• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Hasan Molla

Fiesta Double Din Uygulama

Bu konuda 51 ileti var

Fiestama yaptıgım double din resimleri.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu da montaj sonrası resim.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yakışmış .Cihazın marka modeli nedir ? Özellikleri v.s.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok güzel görünüyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok güzel olmuş. Güle güle kullanın. Şimdi set de ister bu. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

cihaz witson marka.

800x480 pixel

bluetoth araç kiti.

bluetoth üzerinden telefondaki müzikleri dinleyebilme özelliği.

direksiyondan kumanda desteği.

geri vites kamera girişi

CDC girişi bu nedir bilmiyorum. ancak sanırım harici video girişi desteği.

2 adet monitör vide çıkışı.

Dahili analog TV

Dijital TV box bağlama desteği.

DVD player.

usb girişi.

aux girişi

ipod bağlantı özelliği.

Radyo /cd dinlerken navigasyon ekranını izleme özelliği. navigasyon çalışırken radyo veya cd ye ses ve kanal değiştirme kontrolü.

Cihazda iki adet av in ve iki adet av out çıkışı var. bir tane HDMI to AV kontrol kablosu alarak evdeki ekranı bozuk laptopun ekran görüntüsünü cihaza taşımaya niyetim var.. bir de özellikle bozuk para koyma gözünün olduğu yere güzel estetik ışıklı üç adet on-off buton yerleştirmeyi planlıyorum.

butonlardan bir tanesi tv kilidini açacak. yolda tv moduna geçmesini engellemek için.

diğer butona da ileride alacagım geri vites lambasınndan sinyal alacak geri vites kamerasını manuel olarak bağlamayı düşünüyorum. seyir halindeyken bu butona basıp ekranı dikiz aynası olarak kullanabilmek için. tabi seyir halinde butona basınca geri vites lambalarına geri besleme yapmaması için diyotla ayıracağım.

üçüncü butona da ki bu üçüncü buton on-off değil 1-0-2 seçici tip olacak. bu butona yükleyeceğim fonksiyonla ilgili projem henüz taslak aşamasında.

http://www.witson.com/en/products.html?pro...e=FORD%20Series

birçok marka modelle ilgili cihazlar mevcut.

montajını kendim yaptım. söküm takım işlemi biraz korkutuyordu ancak problem olmadı zaten birebir soket sök soket tak uyumlu bir cihaz. tek kötü tarafı tek sd kart girişinin olması ve bu girişin de cihazın ön konsolunda olmaması.

tarihinde Hasan Molla tarafından düzenlendi
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok güzel olmuş.Güle güle kullanın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok beğendim güle güle kullanın :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Baya şık durmuş hayırlı olsun.Güle güle kullanın

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Orjinal olsa,konsolda ancak bu kadar güzel ve sade görünebilirdi,güle güle kullanın...

orjinal zaten. ford fiesta ve focus cihazlara çerçeve , kasa , soket olarak birebir uyumlu. renk farkı dahi yok.

herkese teşekkürler iyi dilekler için. şimdilik sıkıntı olmadan kullanıyorum umarım problem çıkartmaz. normal cd playerlardan ayrıca farkı opsiyonel olarak kırmızı renk düğmelerinin oluşu. aslında yeşil renkli düğmeli cihaz da vardı ancak ben özellikle kırmızısını istedim.

tarihinde Hasan Molla tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

fiyat ne kadar acaba ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bu da montaj sonrası resim.

Gerçekten çok güzel 1e1 olmuş harika duruyor tam orjinal benimki böle durmadı benımkı focus fiesta fusion içindi benim c-maxxın ön gögsü bombeli oldugu için tamamen sıfır olmadı kaça mal oldu acaba aynı üründen bende almıştım ama ses kalitesinde problem vardi iade etmiştim

geri vites kamerası aktif mi? ekran kalitesi felan çok güzel ürünün ses kalitesi nasıl ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elinize sağlık çok güzel olmuş. :good1: iyi günlerde kullanın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gerçekten çok güzel 1e1 olmuş harika duruyor tam orjinal benimki böle durmadı benımkı focus fiesta fusion içindi benim c-maxxın ön gögsü bombeli oldugu için tamamen sıfır olmadı kaça mal oldu acaba aynı üründen bende almıştım ama ses kalitesinde problem vardi iade etmiştim

geri vites kamerası aktif mi? ekran kalitesi felan çok güzel ürünün ses kalitesi nasıl ?

cihazın fiyatı ebayda 450 dolar civarı. kargo dahil. ben birebir üreticisi ile irtibata geçtiğim için bana 250 $ cihaz bedeli + 100$ kargo bedeli $ + 21 $ paypal komisyon bedeli olarak toplamda 371 dolara mal oldu. tabi bu cihaz geldiği zaman ister özel kargo şirketiyle gelsin ister PTT kanalı ile gelsin bandrol ücreti ödüyorsunuz 100 TL. ancak özel kargo firmalarından uzak durmanızı ısrarla öneririm. çünkü özel cargo firmaları ordino bedeli ve antrepo bedeli istiyorlar. ordino 150 TL antrepo bedeli de 50 TL. bu da size ekstradan 200 TL ye ma l oluyor. bir de istanbulda ikamet etmiyorsanız cihazı gümrükten çekmekiçin bir gün uğraşıyorsunuz. ben PTT ile geldiği için PTT de antrepo ve ordino bedeli olmuyor. antrepo bedeli ise 2 günlük 2 TL. dolayısıyla türkiye içinde 1000-1500 TL civarında satılan bu cihaz yaklaşık olarak yurt dışı alışverişi ile 700 TL gib bir fiyata mal oluyor.

Cihazın ses çıkışı 4x45 W ses kalitesi de gayet güzel. navigasyon bölümünde gördüğüm bir konuda cihazın yazılımının içine girip bazı programların yuklenebildiğini farkettim. bununla ilgili de araştırma yapıyorum şu anda.

tabi 700 TL yü ödeyip iş bitmiyor. TV anteni 50 TL. elektronikçilerde. geri vites kamerası ebaydan alırsanız 30 TL türkiyeden alırsanız 70 TL civarı. ve 25 TL de micro SD kart bedelini de ilave ediyorsunuz. bunları masrafa ilave etmeniz gerekiyor. ayrıca içinde navigasyon programı da dahil değil kendi programıımı yükledim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bize yardımcı olurmusunuz nasıl aldınız bizde almak istesek nasıl alabiliriz 700 TL gayet uygun fiyat ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bize yardımcı olurmusunuz nasıl aldınız bizde almak istesek nasıl alabiliriz 700 TL gayet uygun fiyat ?

tabiki. öncelikle bu işin garantisi ebay. en kolay yolu ebaydan almak. hem paranızın çöpe gitme riski yok. ancak ebayda bu cihaz 450 dolar civarı satılıyor.

ben direk satıcıyı alibaba.com sitesinden buldum ve muhatab oldum bunun için 350 dolar gibi bir fiyata aldım. aarada ebaya komisyon vermemiş oldum. zaten satıcı firma gayet güvenilir bir firma. noname bir sürü cihaz yapıyor.

satıcıyla görüşürüm ingilizcem yeterli derseniz www.witson.com sitesine girip ziyaret edebilirsiniz. orda iletişim bilgileri var. ben bob beyle konuştum. parayı paypal ile gönderdim ve parayı aldıktan yarım saat sonra kargo ile bana postaladı. ancak özellikle belirtmek gerekiyor standart posta servisi ile göndermeli. aksi takdirde tnt , dhl , ups gibi firmalarda gümrüğe takılıyor ve gümrük mevzuatı uygulanıyor. PTT de gümrüğe takılmıyor mu elbette takılma şansı yüksek ancak PTT kendisi zaten gümrük görevi yaptıgı için teferruatlı ve yorucu bir prosedur olmuyor. en fazla yapacagınız bunun 100 TL gibi vergisini ödersiniz., özel kargo firmalarının talep ettiği ordino bedelini PTT ye ödemezssiniz. ayrıca özel firmaların talep ettiği raf kira parası olan antrepo parasını da ödemezssiniz. böylece cihaz 600 lira posta giderleri ve cihaz bedeli , 100 küsür TL de vergisi olmak üzere 700 TL ye gelmiş olur.

Çok beğendim güle güle kullanın :spiteful:

teşekkür ederim.

4505.jpg

4518.jpg

bende 2 hafta evvel takmıştım.ama benimki makyajsız kasa fiesta.konsol farklı biraz.

sizinki de gayet güzel duruyor. işçilik önemli. detaylara önem verildiğinde sonuc mukemmel oluyor. siz ne kadara mal ettiniz.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Çok yakışmış.

Ses ve görüntü kalitesi nasıl?

görüntü kalitesi 800x480 pixel. zaten ekran boyutu 7 inç. ses çıkışları da 4x45 w gücünde. çinliler ucuz kusurlu mal yapıyor diyenlere aldanmayın derim. işlemciler samsung. işletim sistemi windows ce 5.0

Elinize sağlık çok güzel olmuş. :D iyi günlerde kullanın.

teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yeni cihazınız hayırlı uğurlu olsun. gerçekten gayet yerinde ve güzel bir uygulama olmuş. gülerek kullanırsınız inşallah.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
yeni cihazınız hayırlı uğurlu olsun. gerçekten gayet yerinde ve güzel bir uygulama olmuş. gülerek kullanırsınız inşallah.

teşekkürler. televizyonun henüz tadını çıkartamadım. bir öğlen arası arabaya geçip şöyle koltuğu da arkaya doğru yaslayıp tv izleyeyim diyorum ama müsait olamadık henüz. artık inşallah sıcak yaz günlerinde sahil kıyılarında yaparız o zevki de. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4505.jpg

4518.jpg

bende 2 hafta evvel takmıştım.ama benimki makyajsız kasa fiesta.konsol farklı biraz.

Adnan Bey acaba sizin ki navitech in hangi modeli? Bende buna benzer birşey almayı düşünüyorum?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

maşallah hocam çok güzel olmuş.. iyi günlerde kullanın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tebrikler ,Ellerinize sağlık cuk oturmuş zaten oem ürün ,ayrıca markasıda iyi çinin shenzhen eyaletinde bu firma, benim sattığım dvd gps bu marka idi,

Güle güle kullanın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tebrikler ,Ellerinize sağlık cuk oturmuş zaten oem ürün ,ayrıca markasıda iyi çinin shenzhen eyaletinde bu firma, benim sattığım dvd gps bu marka idi,

Güle güle kullanın.

teşekkür ederim. sağolun. evet marka iyi ayrıca güvenlik sistemleri de yapıyorlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

merhabalar mustafa bey. sizin de cihazınız çok güzel. sizinki de anladıgım kadaıyla focus ve fiesta için özel. bağlantı konusunda bir sıkıntı yaşamadım ben direk cd 6000 i çıkarttığım soketi bu cihaza takınca hepsi çalıştı aux girişi ve direksiyon kumandası dahil. yalnız benim cihazın arka soketi farklı normalde ancak cd-6000 soketine geçiş için bir ara bağlantı yapmışlar ve bütün kablolar fordun arkasındaki sokete oturuyor. o bağlantıyla ilgili kataloglara bakıyorum şimdi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tekrar baktım da sitedeki katalogda bağlantıyla ilgili herhangi bir bilgi yok. ürünün içinden çıkan bağlantı kataloğu var onun içinde ara bağlantıdaki her kablonun karşılığı ne olduğu yazıyor. şu anda fotoğraf çekme olanağım yok ancak yarın yükleyip gönderebilirim. bağlantı aparatı şöyle birşeydi. böyle bir aparat sizde çıkmadı mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.. :good1:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş