İçeriğe atla

Fotoğraf

Yeni C Max Navigasyon Sorunu

• Please log in to reply
15 cevap var

#1 Mustafa Ersayan

Mustafa Ersayan
  • Üye
  • 12 Mesaj
  • Araç: 11 C-max TDCI TXP
  • Meslek: Hekim

Gönderim tarihi 11.08.2011 - 22:35

Merhabalar, yeni Cmax titanium X lerde navigasyon ve OGS atermik camdan dolayı çalışmıyor. üstteki siyah bölge uygunmuş, OGS yi oraya taktık ama navigasyon cihazını nasıl yapacağım bilmiyorum? bu konuda tek sıkıntı yaşayan ben miyim, kimse bu konuda birşey söylememiş? navigasyon cihazına (next ye-ga 4624) anten oluyor mu mesela...?

#2 Sinan Yalçın Durmuş

Sinan Yalçın Durmuş
  • Kulüp Üyesi
  • 1,719 Mesaj
  • Ülke: Türkiye
  • Araç: Mondeo 1.6 TDCI
  • Doğum Yılı: 1986
  • Meslek: Bilgisayar Teknisyeni

Gönderim tarihi 11.08.2011 - 22:51

Merhabalar ilk defa duydum böyle birşeyi garip :D Allah'tan o siyah bölge çalışıyormuş ama navigasyon anteni oraya nasıl olur bilemem ama böyle bir hata yapacaklarını tahmin etmiyorum ya sonuçta düz cam
Sabır iki türlüdür: istemediğin, hoşlanmadığın şeye sabretmek ve sevdiğin, istediğin şeye sabretmek...(Hz.Ali)

#3 Mehmet Özyürek

Mehmet Özyürek
  • Yönetici
  • 44,858 Mesaj
  • Araç: 06 Tdci Ghia Jatco
  • Doğum Yılı: 1969
  • Meslek: Sigorta Acentesi

Gönderim tarihi 11.08.2011 - 23:24

Benim navigasyon vitesin yanında bile çalışıyor...
Bence camın böyle bir zaafiyeti olamaz..
Sevgili arkadaşlarım. Özel mesaj ile çok fazla teknik soru almaktayım. Bu durumdan şahsım olarak hiç bir şikayetim olmamasına rağmen forum adına ciddi rahatsızlık duymaktayım. Çünkü: Sorunlar foruma yazılmalıdır, Herkes özel mesajla çözüm arasaydı, bu forum olmaz, soru soracak kimse de bulunamazdı. Özel mesaj ile teknik soru sorarak foruma zarar veriyorsunuz, Sorunları foruma yazın lütfen.

#4 Lokman Ceritlioğlu

Lokman Ceritlioğlu
  • Kulüp Üyesi
  • 10,890 Mesaj
  • Araç: yarın inşallah :)
  • Doğum Yılı: 1962
  • Meslek: Emekli

Gönderim tarihi 12.08.2011 - 00:01

bende ilk defa böyle birşey duydum. navigasyon cihazını dışarda deneyin bakalım, çalışıyormu?

#5 Sefa Çelik

Sefa Çelik
  • Kulüp Üyesi
  • 4,915 Mesaj
  • Araç: 2011 S-Max Tit-X
  • Doğum Yılı: 1979
  • Meslek: Eczacı

Gönderim tarihi 12.08.2011 - 00:11

Next navigasyonlar evin içinde dahi bağlanır.

Benim navigasyon da 3-5 denemede güç bela bağlanmaya başlamıştı. Başka bir nedenle perpa daki merkezlerine uğradım. Yetkili inceledi, böyle yavaş bağlanır deyip ayarlarını değiştirdi. Ondan sonra jet gibi bağlanmaya başladı. Buradan tecrübeyle, bağlantı ayarlarınızda bir problem olabilir. Camın bağlantıyı engelleyeceğine ihtimal vermiyorum.

Benim navigasyon vitesin yanında bile çalışıyor...
Bence camın böyle bir zaafiyeti olamaz..

Genelde aracı parkettiğimde cihazı torpido gözüne kaldırırım. Bir ara kapatmayı unutarak koymuşum. Demekki hedef iptal olmamış ki, tekrar hareket ettiğimde torpidodan direktifler vermeye devam etmişti :)

Dünyadaki açlığın nedeni, fakirleri doyuramadığımız için değil, zenginlerin asla doymamasıdır!...

#6 Mehmet Özyürek

Mehmet Özyürek
  • Yönetici
  • 44,858 Mesaj

Gönderim tarihi 12.08.2011 - 00:31

Next navigasyonlar evin içinde dahi bağlanır.

+1

Genelde aracı parkettiğimde cihazı torpido gözüne kaldırırım. Bir ara kapatmayı unutarak koymuşum. Demekki hedef iptal olmamış ki, tekrar hareket ettiğimde torpidodan direktifler vermeye devam etmişti :lol2:

+1
Sevgili arkadaşlarım. Özel mesaj ile çok fazla teknik soru almaktayım. Bu durumdan şahsım olarak hiç bir şikayetim olmamasına rağmen forum adına ciddi rahatsızlık duymaktayım. Çünkü: Sorunlar foruma yazılmalıdır, Herkes özel mesajla çözüm arasaydı, bu forum olmaz, soru soracak kimse de bulunamazdı. Özel mesaj ile teknik soru sorarak foruma zarar veriyorsunuz, Sorunları foruma yazın lütfen.

#7 Serkan Toker

Serkan Toker
  • Yönetici
  • 10,297 Mesaj
  • Araç: 07 Mondeo tdci
  • Doğum Yılı: 1975
  • Meslek: Teknisyen

Gönderim tarihi 12.08.2011 - 00:37

Camdan geçemeyen herhalde bizim sac tavandan hiç geçemezdi...Ön cam sol köşeye tam karşınıza sabitleyin..Zaten 30 küsür uydudan 15 tanesini görse yeter...

Doğruları konuşmak için iki kişi gereklidir. Biri doğruları söyleyen diğeri doğru anlayan....

#8 Lokman Ceritlioğlu

Lokman Ceritlioğlu
  • Kulüp Üyesi
  • 10,890 Mesaj

Gönderim tarihi 12.08.2011 - 00:40

Sefa mesaj kutun dolu :lol2: mesajım gitmedi, bilgine.

#9 Mehmet Özyürek

Mehmet Özyürek
  • Yönetici
  • 44,858 Mesaj

Gönderim tarihi 12.08.2011 - 00:43

Camdan geçemeyen herhalde bizim sac tavandan hiç geçemezdi...Ön cam sol köşeye tam karşınıza sabitleyin..Zaten 30 küsür uydudan 15 tanesini görse yeter...

4-5 tanesine bağlanıyor eskiler...
Yeni Next'ler 9-10 tanesine bağlanıyor..

#10 Sefa Çelik

Sefa Çelik
  • Kulüp Üyesi
  • 4,915 Mesaj
  • Araç: 2011 S-Max Tit-X
  • Doğum Yılı: 1979
  • Meslek: Eczacı

Gönderim tarihi 12.08.2011 - 00:46

Sefa mesaj kutun dolu :) mesajım gitmedi, bilgine.

Hallettim abi. Gereksizleri sildim :lol2:

Dünyadaki açlığın nedeni, fakirleri doyuramadığımız için değil, zenginlerin asla doymamasıdır!...

#11 Lokman Ceritlioğlu

Lokman Ceritlioğlu
  • Kulüp Üyesi
  • 10,890 Mesaj

Gönderim tarihi 12.08.2011 - 00:48

tamamdır abim.

eskiler dahamı iyi ne :lol2:

#12 Mustafa Ersayan

Mustafa Ersayan
  • Üye
  • 12 Mesaj
  • Araç: 11 C-max TDCI TXP
  • Meslek: Hekim

Gönderim tarihi 12.08.2011 - 21:42

öncelikle ilginiz için teşekkür ediyorum. Eski aracım 09 focus idi, onda gayet güzel çalışıyordu ogs de navigasyon da, yani navigasyonu yeni almadım. OGS yi de navigasyonu da yeni cmax da defalarca denedim araç içinde ve dışında, en son ford bayisine sorunca öyle birşey olabilir dediler ve ogs için yer gösterdiler ve oraya takınca çalışıyor gerçekten. ama onlara navigasyonu sormayı unuttum ki normalde çok çok hızlı bağlanan bir cihaz olduğunu da biliyorum. camın sol tarafını deneyeyim olmazsa... peki içinizde yok mu hiç yeni cmax ile navigasyon kullanan? yani onlarda hata veriyor mu vermiyor mu merak ettim...?

#13 Fırat Şenol

Fırat Şenol
  • Kulüp Üyesi
  • 898 Mesaj
  • Araç: 05 Peugeot 307 Sw
  • Doğum Yılı: 1974
  • Meslek: Eczacı Kalfası

Gönderim tarihi 13.08.2011 - 09:36

Kardeşimde Peugeot 207 var . Onunda ön cam atermik galiba emin değil gerçi ama . Aynı problem onda da var . Ogs sadece dikiz aynasının oradaki kareli bölgede çalışıyor . Navigasyonuda ilk açınca camdan dışarı çıkartıp uyduları görünceye kadar dışarıda bekletip sinyali yakaldıktan sonra yerine takıyormuş . Sinyal gerçi biraz zayıf olarak çekmeye devam ediyormuş ama uzun bir tünele girmedikçe bağlantı bir daha kopmuyormuş... :)

#14 Alpaslan Göktaş

Alpaslan Göktaş
  • Üye
  • 162 Mesaj
  • Araç: 2008 Focus Ghia TDCI
  • Doğum Yılı: 1977
  • Meslek: Sağlık Memuru

Gönderim tarihi 14.08.2011 - 12:35

gps'in port ve baud ayarlarında sıkıntı vardır diye düşünüyorum. sys.txt dosyasından düzenleyebilirisiniz....

#15 Çağlar Bayur

Çağlar Bayur
  • Yönetici
  • 44,019 Mesaj
  • Araç: 96 Mondeo 2.0 Glx
  • Meslek: Hasar Giderici

Gönderim tarihi 14.08.2011 - 13:10

Atermik camlı focusumda, navigasyon cihazımı küllüğün oraya koyardım, çalışırdı?

herşeyden önce GÜVENLİK bunu unutmadan araç sürelim

#16 Onur işci

Onur işci
  • Üye
  • 6 Mesaj
  • Araç: 2011 Ford C-Max Tit.X
  • Doğum Yılı: 1972
  • Meslek: Makina Müh.

Gönderim tarihi 07.04.2012 - 15:37

Aynı sorun eşim ve benim kullanmış olduğumuz Samsung Galaxy S I9000 telefonun navigasyon programını çalıştırdığımızda oldu. Camdaki IR filtre GPS sinyallerini oldukça zayıflatmakta. Ancak harici 5" GPS cihazımı denediğimde sorunsuz bir şekilde navigasyon çalıştı. Yorumum Samsung Galaxy S cihazımın içindeki GPS anteninin çok güçsüz olduğu şeklinde.. Keşke Türkiye Ford aksesuar desteğini adam gibi verse de 3. parti navigasyon cihazları ile uğraşmadan araca entegre edebilsek..

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye