• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Murat Dere

Araç Kameramdan Yansıyanlar

Bu konuda 2.924 ileti var

115 km ile giderken frene bastim kopege 90 km ile vurdum kopek 25 mt suruklendi yerde kopegemi acisam arabayami bilemedim kamerayi daha sonra aldim....cana gelmesin (kopek yasiyordu sonrasini bilmiyorum tabi)

SM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

115 km ile giderken frene bastim kopege 90 km ile vurdum kopek 25 mt suruklendi yerde kopegemi acisam arabayami bilemedim kamerayi daha sonra aldim....cana gelmesin (kopek yasiyordu sonrasini bilmiyorum tabi)

Gecmis olsun tabi size bisey olmamasi sevindirici .ama kalkip gitti mi kopek birsey yapabilirmiydiniz onun icin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yaklastim kopege 2 mtee kadar dokunamadim tabi ama 10 dk yatti yerde sonra kalkti gitti..biz orada kaldik :) on tampon,radyator,on motor kaputu,aracin suyu bosaldi tabi ekleye ekleye 80 km geldim 900tl masraf oldu bana saglik olsun ne diyelim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gecmis olsun tabi size bisey olmamasi sevindirici .ama kalkip gitti mi kopek birsey yapabilirmiydiniz onun icin

Her babayiğidin harcı değildir kan revan içinde bir hayvanı alıp kucaklamak arabaya koyup sağlık merkezine götürmek. En fazla yol üstünde ise kenara çekebilen insan olur.
4 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Her babayiğidin harcı değildir kan revan içinde bir hayvanı alıp kucaklamak arabaya koyup sağlık merkezine götürmek. En fazla yol üstünde ise kenara çekebilen insan olur.

Bugün ankaraya giderken Gerede camlidere önünde kaza oldu önümde. WhatsApp gruplarında yazdım Hatta :[emoji17] insanlar karda yola saçılmış di ..hala etkisinden çıkamadım bir ambulans 2 tanede cenaze aracı geliyordu 3-5 km önümden [emoji17]
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

6 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şerit değiştirmiş, ileriyi göremeyince uzunları açmış ve dalmış toprağa, uyuma gibi değil sanki, viraj dönüyor birde [emoji55]

Bende onun anlattığı kadarını biliyorum, yanında olsam kesin direksiyona müdahale ederdim. Daha önce 3 kere çeşitli zamanlarda dalgınlıkla arkadan vuruyorken araçlara "Baba Dikkat" demişliğim var hemen frene basar :)

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Olgu bey çok geçmiş olsun, ben de yeni izleyebildim videoyu..

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ladacı ben..  :p

3 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasin

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 gün önce Babam istanbul'dan dönerken yolda 2 saniye için uyumuş, araç az daha takla atıyormuş Allah korumuş. Ses gelmeye başlayınca uyandım ve frene asıldım dedi.Oraya saplanmış araç ve daha sonra çekici aramış ama 2 farklı araç durup yardım etmişler ve çıkartmışlar insanlık ölmemiş ya :flowers:

Şu an motor aşırı sallıyor ve sanırım alt takım dağılmış ama kaportada bir hasar yok. Ön plastik tampon biraz yıpranmış o kadar.

Yeni gördüm Olgu bey, çok geçmiş olsun [emoji15]

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kuş serisinin klasik hastalığı heleki bi de arka tekerler kabaksa buz olmasa bile yolda durmaz...

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Camlar renkli değil, araç basık değil, alaşım cms jant yok. Yanki olamayacak kadar sade bu araba. :)  

Bu dayı ilk defa kaygan zeminde kuş kullanıyor herhalde.  :)

tarihinde Recep Selim Kaya tarafından düzenlendi
2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence de istemeden kaydı. 

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Camlar renkli değil, araç basık değil, alaşım cms jant yok. Yanki olamayacak kadar sade bu araba. :)

Bu dayı ilk defa kaygan zeminde kuş kullanıyor herhalde. :)

Yanki olan araba zaten, şoför sadece kışlık lastik kullanmıyor (bence) yolda boş, güzelce istemsizce kaydı [emoji4] iyi toparladı arabayı.
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ne toplaması araba kalmış öyle dönünce :)

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ne toplaması araba kalmış öyle dönünce :)

Toparlama derken Abi, orada çakılıp kalmadı demek istedim, hemen trafiği açtı manasında demek istedim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

e74a4edc9fde13e2d1284b5e6f3bd392.jpg

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sinyal vermiş dönüyor, selektörün gereği yok orada. 

3 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

En sağdan sola dönmek ne kadar yanlışsa düz devam edecek aracın döner kavşagin en iç şeridinde olması o kadar yanlış.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş