• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Murat Dere

Araç Kameramdan Yansıyanlar

Bu konuda 2.936 ileti var

Bu itfaiye sireni....

Valla video'yu yükleyenin yalancısıyım abi :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Adam aniden paniklese iş biter, hem bu nasıl aveo, çıtır pıtır sesler, acaip bir asfalt sesi, ı ıhhh tırtmış bu aveo :)

Yaktin bizi, biliyorsun di mi :)

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çocuk ayağını yola bastığı anda sen ve karşıdan gelen aracın durması gerekirdi sayın Deli, azıcık trafik kurallarına uyun lütfen..Aslında çocuk sizi kurtarmış... :)

Tam durcaktım, çocuk karşıya geçiverdi. :p

Bu itfaiye sireni....

Biliyoruz. :p

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abi şu anahtarlık şeklindeki kameralardan alsak 39-49TL ye arabanın ön camına kaydırmaz bez üzerine koysak nasıl olur, Araç içi kamera işini görür mü?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abi şu anahtarlık şeklindeki kameralardan alsak 39-49TL ye arabanın ön camına kaydırmaz bez üzerine koysak nasıl olur, Araç içi kamera işini görür mü?

Prensipte, evet. ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Prensipte, evet. ;)

Tamam o zaman abi bir tane spariş veriyorum. :good1:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tamam o zaman abi bir tane spariş veriyorum. :good1:

Sipariş versen de olur. :p

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kontağa nasıl bağlanıyor yavf sayın deli abi :unsure2:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abi aslında çocuğun dibine kadar yanaştığında kornaya asılsaydın.Korkunca akıllanır bir daha karşıdan karşıya geçerken dikkatli olurdu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bulursanız bu kameralardan linkini ben de istiyorum Serdal Bey

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende düşündüm şimdi banada birtane...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

30la gitmişin, 75 ile gitseydin, çocuk sen geçtikten sonra yola adım atacaktı, lütfen daha hassas olalım, geleceğmiz olan çocuklarımızı koruyalım, biraz daha dikkatli olmaya davet ediyorum sizi Sn. Dere.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kontağa nasıl bağlanıyor yavf sayın deli abi :unsure2:

Ben çakmaklığa takılan adaptörü, kararan ayna için kullandığım 12 çıkışına (kontaktan gelmektedir) bağladım. Böylece kontağı açınca alete elektrik geliyor, kayda başlıyor. Kontak kapanınca kaydı sonlandırıp kapanıyor. ;)

Abi aslında çocuğun dibine kadar yanaştığında kornaya asılsaydın.Korkunca akıllanır bir daha karşıdan karşıya geçerken dikkatli olurdu.

Hee, ordan zıplayıp kaputa düşeydi di mi? :p

http://www.ebay.co.uk/itm/251128301500?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_6924wt_1093

http://www.ebay.co.uk/itm/251128301500?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_6924wt_1093

30la gitmişin, 75 ile gitseydin, çocuk sen geçtikten sonra yola adım atacaktı, lütfen daha hassas olalım, geleceğmiz olan çocuklarımızı koruyalım, biraz daha dikkatli olmaya davet ediyorum sizi Sn. Dere.

Taam panpişim, bi daaki sefere. ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu kadarcık görüntü için 105 dolar çok fazla, şöyle sağlam bir olay çeksek yutuptan parasını çıkarırım ama daha ucuz bir şey yok mu Sayın Dere ? :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

http://tvpazarlama.net/scripts/prodView.asp?idproduct=108

Serkan abi banada yüksek geldiği için şöyle bir cözüm bulmak üzereyim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Not: Gısgananlar çatlasın! :punish:

Bendeki full hd ama hız okumuyor, buldum müşteri ve elden çıkardım :ohooh: Bir kaç güne kalmaz yapışırım sana :dribble:

İyi hadi anlat da şımartalım seni.. voooov falan yapalım... anlat nasıl çalışıyor :D

Bu gn ziyadesi ile şımartıldı kendileri, yarın devam edelim, bünyesi dayanamayabilir. :biggrin:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bendeki full hd ama hız okumuyor, buldum müşteri ve elden çıkardım :ohooh: Bir kaç güne kalmaz yapışırım sana :dribble:

Ezik çizik bozuk, titreme donma parlama, kayıttan çıkma istemem...

Kartı 32 gb idi değil mi.. ?

Ses kaydı var mı onda... ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu kadarcık görüntü için 105 dolar çok fazla, şöyle sağlam bir olay çeksek yutuptan parasını çıkarırım ama daha ucuz bir şey yok mu Sayın Dere ? :D

Var canım, özelden ulaş bana. Satış yapacam sana. ;)

Bu gn ziyadesi ile şımartıldı kendileri, yarın devam edelim, bünyesi dayanamayabilir. :biggrin:

Dayanarım len. :p Yapış, hallederiz karrşim. ;) Kime kakal... verdin Servet? :seytan:

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben bu kadar uzaktan fren bile yapmam :p

2:17 + 5:17

5.17'de taksiye çarpsan döner kavşakta dönüş halindeki aracın geçiş üstünlüğüne uymadığın için %100 suçlu sen olacaktın..

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ezik çizik bozuk, titreme donma parlama, kayıttan çıkma istemem...

Kartı 32 gb idi değil mi.. ?

Ses kaydı var mı onda... ?

ses kaydı mı? dibinde bağırınca alıyor bişeler, elemanları 2 aydır kandırıyorum olm arkamızdan laf edenin sesi burada deyince renkleri atmışdı :D

Dayanarım len. :p Yapış, hallederiz karrşim. ;) Kime kakal... verdin Servet? :seytan:

kaskocu bi amca istedi, çok yalvardı, bende kıramadım :biggrin:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ses kaydı mı? dibinde bağırınca alıyor bişeler, elemanları 2 aydır kandırıyorum olm arkamızdan laf edenin sesi burada deyince renkleri atmışdı :D

kaskocu bi amca istedi, çok yalvardı, bende kıramadım :biggrin:

Kırma tabii, ayıp. Amcalar kırılır mı hiç? Ehekieheeheee... :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

şşş.. ne kakalaması len.. mal defolu mu yoksa :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
şşş.. ne kakalaması len.. mal defolu mu yoksa :D

Ben bilmem, Servet bilir. :p

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam bana bir kamera lazım ama böyle ortalıkta gözükmeyecek,kaliteli çekmesinede gerek yok 480p falanda olur hdye gerek yok yani.Mümkün olduğunda gözükmeyecek olsa olsa şu görüntülü park sensörleri kadar olsun.Araştırdım ama bulamadım var mı bildiğiniz ?

Ekranı falanda olmasın izlemek için,ufak olsun yeter bana.Pcden izlerim...

1. http://www.ebay.co.uk/itm/Dual-Lens-HD-Mini-Car-DVR-Video-Recorder-G-Sensor-Reverseing-Rearview-Camera-/271021037635?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item3f1a1cd843&_uhb=1#ht_5662wt_1397

2. http://www.ebay.co.uk/itm/HD-Mini-DV-DVR-CAR-Camera-Cam-MotorCycle-LED-Screen-12-/110954313910?pt=UK_Gadgets&hash=item19d56478b6&_uhb=1#ht_3972wt_1397

3. http://www.ebay.co.uk/itm/Mini-Track-Day-Action-Video-Camera-for-Car-Helmet-Head-Micro-DVR-Motorbike-UK-/140852170023?pt=UK_AudioTVElectronics_Video_Camcorders&hash=item20cb718d27&_uhb=1#ht_3758wt_1397

Üçüncüsü sanki senin istediğin gibi. En küçüğü o, ekran da yok ve de ucuz. :) En güzeli de elimde kullanılmamış var bi adet. ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mehmet mert kardeş değerlendirsin ben de talip olabilirim o almazsa sayın abi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş