İçeriğe atla

Fotoğraf

Trafik Sigortası

• Please log in to reply
12 cevap var

#1 Burhan Yücel

Burhan Yücel
  • Üye
  • 40 Mesaj
  • Araç: Focus 1.6 109HP
  • Doğum Yılı: 1982
  • Meslek: Teknisyen

Gönderim tarihi 17.01.2012 - 17:22

selam arkadaşlar,
2005 model focus dizel için 368 lira trafik sigorta ve 1.400 lira kasko ücreti fiyatı aldım .Bu fiyatlar normal midir?Tavsiye edebileceğiz sigorta şirketi var mıdır?
Ford Focus HB 1.6 TDCI 109 HP (2005)

#2 Tahir İlter

Tahir İlter
  • Moderatör
  • 10,249 Mesaj
  • Ülke: Türkiye
  • Araç: 00 Focus 1.6i
  • Doğum Yılı: 1983
  • Meslek: Memur-Özel Sektör

Gönderim tarihi 17.01.2012 - 17:26

Burhan Bey arkadaşların size yardımcı olabilmeleri için yaşadığınız ili yaşınızı aracın önce ki hasar durumlarını vs bilmeleri lazım.
"Benim ayağımın altı da müsait, başımın üstüde. Nerede duracağını sen belirle."
''İslamiyet Ruhumuz,Türk'lük Bedenimizdir!''

#3 Fatih Öztürk27

Fatih Öztürk27
  • Üye
  • 1,856 Mesaj
  • Araç: 2004 Focus 1.6 A/T
  • Doğum Yılı: 1975
  • Meslek: Öğretmen

Gönderim tarihi 17.01.2012 - 19:11

Trfik sigortası tahminim İstanbul için. Kasko normal ama burada sigortacı arkadaşlar var. İndirimlerle 1250 civarına yapabilirler diye düşünüyorum. Ben 2004 focusa 3 ay önce 1260 a yaptırdım.

Kısa bir araştırma ile trafik sigorta ücretleri:

http://cinarabalari....a-fiyatlar.html

Bu mesaj Fatih Öztürk27 tarafından düzenlendi: 17.01.2012 - 19:12

1992 Renault Spring -- Beyaz Gül--- 1991 Toyota Corolla XEİ 2004 Ford Focus Comfort 1.6İ

Malda yalan mülkte yalan..

#4 Mehmet Özyürek

Mehmet Özyürek
  • Yönetici
  • 42,763 Mesaj
  • Araç: 06 Tdci Ghia Jatco
  • Doğum Yılı: 1969
  • Meslek: Sigorta Acentesi

Gönderim tarihi 17.01.2012 - 19:52

Trfik sigortası tahminim İstanbul için. Kasko normal ama burada sigortacı arkadaşlar var. İndirimlerle 1250 civarına yapabilirler diye düşünüyorum. Ben 2004 focusa 3 ay önce 1260 a yaptırdım.

Kısa bir araştırma ile trafik sigorta ücretleri:

http://cinarabalari....a-fiyatlar.html

Bu liste Tavsiye niteliğindedir...

Trafik sigortası da artık bir çok etkene bağlı olarak hesaplanıyor.. Rakam şudur diyemeyiz... Herkesin trafik sigortası farklı çıkar..

Kasko konusuna gelince, connectlerin kaskoları genelde ucuzdur...
Tabi bunun etkenleri trafik sigortasından da fazla olduğu için, belirtilen fiyata iyi yada kötü, yada, fiyat şu olmalıdır diyemeyiz..
En büyük yanlışlardan birisi de ben şu fiyata yaptırdım demektir.. Yukarıda açıkladığım gibi 10'dan fazla kritere bağlıdır...
Sevgili arkadaşlarım. Özel mesaj ile çok fazla teknik soru almaktayım. Bu durumdan şahsım olarak hiç bir şikayetim olmamasına rağmen forum adına ciddi rahatsızlık duymaktayım. Çünkü: Sorunlar foruma yazılmalıdır, Herkes özel mesajla çözüm arasaydı, bu forum olmaz, soru soracak kimse de bulunamazdı. Özel mesaj ile teknik soru sorarak foruma zarar veriyorsunuz, Sorunları foruma yazın lütfen.

#5 Cihan Tiftik

Cihan Tiftik
  • Üye
  • 6,538 Mesaj
  • Araç: Orion Mk7
  • Doğum Yılı: 1987
  • Meslek: Out-Roader

Gönderim tarihi 17.01.2012 - 21:05

Bu liste Tavsiye niteliğindedir...

Trafik sigortası da artık bir çok etkene bağlı olarak hesaplanıyor.. Rakam şudur diyemeyiz... Herkesin trafik sigortası farklı çıkar..

:kafa: :kafa:

Mutluluk beni de al yanına,para verecem çuvalla.

www.tfkmotoring.tr.cx

#6 Mehmet Özyürek

Mehmet Özyürek
  • Yönetici
  • 42,763 Mesaj

Gönderim tarihi 18.01.2012 - 00:07

:kafa: :kafa:

Babaların ki genelde ucuzdur ;)
Sevgili arkadaşlarım. Özel mesaj ile çok fazla teknik soru almaktayım. Bu durumdan şahsım olarak hiç bir şikayetim olmamasına rağmen forum adına ciddi rahatsızlık duymaktayım. Çünkü: Sorunlar foruma yazılmalıdır, Herkes özel mesajla çözüm arasaydı, bu forum olmaz, soru soracak kimse de bulunamazdı. Özel mesaj ile teknik soru sorarak foruma zarar veriyorsunuz, Sorunları foruma yazın lütfen.

#7 Burhan Yücel

Burhan Yücel
  • Üye
  • 40 Mesaj

Gönderim tarihi 18.01.2012 - 09:17

selam tekrardan, ben istanbuldayım.yaşım 29..önceki aracımda trafik sigortamı kullanacak bir kaza yapmadım.Ama trafik sigortası kaza geçmişi kişiyle mi ilgili araçla mı?
Birde araç yaşı arttıkça kasko fiyatı artar sanırım değil mi?Eski aracım 2001 skoda fabia idi hasarsızlık yokken 1000 liraya yaptırmıştım.Şimdiki araç 2005 model ama daha fazla çıkıyor.Araç modeli ve motor gücünede bağlı sanırım bu kasko fiyatları değil mi?

#8 Mehmet Özyürek

Mehmet Özyürek
  • Yönetici
  • 42,763 Mesaj

Gönderim tarihi 18.01.2012 - 10:17

selam tekrardan, ben istanbuldayım.yaşım 29..önceki aracımda trafik sigortamı kullanacak bir kaza yapmadım.Ama trafik sigortası kaza geçmişi kişiyle mi ilgili araçla mı?
Birde araç yaşı arttıkça kasko fiyatı artar sanırım değil mi?Eski aracım 2001 skoda fabia idi hasarsızlık yokken 1000 liraya yaptırmıştım.Şimdiki araç 2005 model ama daha fazla çıkıyor.Araç modeli ve motor gücünede bağlı sanırım bu kasko fiyatları değil mi?

Trafik sigortası sizin hasar geçmişinizi incelemez, sadece poliçe yapılacak plakadaki geçmişiniz önemlidir.
Her aracın kendi tarifesi vardır. Tüm araçlar yaşlandıkça pahalanır, ama bazıları doğuştan pahalıdır.. Buna etken, aracın hasar prim oranıdır..
100 fiestadan 50'si kaza yapıyorsa, kasko 1000 lira, 100 focustan 30'u kaza yapıyorsa kaskosu 800 lira olur gibi bir örnek verebilirim.. Tabi kazalarda araçların ne oranda hasar aldığı da önemlidir, mesela, önden çarpan bir connectte 2000 lira hasar çıkarken, aynı önden çarpmayla focus3 pert olabilir..
Yani mesele çok derin ve kapsamlıdır..

#9 Burhan Yücel

Burhan Yücel
  • Üye
  • 40 Mesaj

Gönderim tarihi 18.01.2012 - 11:23

Trafik sigortası sizin hasar geçmişinizi incelemez, sadece poliçe yapılacak plakadaki geçmişiniz önemlidir.
Her aracın kendi tarifesi vardır. Tüm araçlar yaşlandıkça pahalanır, ama bazıları doğuştan pahalıdır.. Buna etken, aracın hasar prim oranıdır..
100 fiestadan 50'si kaza yapıyorsa, kasko 1000 lira, 100 focustan 30'u kaza yapıyorsa kaskosu 800 lira olur gibi bir örnek verebilirim.. Tabi kazalarda araçların ne oranda hasar aldığı da önemlidir, mesela, önden çarpan bir connectte 2000 lira hasar çıkarken, aynı önden çarpmayla focus3 pert olabilir..
Yani mesele çok derin ve kapsamlıdır..

teşekkür ederim detaylı açıklamanız için.

#10 Recep Mura

Recep Mura
  • Üye
  • 802 Mesaj
  • Araç: 04 Fusion 1.6 Lux
  • Doğum Yılı: 1980
  • Meslek: Okul Yöneticisi

Gönderim tarihi 19.04.2012 - 22:17

Arkadaşlar çarşamba günü trafik sigortamı yeniledim geçen sene aynı sigortacıdan yeni aldığım araca sigorta yaptırdım 161 TL idi şimdi ise hasarsızlık indirimi ile 185 TL neden böyle oldu diye sorduğumda senede iki kez zam geldiğini normalde 200 civarı olduğunu hasarsızlık indirimi ile 185 olduğunu ve bundan daha uygun bulamayacağımı söylediler bende yaptırdım araştırma yapma imkanım yoktu sigorta Anadolu sigorta sizce normal mi?

#11 Mehmet Özyürek

Mehmet Özyürek
  • Yönetici
  • 42,763 Mesaj

Gönderim tarihi 19.04.2012 - 22:31

Daha uygun bulamayacağın kısmı iddialı olmuş..
Ama bence şirketine göre fiyat normal, çünkü artık fiyatlar şirketine göre değişiyor..
Aynı köfteciden köfte alır gibi, ne kadar para, o kadar köfte..

#12 Ayhan Şentürk

Ayhan Şentürk
  • Kulüp Üyesi
  • 5,415 Mesaj
  • Araç: 07 Fiesta TDCi Sport
  • Doğum Yılı: 1986
  • Meslek: Otomotiv Öğretmeni

Gönderim tarihi 19.04.2012 - 23:23

, mesela, önden çarpan bir connectte 2000 lira hasar çıkarken, aynı önden çarpmayla focus3 pert olabilir..

Kaskonun sevmediğim yönü bu. Para tutan basit parçalar yüzünden arac pert olabiliyor. Tamiratı mümkün ve tamirat sonrası aracın sürüş güvenliğini hiç etkilemeyecek durumlarda bile araba pert olabiliyor. Tamamen masrafa bakılıyor. Pert olacak kadar para tutmayan ciddi sorunlarda ise pert olmayabiliyor.

Özetle, servise giderse pert olma ihtimali yüksek, dışarıda bir ustaya yaptırırsa pert olma ihtimali düşük. Pert durumu tamamen parasal hesaplara bağlanmış..

Kaza yapan araclara farklı bir önceleme yöntemi getirilmeli diye düşünüyorum.

#13 Mehmet Özyürek

Mehmet Özyürek
  • Yönetici
  • 42,763 Mesaj

Gönderim tarihi 19.04.2012 - 23:34

Her sigortalı her kazada her aracın pert olmasını ve yerine yenisinin verilmesini istemeye devam ettiği sürece, böyle basit şartlara bağlı kalmak zorunda Ayhan..
Geçen yaz bir çekici kaza yaptı..
Şaside motorda şanzımanda mekanik hiç bir hasar yoktu. Sadece sağ yanına yatan aracın kupasının sağ kapısında sağ direğinde hasar vardı..
Araç bedeli 180 bin lira...
Sigortalı pert istedi.. Boyalı sıfır kupa verene kadar da susmadı..

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye