• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Ömer G&#246kten

Jant Lastik Fiesta Titanyum

Bu konuda 53 ileti var

2009 Fiesta Titanyum sahibiyim.Araç lastiklerim orijinali olan 195/45 R 16 continental.Lastiklerimden ve jantımdan hiç memnun değilim. ,Çok sarsıyor,jant eğiliyor ,2-3 ayda bir balans ayarı istiyor...175/65 R 14 demir jant ve lastik taksam olur mu acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Olur neden olmasın.

Sadece görüntü kötü olacak ama yakıt tüketimde düşecek, konforda artacak. Arabanın sağından solundan gelen tıkırtılar kesilecek.

Şehir içinde pek ihtiyac duyulmaz ama uzun yol yapıyorsanız yüksek hızlarda 175 65 14 biraz güvensiz gelebilir.

ikisinin arasında birşey istiyorsanız 195-50 15 ve goodyear lastik ile 16 janta göre biraz daha konfor yakalarsınız. Yol tutuşu ve güvenliğide etkilememiş olur.

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bence demir cant goruntusunu bozar yada baska guzel bı jant takıcan o jant lastikten herkes sikayetci

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

jantı hiç değiştirmeden 195x60x16 veya 205x55x16 lastik alın takın dicem ama çamurluğa sürtme riski olabilir eğer olmaz ise şikayetleriniz büyük ölcüde bitecektir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende de aynı ebat jant ve lastikten var. Ben, kış aylarına girdikmi sonradan aldığım 175 65 14 lastik ebatlı (kış lastiği) sac jantlarımı takıyorum. Jant kapağıda takmıyorum. Çukurlar vs. kış aylarında daha çok oluyor diye bu tercihi yaptım tavsiye ederim. Yaza doğruda 16 ları takıyorum, çukurlarada dikkat ederek tabi :flowers:. Konfor 14 ler gibi olmuyor malesef. Başka çözüm ise varsa imkanınız elinizdekileri satıp şuan kullanılan 15 jant modelinden alabilirsiniz. Bu da benim aracın sac jantlı hali.

45864422.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bende de aynı ebat jant ve lastikten var. Ben, kış aylarına girdikmi sonradan aldığım 175 65 14 lastik ebatlı (kış lastiği) sac jantlarımı takıyorum. Jant kapağıda takmıyorum. Çukurlar vs. kış aylarında daha çok oluyor diye bu tercihi yaptım tavsiye ederim. Yaza doğruda 16 ları takıyorum, çukurlarada dikkat ederek tabi :flowers:. Konfor 14 ler gibi olmuyor malesef. Başka çözüm ise varsa imkanınız elinizdekileri satıp şuan kullanılan 15 jant modelinden alabilirsiniz. Bu da benim aracın sac jantlı hali.

45864422.jpg

çıkma mıkma 14 alaşım bulun şuna

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
çıkma mıkma 14 alaşım bulun şuna

Valla 14 sıfırda olsa takmam böyle güzel duruyor.

Bence 14 alaşım almaya değmez en iyisi bu şekilde değişimli kullanmak.

:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ilker ben 195 45 16 continental kış lastiği aldım , zor oldu biraz bulmak .. sen bulamadığın için mi böyle birşey yaptın yoksa jant eğme bükme korkusundan mı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ilker ben 195 45 16 continental kış lastiği aldım , zor oldu biraz bulmak .. sen bulamadığın için mi böyle birşey yaptın yoksa jant eğme bükme korkusundan mı ?

Ben aracı aldığımda piyasada yoktu malesef o ebatta kış lastiği pirelli hariç, yurtdışından gelecekti. Fiyat ne kadar senin aldıklarının?. Sac jant seçmemdeki neden dediğin gibi bükülme, patlama vs.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Jantlarınızı satmayı düşünürseniz talip olabilirim. 16 lara...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ilk olarak ilker satmayı düşünmezse eğer ben verebilirim ..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ben aracı aldığımda piyasada yoktu malesef o ebatta kış lastiği pirelli hariç, yurtdışından gelecekti. Fiyat ne kadar senin aldıklarının?. Sac jant seçmemdeki neden dediğin gibi bükülme, patlama vs.

arkadaşım ford a şikayette bulunmuştu 195/45/16 lastik bulamadığı için , ford ona özel getirmişti yurtdışından .. 550 tl ye almıştı, servis fiyatta güzellik de yapmıştı .. o arabayı satınca ondan aldım 1 hafta kullanmıstı sadece, 350 liraya ..

sıfırını sordum 850 lira civarı dördü ..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

29000km de ki 4 adet lastik ve orijinal jantları satabilirim.

Olur neden olmasın.

Sadece görüntü kötü olacak ama yakıt tüketimde düşecek, konforda artacak. Arabanın sağından solundan gelen tıkırtılar kesilecek.

Şehir içinde pek ihtiyac duyulmaz ama uzun yol yapıyorsanız yüksek hızlarda 175 65 14 biraz güvensiz gelebilir.

ikisinin arasında birşey istiyorsanız 195-50 15 ve goodyear lastik ile 16 janta göre biraz daha konfor yakalarsınız. Yol tutuşu ve güvenliğide etkilememiş olur.

Ayhan Bey açıklamaların için teşekkürler.

tarihinde tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İstediğiniz fiyatlar nedir acaba ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Başka satan varsa bende almayı düşünüyorum. ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İstediğiniz fiyatlar nedir acaba ?

Ben de bilmiyorum kısa çaplı bir araştırayım piyasası ne ise o.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2009 Fiesta Titanyum sahibiyim.Araç lastiklerim orijinali olan 195/45 R 16 continental.Lastiklerimden ve jantımdan hiç memnun değilim. ,Çok sarsıyor,jant eğiliyor ,2-3 ayda bir balans ayarı istiyor...175/65 R 14 demir jant ve lastik taksam olur mu acaba?

aynı şeyden teyzem de şikayetçiydi, teyzemin aracına 195 55 16 lastik taktık konforun ve esnemenin farkettiğini söyledi .. ben kendi aracımda 195 45 16 kullanıyorum ..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aynı şeyden teyzem de şikayetçiydi, teyzemin aracına 195 55 16 lastik taktık konforun ve esnemenin farkettiğini söyledi .. ben kendi aracımda 195 45 16 kullanıyorum ..

2 adet continental 45-16 lastik arıyorum acaba söktükleriniz continental mıydı ? Birde duruyorlar mı :D Ben aldım titanium jantları. 4 jant 2 lastik aldım. Arkalara taktım jantları önlere lastik gerek :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 adet continental 45-16 lastik arıyorum acaba söktükleriniz continental mıydı ? Birde duruyorlar mı :flowers: Ben aldım titanium jantları. 4 jant 2 lastik aldım. Arkalara taktım jantları önlere lastik gerek :)

Hayırlı olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

45864422.jpg

Aslında kötü de durmamış biraz çaça gibi durmuş :)

jantı hiç değiştirmeden 195x60x16 veya 205x55x16 lastik alın takın dicem ama çamurluğa sürtme riski olabilir eğer olmaz ise şikayetleriniz büyük ölcüde bitecektir

Verdiğiniz ebatlar da çamurluğa sürtme riski yüksek

arkadaşım ford a şikayette bulunmuştu 195/45/16 lastik bulamadığı için , ford ona özel getirmişti yurtdışından .. 550 tl ye almıştı, servis fiyatta güzellik de yapmıştı .. o arabayı satınca ondan aldım 1 hafta kullanmıstı sadece, 350 liraya ..

sıfırını sordum 850 lira civarı dördü ..

550 tl ye tek lastik mi getirdi ford ?

Aynı ebatlarda michelin 225 tl,hankook 240 tl yanak korumalı(sadece hankookta var galiba) continental ise 215 tl bir hafta olmadı soralı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Hayırlı olsun.

Teşekkürler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 adet continental 45-16 lastik arıyorum acaba söktükleriniz continental mıydı ? Birde duruyorlar mı :nazar: Ben aldım titanium jantları. 4 jant 2 lastik aldım. Arkalara taktım jantları önlere lastik gerek :)

evet 45 16 ydı bakayım garaja

Aslında kötü de durmamış biraz çaça gibi durmuş :)

Verdiğiniz ebatlar da çamurluğa sürtme riski yüksek

550 tl ye tek lastik mi getirdi ford ?

Aynı ebatlarda michelin 225 tl,hankook 240 tl yanak korumalı(sadece hankookta var galiba) continental ise 215 tl bir hafta olmadı soralı

hayır 4 tanesini 550tl ye getirdi şikayet üzerine hediye gibi bi indirim yaptılar ... bu da yanak korumalı biçok markada mevcut yanak koruması .. evet dört tane continental 850tl ..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mehmat Ali, çıkma lastikler için haber bekliyorum continentalsa süper olur. Diğer lastiklerim continental ondan takım yapmak lazım :D

tarihinde Melih tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Hayırlı olsun.

2 Adet değil ;4 adet jant +4 adet Contınental 30000km de lastiklerle beraber satabilirim 1000 TL

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmat Ali, çıkma lastikler için haber bekliyorum continentalsa süper olur. Diğer lastiklerim continental ondan takım yapmak lazım :B)

tamam melih bugün yarın döneceğim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş