın olan?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Emin degilim ama Focus 1 makyajli kasa kisa ve uzun farlari tek ampul -H4. Dedigim gibi emin degilim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benim arabada kitapçıkda  kısada h7 uzunda h7 olarak geçiyor. normalde h1 dir diye düşünmüştüm uzunu ama kitapçıkta yazan bu

ampül tipi olarak hangisi daha iyi h1 mi h7 mi

birde nasıl bir tavsiyede bulunursunuz aydınlatma ile ilgili ampül led vs ne yapılabilir ? 2015 fluance

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş