İçeriğe atla

Fotoğraf

Düşük Viteste Gaz Yemiyor

• Please log in to reply
5 cevap var

#1 Muharrem Karakaş

Muharrem Karakaş
  • Üye
  • 16 Mesaj
  • Araç: 99 Focus 1.6 Ghia
  • Meslek: ?renci

Gönderim tarihi 04.03.2011 - 10:06

S.a Benim daha önceki tekleme ve arabanın stop etme problemini çözdüm teşekkür ederim, şu an bir kaç gündür 1.2.3. vitesde bazen gaz yemiyor neden yapar acaba bunu benzinde böyle birşey yok gazda yapıyor sadece :mangal:

#2 Abdullah Barutcu

Abdullah Barutcu
  • Üye
  • 53 Mesaj
  • Araç: tabanvay
  • Doğum Yılı: 1981
  • Meslek: Elektrik Teknikeri

Gönderim tarihi 05.03.2011 - 01:13

Tekleme ve stop etme problemini nasıl çözdünüz anlatırsanız sevinirim aynı problem bende de vardı
benim bujinin bir tanesi gevşek çıktı hepsini değiştirdim yağı değiştirdim lpg ayarı yaptırdım biraz
düzeldi ama hala ışıklarda durmaya çalıştığımda stop edecek gibi devir düşüyor lpg de benzinde yapmıyor
ben rolanti valfini temizletecem bakalım bi sonuç alabilecekmiyim...
1.2.3. vites problemi bende de var ama araç soğukken yapıyor ısındığında yapmıyor...
2000 renault megane 2.0 rxe
1996 toyota corolla 1.6 gli
2001 Ford Focus 1.6 ambiante + güv. pak. + 6006E 6lı cd changer

#3 Muharrem Karakaş

Muharrem Karakaş
  • Üye
  • 16 Mesaj

Gönderim tarihi 06.03.2011 - 12:06

rolanti valfini temizlet olmadı değiştir paşam. ben değiştirdim düzeldi sıkıntı canavar gibi oldu ;)

#4 Muharrem Karakaş

Muharrem Karakaş
  • Üye
  • 16 Mesaj

Gönderim tarihi 13.03.2011 - 21:29

arkadaşlar araba küçük vitesteyken sarsılıyor 1.2. viteste sonra açılıyor benzinde deilde gazda eğzoz sanki gazı yakmadan atıyor gibi bu anormallik nden kaynaklanır acaba gaz filitresi ile alakalı olabilirmi ?

#5 Mehmet Özyürek

Mehmet Özyürek
  • Yönetici
  • 42,763 Mesaj
  • Ülke: Türkiye
  • Araç: 06 Tdci Ghia Jatco
  • Doğum Yılı: 1969
  • Meslek: Sigorta Acentesi

Gönderim tarihi 14.03.2011 - 00:39

Bir çok sebebi olabilir ama ilk önce ateşleme sistemini gözen geçirin..
Sevgili arkadaşlarım. Özel mesaj ile çok fazla teknik soru almaktayım. Bu durumdan şahsım olarak hiç bir şikayetim olmamasına rağmen forum adına ciddi rahatsızlık duymaktayım. Çünkü: Sorunlar foruma yazılmalıdır, Herkes özel mesajla çözüm arasaydı, bu forum olmaz, soru soracak kimse de bulunamazdı. Özel mesaj ile teknik soru sorarak foruma zarar veriyorsunuz, Sorunları foruma yazın lütfen.

#6 Abdullah Barutcu

Abdullah Barutcu
  • Üye
  • 53 Mesaj
  • Araç: tabanvay
  • Doğum Yılı: 1981
  • Meslek: Elektrik Teknikeri

Gönderim tarihi 31.03.2011 - 16:33

cevap yazan herkese teşekkürler bugün lpg taktırdığım yerin ana bayisine gittim problemleri anlattım baktılar ilk başta kalibrasyon yapmaya çalıştılar olmadı enjektörleri gözden geçirdiler sorun enjektörlerde dediler arızalanmış lpg taktıralı daha 8 bin km olmuştu nasıl bozuldu anlamadım ama garantili olduğu için dördünü de değiştirdiler ve nihayet eski düzenine döndü. ne rolanti problemi kaldı nede gaz yememe problemi lpg de mi gidiyorum benzindemi anlamıyorum... bu arada lpg sistemi reklam olurmu bilmiyorum ama zavoli. pan evo enjektörler.
2000 renault megane 2.0 rxe
1996 toyota corolla 1.6 gli
2001 Ford Focus 1.6 ambiante + güv. pak. + 6006E 6lı cd changer

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye