İçeriğe atla

Fotoğraf

Fiesta Double Din Uygulama

• Please log in to reply
50 cevap var

#21 Yasin_Çelik

Yasin_Çelik
  • Üye
  • 1,216 Mesaj
  • Araç: 10FiestaTDCi Trend x
  • Doğum Yılı: 1979
  • Meslek: Dış Ticaret

Gönderim tarihi 25.05.2011 - 22:12

Tebrikler ,Ellerinize sağlık cuk oturmuş zaten oem ürün ,ayrıca markasıda iyi çinin shenzhen eyaletinde bu firma, benim sattığım dvd gps bu marka idi,
Güle güle kullanın.
Aracım ve yaptıklarım
http://www.fordclubt...__fromsearch__1

#22 Hasan Molla

Hasan Molla
  • Üye
  • 80 Mesaj
  • Araç: 06 Fiesta 1.6 TDCI
  • Meslek: Elektrik

Gönderim tarihi 26.05.2011 - 17:29

Tebrikler ,Ellerinize sağlık cuk oturmuş zaten oem ürün ,ayrıca markasıda iyi çinin shenzhen eyaletinde bu firma, benim sattığım dvd gps bu marka idi,
Güle güle kullanın.

teşekkür ederim. sağolun. evet marka iyi ayrıca güvenlik sistemleri de yapıyorlar.

#23 Hasan Molla

Hasan Molla
  • Üye
  • 80 Mesaj

Gönderim tarihi 26.05.2011 - 21:02

merhabalar mustafa bey. sizin de cihazınız çok güzel. sizinki de anladıgım kadaıyla focus ve fiesta için özel. bağlantı konusunda bir sıkıntı yaşamadım ben direk cd 6000 i çıkarttığım soketi bu cihaza takınca hepsi çalıştı aux girişi ve direksiyon kumandası dahil. yalnız benim cihazın arka soketi farklı normalde ancak cd-6000 soketine geçiş için bir ara bağlantı yapmışlar ve bütün kablolar fordun arkasındaki sokete oturuyor. o bağlantıyla ilgili kataloglara bakıyorum şimdi.

#24 Hasan Molla

Hasan Molla
  • Üye
  • 80 Mesaj

Gönderim tarihi 26.05.2011 - 21:07

tekrar baktım da sitedeki katalogda bağlantıyla ilgili herhangi bir bilgi yok. ürünün içinden çıkan bağlantı kataloğu var onun içinde ara bağlantıdaki her kablonun karşılığı ne olduğu yazıyor. şu anda fotoğraf çekme olanağım yok ancak yarın yükleyip gönderebilirim. bağlantı aparatı şöyle birşeydi. böyle bir aparat sizde çıkmadı mı?

#25 Hasan Dönmez

Hasan Dönmez
  • Kulüp Üyesi
  • 811 Mesaj
  • Ülke: Türkiye
  • Araç: 2011 volvo s40
  • Doğum Yılı: 1960
  • Meslek: Ticaret

Gönderim tarihi 26.05.2011 - 21:18

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.. :good1:

#26 Ahmet Ertugay

Ahmet Ertugay
  • Üye
  • 1,165 Mesaj
  • Araç: 2000 Focus Ghia HB
  • Meslek: Satış Müdürü

Gönderim tarihi 26.05.2011 - 22:55

Güle güle kullanın, güzel bir cihaz.

#27 Alpaslan Göktaş

Alpaslan Göktaş
  • Üye
  • 162 Mesaj
  • Araç: 2008 Focus Ghia TDCI
  • Doğum Yılı: 1977
  • Meslek: Sağlık Memuru

Gönderim tarihi 27.05.2011 - 08:16

Hayırlı olsun güle güle kullanın.Öndeki mini usb girişini cihazı çıkarıp,mini usb girişine bir tarafı dişi usb bağlantısı lehimleyerek torpidoya alabilirsiniz. En azından ben öyle yaptım.

#28 Hasan Molla

Hasan Molla
  • Üye
  • 80 Mesaj

Gönderim tarihi 27.05.2011 - 08:44

İlginiz ve bilgi için teşekkürler.
Evet o aparat çıktı fakat soketin içerisinde görünen beyaz kısım bende boş.
ve anladığım kadarıyla direksiyon kumandası uçları da onun içerisinde kalıyor.
Siz bu aparatı kullandınız mı acaba, yoksa direk bağladınız mı?

Gönderilen Resim

evet problem anlaşıldı şimdi sanırım. bendeki bu beyaz kısımda pinler mevcut. ve araçtan söktüğüm soketim yerine direk bu soketi bağladım. sizin cihazın açıklamalarında direksiyon kumanda desteğiyle ilgili kablo açıklamaları mevcut mu? belki de direksiyon kumandasına hiç destek vermior da olabilir mümkün mü acaba? bendeki cihazda kablolar soketteki pinlere girmiş ancak her renk kablonun da ne işe yaradığı açıklamalarıyla beraber yazıyor. şöyle birşey yapılabilir. sizin cihazda direksiyon kumadna desteğiyle ilgili kablolar mevcut ise bunların karşı sokette nereye denk geldiğine bakılır.ama onunla ilgili de açık seçik şema yok bende de.

#29 Hasan Molla

Hasan Molla
  • Üye
  • 80 Mesaj

Gönderim tarihi 28.05.2011 - 12:15

Hayırlı olsun, çok şık olmuş.

teşekkürler.

Bu arada Mustafa bey. Ben witsona mail attım. konuyla ilgili diagram gönderebilir misiniz diye. olmadı artık ben cihazı söktüğümde pinlerle ilgili size bilgi vereceğim. yakın zamandageri vites kamerası ve sd kart güncelleme yapmak için cihazı sökeceğim.
Benim cihazın arkasında ayrıca ikia det av in girişi var bunlardan bir tanesi cam in diğeri de cdc video in. bu cdc video in in ne olduğu konusunda fikriniz var mı?
Bu cdc eğer vide o girişi ise bunula da ilgili eski bir laptobun ekran çıkışını vga to RCA convertor kablo ile cihaza bağlamayı düşünüyorum. ve kablosuz minik bir klavye ile ekranı aynı zamanda bilgisayar ekranı olarak kullanmayı düşünüyorum.

#30 Hasan Molla

Hasan Molla
  • Üye
  • 80 Mesaj

Gönderim tarihi 28.05.2011 - 19:53

Yardımlarınız için teşekkürler, elimizde bir diagram olursa en azından boştaki uçları doğruyerlere bağlamış oluruz. Olmazsa mevcut direksiyon kumandasını modifiye edip onun istediği sinyalleri verecek hale hetireceğim ve öyle kullanacağım.

Benimkinde de iki AV çıkışı ile bir kamera, ayrıca bir de AV girişi var, kamera girişi dolu şu an diğerine dediğiniz gibi bir notebook bağlanabilir. AV çıkışlarından da kafalık monitörlerine bağlantı yapıp siz önde navigasyon yada müzik dinlerken arkadakilere video yada tv izletebiliyorsunuz.
Hatta fırsatım olursa deneyip buraya da koyarım, gerçi daha kendiminkine konu açıp tanıtma fırsatı bile bulamadım bu arada :rofl:

evet sizinkini de görsek güzel olur. bugün elektronikçiden vga to rca kablo adaptörü aldım. bilgisayarın vga çıkışından evdeki lcd nin av girişinie görüntü aktarmaya calıstım ama basarılı olamadım. ekteki resimdeki wirels keybord + mouse kombinasyonundan alıp bu nu da ekransız laptoba bağlayıp internete falan baglanayım diyorum. arabada. işte arabada interneti kaç sefer kullanacagız ancak önemli olan araştırma geliştirme. ekranın dokunmatik özelliğini kullanamıyoruz tabiki bu durumda. sadece görüntü aktaraımı yapabiliyoruz rca ile.

#31 Kenan Kopuz

Kenan Kopuz
  • Üye
  • 91 Mesaj
  • Araç: 2008 Fiesta 1.4 TDCi
  • Doğum Yılı: 1968
  • Meslek: Serbest

Gönderim tarihi 29.05.2011 - 07:57

Hayırlı olsun Güle güle kullanın
Bende daha kaliteli ses alma adına tercihimi Piooner'den yana kullandım.

Bu mesaj Kenan Kopuz tarafından düzenlendi: 29.05.2011 - 07:58

#32 Mehmet Özyürek

Mehmet Özyürek
  • Yönetici
  • 44,265 Mesaj
  • Araç: 06 Tdci Ghia Jatco
  • Doğum Yılı: 1969
  • Meslek: Sigorta Acentesi

Gönderim tarihi 29.05.2011 - 09:25

Güzel görünüyor..
Sevgili arkadaşlarım. Özel mesaj ile çok fazla teknik soru almaktayım. Bu durumdan şahsım olarak hiç bir şikayetim olmamasına rağmen forum adına ciddi rahatsızlık duymaktayım. Çünkü: Sorunlar foruma yazılmalıdır, Herkes özel mesajla çözüm arasaydı, bu forum olmaz, soru soracak kimse de bulunamazdı. Özel mesaj ile teknik soru sorarak foruma zarar veriyorsunuz, Sorunları foruma yazın lütfen.

#33 Kenan Kopuz

Kenan Kopuz
  • Üye
  • 91 Mesaj
  • Araç: 2008 Fiesta 1.4 TDCi
  • Doğum Yılı: 1968
  • Meslek: Serbest

Gönderim tarihi 29.05.2011 - 11:15

Teşekkür ederim Mehmet'bey

#34 Ali Cihangiroğlu

Ali Cihangiroğlu
  • Kulüp Üyesi
  • 14,618 Mesaj
  • Araç: Fiesta TDCI
  • Doğum Yılı: 1973
  • Meslek: Harita Kadastro Teknikeri

Gönderim tarihi 29.05.2011 - 21:14

Hasan Bey,
Öncelikle hayırlı olsun, cihazınız ve yapılan işlemler çok güzel olmuş. 15-20 gün kadar evvel ben de benzer bir cihaz aldım ve monte ettim aracıma,

Gönderilen Resim

yalnızca direksiyon kumandalarını çalıştıramadım, onun dışında tüm fonksiyonlar çalışıyor ve sorunsuz olarak kullanıyorum.
Elinizde bağlantı diagramı veya detaylı fotoğrafları varsa paylaşabilirmisiniz. Belki bu derdime bir çare olabilir.
Teşekkür ederim.

Mustafa bey süper olmuş, bende bu teypten alacaktım, tam bizim konsola uyuyor, rengi tuş tasarımı falan CD6000 e uyuyor, fakat arızalı çıkıyor, sesi kötü falan denilince vazgeçtim, sorması ayıp, kaça mal oldu, nerden aldınız ve yorumlarınız nedir acaba?

#35 Erhan Zeren

Erhan Zeren
  • Üye
  • 3 Mesaj
  • Araç: 2006 fiesta
  • Meslek: Emniyet

Gönderim tarihi 16.06.2011 - 09:45

evet çok güzel olmuş çok beğendim bendede 2006 makyajsız fiesta var. bu cihazdan bende almak ve takmak(taktırmak) isterim lakin gps çalışırmı tr navigasyonu yani birde benim fiesta makyajsız kasaolduğundan gögüs biraz farklı acaba yerine otururmu bizim radyo teyp i sökünce.

#36 Erhan Zeren

Erhan Zeren
  • Üye
  • 3 Mesaj
  • Araç: 2006 fiesta
  • Meslek: Emniyet

Gönderim tarihi 16.06.2011 - 15:33

teşekkür ederim ilginize keşke navili bir model olsaydı. üzüldüm şimdi.

#37 Misafir_Osman Grbz_*

Misafir_Osman Grbz_*
  • Misafir

Gönderim tarihi 14.08.2011 - 03:20

mrb hocam sen ortadaki çıtaları kestinmi ?

#38 Tolga Kavlak

Tolga Kavlak
  • Üye
  • 2 Mesaj
  • Araç: 2004 Fiesta 1.4 Tdci
  • Meslek: ?renci

Gönderim tarihi 05.09.2011 - 11:21

şimdi bu ürün burda 1000 tl civarındaysa burdan garantili ve taksitli almak daha doğru olmaz mı acaba ekran harika duruyor güle güle kullanın
Karşıyaka 35

#39 Orçun Çaprak

Orçun Çaprak
  • Üye
  • 14 Mesaj
  • Araç: 2007 Fiesta 1.4 TDCİ
  • Doğum Yılı: 1987
  • Meslek: ELEKTRONİK

Gönderim tarihi 10.12.2011 - 19:49

Güle güle kullanın , güzel ve bir o kadar da '' cuk oturmus'' diyebileceğimiz bir çalışma olmuş. Sizi uğrastırmamasıda ayrı bir güzel :)

Bu mesaj Orçun Çaprak tarafından düzenlendi: 10.12.2011 - 19:53

#40 Hasan Molla

Hasan Molla
  • Üye
  • 80 Mesaj

Gönderim tarihi 11.12.2011 - 20:39

şimdi bu ürün burda 1000 tl civarındaysa burdan garantili ve taksitli almak daha doğru olmaz mı acaba ekran harika duruyor güle güle kullanın

evet 1000 TL ye türkiyeden almak daha mantıklı ancak 1000 TL ye burda bulacağınızı sanmıyorum en az 1500 TL diyorlar su anda.

Güle güle kullanın , güzel ve bir o kadar da '' cuk oturmus'' diyebileceğimiz bir çalışma olmuş. Sizi uğrastırmamasıda ayrı bir güzel :)

Evet orjinal yedek parça olduğu için sıkıntı çıkartmıyor. modifiyeyi de orjinale sadk kalarak yaptığınızda ayrı bir tadı oluyor. her zaman. geri dönüşümü kolay olan şeyleri tercih ettim her zaman.

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye