İçeriğe atla

Fotoğraf

Dehşet Veren Kazalar. Siz, Siz Olun Güvenli Sürüş Kurallarına Uyun !

• Please log in to reply
846 cevap var

#521 özgür özuysal

özgür özuysal
  • Üye
  • 1,395 Mesaj
  • Ülke: Türkiye
  • Araç: 2009 Focus Otomatik
  • Doğum Yılı: 1980
  • Meslek: mühendis

Gönderim tarihi 16.05.2013 - 13:12

Bu tip kazaları daha çok bayanların yaptığı doğru. Çok sayıda örneği var. Görüyoruz.

Ben trafikte özür diliyene karşı aynen tepkimi sürdürüyorum. Trafikte özür olmaz. Trafikte hatalar hayat ile ödenir. Hataların hayat ile ödendiği bir başka ortam da çok azdır.

Pasta yerine çozuğunuz sağ koltukta oturuyordu. Ben de arabanızın sağından gelip çarptım. Çocuğunuz artık yok.
Çok özür dilerim gerçekten büyük hatam var bu konuda. Affetiniz mi beni?

#522 İlkay Başaran

İlkay Başaran
  • Kulüp Üyesi
  • 4,277 Mesaj
  • Araç: 08 Megane II 1.6
  • Doğum Yılı: 1981
  • Meslek: Laborant

Gönderim tarihi 16.05.2013 - 13:35

Kangoo'da dene bakalım neler oluyor, aktif tork devreye girip araca gaz veriyor, fren yapmadığın sürecede durmaz.

İşyerindeki bayan arkadaşım ilk öğrenirken hiç stop ettirmedim ben dedi bana. Araç ne dedim reno kango 1.5 d :D
  • Ali Cihangiroğlu ve Servet Aydın bunu beğendi
85 Fiat 500, 92 Skoda Favorit, 98 Ford Mondeo, 00 Fiat Marea , 08 Renault Megane

#523 Mert Gülkokan

Mert Gülkokan
  • Kulüp Üyesi
  • 8,508 Mesaj
  • Araç: 2014 Vw Polo 1.2 Tsi
  • Doğum Yılı: 1986
  • Meslek: Makina Mühendisi

Gönderim tarihi 16.05.2013 - 14:08

Ah ulem, pastada ne pastaydı, canım çekti şimdi, şantiyedeyim şuan, anca çay var burada

Pastanın hali:)
Gönderilen Resim
*Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklalden mahrum bir millet, medeni insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye layık sayılamaz... Mustafa Kemal ATATÜRK
*Konforsuz araç yoktur, bozuk amortisör vardır :) Lütfen 100 bin km geçince amortisörlerinizi yenileyin :)

#524 Ali Cihangiroğlu

Ali Cihangiroğlu
  • Kulüp Üyesi
  • 19,969 Mesaj
  • Araç: Fiesta TDCI
  • Doğum Yılı: 1973
  • Meslek: Harita Kadastro Teknikeri

Gönderim tarihi 16.05.2013 - 14:50

Hava yastığı patlamış bunun :)
  • Mert Gülkokan bunu beğendi

#525 Serkan Toker

Serkan Toker
  • Yönetici
  • 13,213 Mesaj
  • Araç: 07 Mondeo tdci,ov
  • Doğum Yılı: 1975
  • Meslek: Teknisyen

Gönderim tarihi 16.05.2013 - 15:47

MAalesef yine otomatik vites sıkıntısı. Düz vites olsa o araç stop eder, kimseye de bir şey olmazdı diye düşünüyorum.
Bu demek değildir ki, sürücünün kabahati yok. Adam öldürüp, yine serbest kalan birileri...

oto vites güzel ama risklidir, dalgınlığa gelmez, manuel de ise nerdeyse iş garantidir, ancak viteste unutup debriyaj bıraktığında olan olur, o da 2-3 m. anca gider araç.

Eğer bu kazadaki gibi pedal karıştırma durumu olursa manuel vitesle de tam gaz girerdi pastaneye...:(
  • Furkan Avcı ve Önder Özcan bunu beğendi

Doğruları konuşmak için iki kişi gereklidir. Biri doğruları söyleyen diğeri doğru anlayan....

#526 Sani Gerşon

Sani Gerşon
  • Moderatör
  • 32,009 Mesaj
  • Araç: 14 Duster 110hp, 4x4
  • Meslek: IT & Satış/Hizmet

Gönderim tarihi 16.05.2013 - 16:25

Eğer bu kazadaki gibi pedal karıştırma durumu olursa manuel vitesle de tam gaz girerdi pastaneye... :(

Debriyajı tutturamayacağı için muhtemelen stop edecekti. Zaten debriyajlı kullanabilen bayanların önünde eğiliyorum :)
  • Ali Cihangiroğlu, Mükremin Kocataşkın and Ali Simsek bunu beğendi

#527 Mükremin Kocataşkın

Mükremin Kocataşkın
  • Kulüp Üyesi
  • 8,284 Mesaj
  • Araç: 11 Grande Punto ActivePlus
  • Doğum Yılı: 1961
  • Meslek: Kamu

Gönderim tarihi 16.05.2013 - 16:28

Debriyajı tutturamayacağı için muhtemelen stop edecekti. Zaten debriyajlı kullanabilen bayanların önünde eğiliyorum :)

Ya ofsayt? ofsaytı öğrenebilenler için ne yapacan?
  • Mahmut Yıldız bunu beğendi
Hayatta en hakiki mürşit ilimdir. Atatürk
Bir insanı ahlaken eğitmeden sadece zihnen eğitmek ,topluma yanlızca okumuş bir bela kazandırmaktır. Roosevelt

#528 Sani Gerşon

Sani Gerşon
  • Moderatör
  • 32,009 Mesaj

Gönderim tarihi 16.05.2013 - 16:29

Ya ofsayt? ofsaytı öğrenebilenler için ne yapacan?

Abi onu daha ben bile çözemedim :hahahoho:
  • Mükremin Kocataşkın bunu beğendi

#529 Mükremin Kocataşkın

Mükremin Kocataşkın
  • Kulüp Üyesi
  • 8,284 Mesaj

Gönderim tarihi 16.05.2013 - 16:31

Abi onu daha ben bile çözemedim :hahahoho:

Ayça ortalarda yokken içinden geçenleri rahatca yazabilirsin. :D ;)

Bu mesaj Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi: 16.05.2013 - 16:31

• Sani Gerşon ve Ali Simsek bunu beğendi
Bir insanı ahlaken eğitmeden sadece zihnen eğitmek ,topluma yanlızca okumuş bir bela kazandırmaktır. Roosevelt

#530 Serkan Toker

Serkan Toker
  • Yönetici
  • 13,213 Mesaj

Gönderim tarihi 16.05.2013 - 16:31

Birader, viteste o tip güçlü bir aracı bırak debriyaj tutturma elektrik direği koysan önüne stop ettiremezsin...Yolu kazır yine gideceği yere gider..Kaldı ki 4 çeker, ikisi havaya kalksa kalan ikisi çeker, o kadar yani..:)

Doğruları konuşmak için iki kişi gereklidir. Biri doğruları söyleyen diğeri doğru anlayan....

#531 Sani Gerşon

Sani Gerşon
  • Moderatör
  • 32,009 Mesaj

Gönderim tarihi 16.05.2013 - 16:34

Birader, viteste o tip güçlü bir aracı bırak debriyaj tutturma elektrik direği koysan önüne stop ettiremezsin...Yolu kazır yine gideceği yere gider..Kaldı ki 4 çeker, ikisi havaya kalksa kalan ikisi çeker, o kadar yani.. :)

Aniden çekersen debriyajdan ayağını? O dediğin ölü noktadan sorna rölanti ile gitmesi sanıyorum?

#532 Serkan Toker

Serkan Toker
  • Yönetici
  • 13,213 Mesaj

Gönderim tarihi 16.05.2013 - 16:48

Demin gaza basıyordun, şimdi rölanti diyorsun sende yahu....:D

#533 Hasan Aksüt

Hasan Aksüt
  • Kulüp Üyesi
  • 1,183 Mesaj
  • Araç: 09 GALAXY TDCI GHIA
  • Meslek: IT/Yönetici

Gönderim tarihi 16.05.2013 - 17:02

Stop etme ihtimali elbette var. fren yerine gazi koklediginizde sanildigi kadar yuksek degil.

Ek olarak bayanlar dustugu komik durumlar tamamen erkeklerin eseri. Kadinlar cok gec sofor koltuguna gecebiliyorlar. Erkekler gibi acemiliklerini erken yaslarda atamiyorlar. Kac kadin babasi ya da esinden soforluk ogrenebilmis? ya da kaza yapan esinize ilk sorulan nedir? araba mi? sagligi mi? Yeterince firsatlari yokken egitime verilen zamanda sinirli. Dusuncelerimizi degistirmezsek yetistirdigimiz kizlarimizda komik durumlara dusecekler. Neden kadin olmalari degil bence acemilikleri...

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Bu mesaj Hasan Aksüt tarafından düzenlendi: 16.05.2013 - 17:11

• Serkan Toker, Servet Aydın, Mustafa Karabulut ve 4 kişi bunu beğendi

#534 Serkan Toker

Serkan Toker
  • Yönetici
  • 13,213 Mesaj

Gönderim tarihi 16.05.2013 - 17:10

Bence tamamen hevesle alakalı, işleri düşene kadar arabalara merak salmıyorlar...Sonradan kazanılacak bir yetenekte pek değil...Biz oyuncak arabalarla oynarken onlar oyuncak demliklerle çay içiyorlardı gibi..:)
  • Sani Gerşon, Aydın Sert and Mükremin Kocataşkın bunu beğendi

#535 Hasan Aksüt

Hasan Aksüt
  • Kulüp Üyesi
  • 1,183 Mesaj
  • Araç: 09 GALAXY TDCI GHIA
  • Meslek: IT/Yönetici

Gönderim tarihi 16.05.2013 - 17:18

Bence tamamen hevesle alakalı, işleri düşene kadar arabalara merak salmıyorlar...Sonradan kazanılacak bir yetenekte pek değil...Biz oyuncak arabalarla oynarken onlar oyuncak demliklerle çay içiyorlardı gibi..:)

Hevesi inkar etmek mumkun degil. Ancak, hevesleri olmuyor da degil. Onlara gosterilen asiri tepki ve onyargi ayri bir engel olusturuyor. Aksine kendi ayaklarinin uzerinde durabilmeye daha cok ihtiyaclari var. Duse kalka sokak kanunlari ile ogrenmek daha riskli. Gecikilmesi videolardaki can sikici durumu yaratiyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2
  • Serkan Toker bunu beğendi

#536 Mükremin Kocataşkın

Mükremin Kocataşkın
  • Kulüp Üyesi
  • 8,284 Mesaj

Gönderim tarihi 16.05.2013 - 17:21

Bence tamamen hevesle alakalı, işleri düşene kadar arabalara merak salmıyorlar...Sonradan kazanılacak bir yetenekte pek değil...Biz oyuncak arabalarla oynarken onlar oyuncak demliklerle çay içiyorlardı gibi.. :)

Tamamen katılıyorum. Donanımlı bir aracın, teybini, cd yükleyicisini, elektronik çift yönlü klimasını, elektronik aynalarını hakkıyla kullanabilen bayanlar var mıdır? Ölümlü ve yaralanmalı kazaların çoğunu erkekler yapıyor denir. Araç kullanan kaç bayan 5. vitesin yerini biliyor? Kaç bayan akıllı telefonları veya bilgisayarları erkekler gibi kullanabiliyor?
Asla bir genelleme yapmıyorum, anlatmaya çalıştığım bayanların teknolojiye erkekler kadar yakın ve yatkın olmadıklarıdır.
  • Serkan Toker bunu beğendi

#537 Mert Gülkokan

Mert Gülkokan
  • Kulüp Üyesi
  • 8,508 Mesaj
  • Araç: 2014 Vw Polo 1.2 Tsi
  • Meslek: Makina Mühendisi

Gönderim tarihi 16.05.2013 - 17:46

Valide hanım Çanakkale trafiğinde skoda 120 L aracımızı sürekli bir ve ikinci viteste kullanmaktan motoru 60 binde iken sıfırlanmış:) 3, vitesin yolunu değil varlığından bile haberdar olduğu konusunda şüphelerim var. Ancak çok yetenekli bayanlar yok mu var benim arkadaşım gibi. Ilk kez kullandığı aracı korkmadan 150 160 gibi yüksek hızlara çıkarak bizi yoğun trafikte sol şeriti kapatarak Sabiha Gökçene götürmüştü. Hani onun yerinde ben olsam bir aracı tanımadan o kadar hızlı kullanmam. Şunu da belirteyim ailesinin sürücü kursu vardı:)
*Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklalden mahrum bir millet, medeni insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye layık sayılamaz... Mustafa Kemal ATATÜRK
*Konforsuz araç yoktur, bozuk amortisör vardır :) Lütfen 100 bin km geçince amortisörlerinizi yenileyin :)

#538 Ali Cihangiroğlu

Ali Cihangiroğlu
  • Kulüp Üyesi
  • 19,969 Mesaj
  • Araç: Fiesta TDCI
  • Meslek: Harita Kadastro Teknikeri

Gönderim tarihi 16.05.2013 - 18:00

Birader, viteste o tip güçlü bir aracı bırak debriyaj tutturma elektrik direği koysan önüne stop ettiremezsin...Yolu kazır yine gideceği yere gider..Kaldı ki 4 çeker, ikisi havaya kalksa kalan ikisi çeker, o kadar yani.. :)

O dediğin ancak bun 697 Fiat la olur, kamyoncular bilir, yoksa zor biraz , bu kamyon 2. viteste rolantide kendi halinde giderken ön ve arka dingillere 4 adet kamyon jantını attığımız halde (kısa devreden yangın çıkmış ve kandiliğinden park halinde çalışıp yürümüştür, ee tabii Fiat bu, normaldir :) motor iyi gerisi Tırt :) bu kamyonda havalar azalırsa ne stop edebilirsin ne frenler tutar nede vitesten çıkar, çok fenadır) durmamış yürüyüp dereye dalmış ve saplandığı yerde 4*4 çekerler patide kalmıştır, anlayacağın senin arabalarda zor biraz, olur ama zor :) ayrıca park yerine geldin, ayağın debriyajda olur genelde ve hızında düşük, gaza yanlışlıkla bastığın an debriyajada zaten oto olarak basmış olursun, ha bu ne zaman olmaz (olmaz ya neyse) oto şanzımanı yıllarca kullanmış ve özelliklede bayansan, manuel kullanan adam bu hatayı zaten yapmaz, ayak çoktaaan alışmıştır, istemesende o ayak debriyaja gider, o yüzden diyorumya oto şanzımana hiç girmemek lazım diye :D :D
Gönderilen Resim

Bu mesaj Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi: 16.05.2013 - 18:13

#539 Serkan Toker

Serkan Toker
  • Yönetici
  • 13,213 Mesaj

Gönderim tarihi 16.05.2013 - 18:04

O dediğin ancak bun 697 Fiat la olur, kamyoncular bilir, yoksa zor biraz , bu kamyon 2. viteste rolantide kendi halinde giderken ön ve arka dingillere 4 adet kamyon jantını attığımız halde durmamış yürüyüp dereye dalmış ve saplandığı yerde 4*4 çekerler patide kalmıştır, anlayacağın senin arabalarda zor biraz, olur ama zor :)
Gönderilen Resim

Kamyon jantı atıp kamyon durdurmaya çalışmakla zaten siz dereden çekmeye razı olmuşsunuz, ayaklarına değil beynine sıkacaktınız.. :D O cip o gazla o camdan içeri girer mi girmez mi, benim dediğim bu...Rölanti ile dahi ben girer diyorum, cam çerçeve o arabanın tek silindirini tutamaz...

#540 Serkan Toker

Serkan Toker
  • Yönetici
  • 13,213 Mesaj

Gönderim tarihi 16.05.2013 - 18:10

ayrıca park yerine geldin, ayağın debriyajda olur genelde ve hızında düşük, gaza yanlışlıkla bastığın an debriyajada zaten oto olarak basmış olursun, ha bu ne zaman olmaz (olmaz ya neyse) oto şanzımanı yıllarca kullanmış ve özelliklede bayansan, manuel kullanan adam bu hatayı zaten yapmaz, ayak çoktaaan alışmıştır, istemesende o ayak debriyaja gider, o yüzden diyorumya oto şanzımana hiç girmemek lazım diye :D :D
Gönderilen Resim

Ali hocam, mesajını editlemişsin şimdi fark ettim... :) Olay bu araba otomatik veya manuel olsaydı meselesi...Yoksa ben arabayı çok şükür ta caddeden boşa atıp park ediyorum, dükkana yürüyerek girmek nasip oluyor orası ayrı...:)

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye