İçeriğe atla

Fotoğraf

C-max Alınır Mı ?

• Please log in to reply
28 cevap var

#1 Serkan Sarkanak

Serkan Sarkanak
  • Üye
  • 12 Mesaj
  • Araç: Seat Toledo
  • Meslek: ?retmen

Gönderim tarihi 22.01.2011 - 22:21

Öncelikle herkese merhabalar. Ben Serkan İstanbulda öğretmenim. Son zamanlarda arabamı değiştirmek için araştırmaya girdim. Aile için şöyle geniş bir araba alayım diye düşünürken c-max ler hoşuma gitti. Baya bir merak sardım arabaya araştırdım-okudum kullanma kitabını bile okudum :( Forumdaki arkadaşların arabalarıyla ilgili yazılarının çoğunu okudum.

Benim şuan kullandığın araç 2001 seat toledo signo modeli sahibinden komdan bir arkadaşla takas yapmak istedim ve bugün 2006 c-max ghia donanımına sahip bir arabayı görmek için Arnavutköye gittim. Tabi aracı daha önce hiç kullanmamış ve kapısını dahi hiç açmamış birisi olarak gittim. Araç çok temiz değildi kaportada baya çizikler göçükler vardı zaten içime sinmemişti test sürüşü yaptım 3-4 kilometre. İlk kez dizel araç kullanıyorum sürüşü çok tuhafıma gitti sanki bir minibüs sürüyor gibiydim en ufak bir yol bozukluğunda aracın arka kısmından çok ses ve lakırtı geliyordu hızlanma ve süspansiyonu benim arabaya göre çok farklı geldi. Ayrıca motordan garip tıkırtılar ve tısırtı tarzı sesler geliyordu. Araç sahibi turbodan geliyor ısınınca geçer dedi. Araç 130000km de ve 4. sahibi satıyor aracı.

Şimdi şunu sorayım. Bu aracın dizel olması ve yüksek bir araç olması mı bana tuhaf gelen ben mi alışamadım yoksa araçta mı sorun var. Araç donanım olarak çok iyi ama ben alışamadım. Şimdi c-max ten soğudum başka temiz bir arabayı sürüp karşılaştırmak istiyorum. Sizin tavsiyeleriniz nedir acaba. Ayrıca benim istediğim araçtan ses çıkmayacak ve sürüşü, yol tutuşu iyi olacak bu araç benim istediğim sınıfa girmiyor mu acaba ?

#2 Adnan Çakır

Adnan Çakır
  • İhtiyar Heyeti Üyesi
  • 3,652 Mesaj
  • Ülke: Türkiye
  • Araç: 06 Focus 1.6 Ghia
  • Doğum Yılı: 1967
  • Meslek: Elektrik Teknisyeni

Gönderim tarihi 22.01.2011 - 22:27

Serkan Bey önce hoş geldiniz.C-max kullanan arkadaşların yazdıklarını okumuşsunuz C-max tabiki alınır da sizin baktığınız alınır mı onun kararını vermek lazım.Ehil bir ustaya gösterip kararınızı o yönde verin.
88 Taunus 1,6 GL / 98 Tipo 1,4 S /2002 Corolla Terra 1,6 VVT-İ
"2006 Ford focusII GHİA 1,6 Ti-VCT"**Üye No:7815
http://www.fordclubt...162499-mavisim/

#3 Serkan Sarkanak

Serkan Sarkanak
  • Üye
  • 12 Mesaj

Gönderim tarihi 22.01.2011 - 22:31

Serkan Bey önce hoş geldiniz.C-max kullanan arkadaşların yazdıklarını okumuşsunuz C-max tabiki alınır da sizin baktığınız alınır mı onun kararını vermek lazım.Ehil bir ustaya gösterip kararınızı o yönde verin.

Adnan bey teşekkürler hoşbulduk. Ben zaten baktığım araçtan vazgeçtim. Başka temiz bir c-max bulup sürüş yaptığım zaman kafamdaki sorunların bir çoğu çözülecektir. Belkide Ford grubu arabaların sürüş karakteristiği bana uygun değil uzun yıllardır ww grubu araç kullanan birisi olarak.

#4 Lokman Ceritlioğlu

Lokman Ceritlioğlu
  • İhtiyar Heyeti Üyesi
  • 9,722 Mesaj
  • Araç: 07 Mondeo Tdci Ghia
  • Doğum Yılı: 1962
  • Meslek: Emekli

Gönderim tarihi 22.01.2011 - 22:32

Serkan Hocam öncelikle hoşgeldiniz.
Hocam c-max mükkemel bir araba uzun yolda kesinlikle yormaz,hakkını verir,geniş iç hacim ben oldukça memnunum. sizin yaşadığınız sorunları hiç yaşamadım yalnız kasislerde ses olayı var çözümüde var :( vazelin. anlaşılan sizin baktığınız araba haşat olmuş uzak durun derim fiyat ne dediler bilmiyorum. forumda c-max kullanan arkadaşların hepside memnun.
ben 2004 sıfır opel vectra almıştım onu satıp bunu aldım, kullanım olarakta rahatlık olarakta c-max ön planda sadece aksesuar olarak opel biraz ön planda oda benim için hiç önemli değildi. diğer arkadaşlarımızda yorum yapacaklardır.
bir imzam bile yok.

#5 Çağlar Bayur

Çağlar Bayur
  • Moderatör
  • 42,390 Mesaj
  • Araç: 96 Mondeo 2.0 Glx
  • Doğum Yılı: 1969
  • Meslek: Hasar Giderici

Gönderim tarihi 22.01.2011 - 22:33

Toledo dan sonra, C-max in limuzin hissi vermesi lazım, baktığınız otomobilde bir sıkıntı var gibime geldi, ısındıkça, km yaptıkça hiçbir mekanik aksam tarladaki domates gibi olgunlaşmaz, düzelmez. Siz C-max bulun, seve seve kontrol yaparız-yaptırırız:
http://www.fordclubt...ka-t199179.html
herşeyden önce GÜVENLİK bunu unutmadan araç sürelim

#6 Serkan Sarkanak

Serkan Sarkanak
  • Üye
  • 12 Mesaj

Gönderim tarihi 22.01.2011 - 22:41

Serkan Hocam öncelikle hoşgeldiniz.
Hocam c-max mükkemel bir araba uzun yolda kesinlikle yormaz,hakkını verir,geniş iç hacim ben oldukça memnunum. sizin yaşadığınız sorunları hiç yaşamadım yalnız kasislerde ses olayı var çözümüde var :( vazelin. anlaşılan sizin baktığınız araba haşat olmuş uzak durun derim fiyat ne dediler bilmiyorum. forumda c-max kullanan arkadaşların hepside memnun.
ben 2004 sıfır opel vectra almıştım onu satıp bunu aldım, kullanım olarakta rahatlık olarakta c-max ön planda sadece aksesuar olarak opel biraz ön planda oda benim için hiç önemli değildi. diğer arkadaşlarımızda yorum yapacaklardır.

Lokman Bey size abi demek istiyorum müsadenizle. Baya yazınızı okudum yeni göstergeleriniz hayırlı olsun bu arada. Abi kesinlikle araba temiz değildi dediğin gibi araçtan soğuttu beni resmen. Motorun içinde egzoz molifoltu falan dedi orada el kadar üstüpü doldurmuşlar yağlı bir parça vardı mesela çok tuhafıma gitti. aracı takasla alacaktım ama satıcı arkadaş peşin 26000 bine veririm demişti

#7 Çağlar Bayur

Çağlar Bayur
  • Moderatör
  • 42,390 Mesaj
  • Araç: 96 Mondeo 2.0 Glx
  • Doğum Yılı: 1969
  • Meslek: Hasar Giderici

Gönderim tarihi 22.01.2011 - 22:43

26.000 :( , anlatınlana göre 16.000 TL olmasın.
herşeyden önce GÜVENLİK bunu unutmadan araç sürelim

#8 Fatih Cesko

Fatih Cesko
  • Üye
  • 168 Mesaj
  • Ülke: Diğer/Other
  • Araç: 2007 C-Max 1.6 Tdci
  • Doğum Yılı: 1991
  • Meslek: Programmer

Gönderim tarihi 22.01.2011 - 22:45

Serkan bey. oncelikle forumumuza hos geldiniz :(
ben 6ay kadar once 2el C-max aldim.. ve gercekten cok konforlu bir arac. 2ay once Kosova-Turkiye arasi uzun yolda denemeye firsatim oldu gercekten hic yorgunluk histtirmeyen bira arac 5-6 saat hic durmadan kulaniyorsun ve hic canin sikilmiyor :dance3:
Bende ilk aldigimida minibus gibi geldi.. ama 3-5 kulanmadan sonra alisacaksiniz.. size keiften baska bisey vermiyicek :)

#9 Lokman Ceritlioğlu

Lokman Ceritlioğlu
  • İhtiyar Heyeti Üyesi
  • 9,722 Mesaj

Gönderim tarihi 22.01.2011 - 22:55

Serkan hocam ne demek tabi diyebilirsiniz :( gösterge içinde çok teşekkürler.
arkadaşlar gereken yorumlarını yazmaya başlamışlar :dance3: keyifle bineceğiniz bir aile arabası önemli olan temizini bulmak.
profile yaşadığınız şehri yazmamışsınız sanırım İstanbul, Çağlara kulak verin :)
bir imzam bile yok.

#10 Serkan Sarkanak

Serkan Sarkanak
  • Üye
  • 12 Mesaj

Gönderim tarihi 22.01.2011 - 22:56

26.000 :( , anlatınlana göre 16.000 TL olmasın.

Çağlar Bey arabayı alırsam gelirim inş. Valla araba en az 3-4 bin masraf ister gibime geldi vazgeçtim zaten.

#11 Serkan Sarkanak

Serkan Sarkanak
  • Üye
  • 12 Mesaj

Gönderim tarihi 22.01.2011 - 23:03

Serkan hocam ne demek tabi diyebilirsiniz :( gösterge içinde çok teşekkürler.
arkadaşlar gereken yorumlarını yazmaya başlamışlar :dance3: keyifle bineceğiniz bir aile arabası önemli olan temizini bulmak.
profile yaşadığınız şehri yazmamışsınız sanırım İstanbul, Çağlara kulak verin :)

Güncelledim prpfili abi İstanbuldayım evet. araba işi malumumuz bir hastalık bugün baktığım c-max i sürünce arabayı kafamdan silmiştim. Ancak sizin söylediğiniz güzel şeyler beni rahatlattı ve tekrar c-max aşkı geri geldi :)

#12 Lokman Ceritlioğlu

Lokman Ceritlioğlu
  • İhtiyar Heyeti Üyesi
  • 9,722 Mesaj

Gönderim tarihi 22.01.2011 - 23:06

Hayırlısı olsun artık :(
bir imzam bile yok.

#13 Serkan Sarkanak

Serkan Sarkanak
  • Üye
  • 12 Mesaj

Gönderim tarihi 22.01.2011 - 23:07

Kendi aracım için konuşuyorum. 2010 model olmasına rağman ses konusunda bende rahatsızım. Konfor istiyorsanız vw gurubundan vazgeçmeyin derim.

konfor artı genişlik arıyorum aslında bakalım nasip.

Serkan bey. oncelikle forumumuza hos geldiniz :)
ben 6ay kadar once 2el C-max aldim.. ve gercekten cok konforlu bir arac. 2ay once Kosova-Turkiye arasi uzun yolda denemeye firsatim oldu gercekten hic yorgunluk histtirmeyen bira arac 5-6 saat hic durmadan kulaniyorsun ve hic canin sikilmiyor :)
Bende ilk aldigimida minibus gibi geldi.. ama 3-5 kulanmadan sonra alisacaksiniz.. size keiften baska bisey vermiyicek :)

Fatih bey sizinde arabanız hayırlı olsun. Bende bu gidişle 5-6 aya anca alabilirim aracı kararsızlık kötü şey.

#14 Fatih Cesko

Fatih Cesko
  • Üye
  • 168 Mesaj
  • Ülke: Diğer/Other
  • Araç: 2007 C-Max 1.6 Tdci
  • Doğum Yılı: 1991
  • Meslek: Programmer

Gönderim tarihi 22.01.2011 - 23:10

Hayirlisi olsun Serkan bey.
Ben opel Meriva yada Zafira bakmaya cikmistim ki C-maxi gorup asik oldum :)

#15 Hüseyin Dönmez

Hüseyin Dönmez
  • Üye
  • 164 Mesaj
  • Araç: 2007 C-Max TDCi
  • Meslek: Tren sürücüsü, metro

Gönderim tarihi 22.01.2011 - 23:52

konfor artı genişlik arıyorum aslında bakalım nasip.

Fatih bey sizinde arabanız hayırlı olsun. Bende bu gidişle 5-6 aya anca alabilirim aracı kararsızlık kötü şey.

serkan bey ikinci el araç alırken o anki fiyatından çok size daha sonra açacağı yaralarada bakmalısınız.c max konfor ve performans olarak o sınıftaki araçların içinde en iyisidir derim.ben yaklaşık iki yıldır cmax kullanıyorum.araçla ilgili bir şikayetim yok.tam bir aile arabası.seçici olun.inşallah gönlünüze göre bir araç bulursunuz.

#16 Metin Mustafa Oral

Metin Mustafa Oral
  • Üye
  • 418 Mesaj
  • Araç: 08 C-Max Titanium
  • Doğum Yılı: 1965
  • Meslek: Serbest

Gönderim tarihi 22.01.2011 - 23:52

Serkan Bey hoş geldiniz.
Bütün arkadaşlara katılıyorum gereken herşeyi yazmışlar bana pek bişey kalmamış ama şunu söylemeden geçemem "Ford Focus C-Max" bir ayrıcalıktır "Ghia" eklenirse daha bir güzel olur, başka sözüm yok. :unsure:
Herşeyi Bilmeye Gerek Yok, Haddini Bilmek Kafidir.

#17 Tarık Cihangir

Tarık Cihangir
  • Üye
  • 108 Mesaj
  • Araç: 2012 Leon 1.2 TSİ
  • Doğum Yılı: 1981
  • Meslek: TSK

Gönderim tarihi 23.01.2011 - 00:32

serkan bey bende haziran 2010'da passat 1.8T aracımı satıp c-max aldım. ilk anda sizin gibi bende biraz yadırgadım. özellikle kabindeki motor ve yol sesi ile bozuk asfalttaki süspansiyon sesi beni çok rahatsız etmişti. şimdi alıştım. vag grubu araçlardan daha zayıf bir ses yalıtımı var.

ancak c-max kesinlikle kötü bir araç değil. fakat mükemmel bir araçta değil. sonuç olarak alınırmı derseniz bence alınır.. ben severek kullanıyorum şu anda.

#18 Serkan Toker

Serkan Toker
  • Yönetici
  • 9,241 Mesaj
  • Araç: Focus Coll 90ps tdci
  • Doğum Yılı: 1975
  • Meslek: Teknisyen

Gönderim tarihi 23.01.2011 - 01:04

İstanbul ekibi basketbol maçı yapacak, sizde gidin...Hem tanışırsınız hemde Lokman abinin c-max a detaylı bakarsınız...C-max nasıl olur en yakın örneği görürsünüz...Bencede alınabilir bir araçtır...Bizimki 6-7 yıl oldu hala gayet güzel çalışıyor bizim işimizi görüyor... :)

Doğruları konuşmak için iki kişi gereklidir. Biri doğruları söyleyen diğeri doğru anlayan....

#19 Serkan Sarkanak

Serkan Sarkanak
  • Üye
  • 12 Mesaj

Gönderim tarihi 23.01.2011 - 09:20

Arkadaşlar tüm yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Temiz c-max aramaya devam edeceğim.

#20 Emre Dalkıran

Emre Dalkıran
  • Üye
  • 89 Mesaj
  • Araç: 2012 Rio Sedan
  • Doğum Yılı: 1976
  • Meslek: Bankacı

Gönderim tarihi 23.01.2011 - 10:17

merhaba,
2006 c max dizelim var.115.000 de.ben genel olarak memnunum.
2006 1.6 jettadan buna geçtim.jettadan daha sessiz bence.performansı karşılaştırılmaz zaten.
dün arkdaşımın astra j kasa 1.6 sport otomatiğini kullandım.rolantide sıfır ses.ama hızlanırken çok bağırıyor
ama çok sessiz süspansiyon ve yol tutuş harika.ses sistemi cmaxtan geride.
benim için performans önde olduğu için c max güzel ancak cmax konfor aracı değil.,uzun yolda otoban haricinde yol sesi yoruyor.
bi de benim arabada 2 çocuk koltuğu var bagajda ıvır zıvır onlar da ses yapıyor
sürüş pozisyonu yüksek ama alışınca seviyorsunuz.
ben arabayı değiştirmeye niyetlendim ama yerine ne alacağımı bulmamadım.
anca pasat 2.0 tdi gibi bişey olması lazımki sattığıma değsin.
ben yerinizde olsam c max uerine alıştığım sedandan devam ederdim.çünkü c maxtaki ferahlığa alışınca diğer araçlar boğuyor insanı:nazar:
tavsiyem lpg den çekinmezseniz passat 1.8T

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye