• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Murat Dere

Araç Kameramdan Yansıyanlar

Bu konuda 2.934 ileti var

Bayansa normaldir (alınma olmasın çoğu böyle ne yazıkki) açı hesaplama, aracın dönüş çapını hissetme yok, duygusal açıdan hiper gelişmişler ama hisleri bu konuda sınıfta kalıyor neyazıkki :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Palio'nun önündeki araca vurmamak için durdun abi. Başka bir ihtimal daha var o da bir önceki avatarınla alakalı.

:D Yok Mahmut, Palio benim gireceğim şeritte idi. Burun buruna geldik. Kadıncağız da korktu canım, sonra şaşırdı, sonra da utandı, biraz da kızdı kendine. Tüm duyguların 2 saniye içinde suratında bıraktığı ifade yumağını görmeliydin. Kameranın açısı yetmedi. Zaten 256 derece çeken kamera yok daha. Balık gözünü de bu kameralara takmıyorlar maalesef. O surat komikti işte. :yes:

Bayansa normaldir (alınma olmasın çoğu böyle ne yazıkki) açı hesaplama, aracın dönüş çapını hissetme yok, duygusal açıdan hiper gelişmişler ama hisleri bu konuda sınıfta kalıyor neyazıkki :)

Ali, muhtemelen bu hanımın kafası karışmış. Çünkü benim şeride taşma değil de tamamen benim şeritteydi. Sanki orası onun şeridi gibi düşünmüş. Yerleşmişti yani. Bi mangal eksikti... Hobaaa, konu mangala geldi yine... Ohooo, olmaz ki... :crazy:

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çift kamera lazım o zaman, biri yolu, diğeri karşıdaki sürücünün yüzünü zumlayacak şekilde kalibre edilmiş olmalı :D hem çift kamera ile 3d efekt bile olabilir :crazy:

Bu arada sende kadına avatarındaki ifadenle bakmalıyıdın, o an kadının yüz ifadesini çok merak ederdim vallahi :)

photo-15428.png

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Seninki niye uyduya bağlanmamış.. hız sıfır görünüyor.. ?

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Senin şeride tammı girmiş, o zaman bundan 10 numara psikoloji sorusu çıkar, bunu çözmek, beni aşar öğretmenim :biggrin:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bi mangal eksikti... Hobaaa, konu mangala geldi yine... Ohooo, olmaz ki... :crazy:

Yettim gari :mangal:

Dandik cihaz, bende ona dikkat ettim :)

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Haaahhh :biggrin::D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kamera ses keydetmiyormu yoksa konuşmalar silindimi :crazy:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Daha yeni çıktıydım yola. Alet açılır açılmaz bağlananını yapmamışlar daha her gün bakıyorum. Çıksın, alıcam canım. :p

Olm cihaza niye bakıyonuz, biz orda bi şey anlatıyoz? Allaallaaaa... :punish:

Hee ses de kaydetmiyo. De gidin la! Kışt, kışt... :bambam:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben görüntü kalitesi çok iyi bir cihaz arıyorum ama bu konuya yabancıyım. Fiyatı uygun diye dandik birşey almaktan korkuyorum. Nasıl birşey alayım?

GoPro hero 3 alman lazim abi o zaman..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

GoPro hero 3 alman lazim abi o zaman..

Madem ucuz istemiyor arkadaş, de mi Fatih? ;)

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gıskançlar için aradım, buldum aşağıdaki çekimi. Görüntünün altında gısgançlar listesi vardır, tikat yanı. ;)

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Olm cihaza niye bakıyonuz, biz orda bi şey anlatıyoz? Allaallaaaa... :punish:

Bize ne olaydan, en yakınımıza 500km uzakta :crazy:

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim araçtaki HUD (Head On Display)... (Havaya bak!)

Kameranın merceğinde koruma naylonu kalmış hocam, onu sökersen daha güzel gece çekimleri görürüz..Zaten farlar da tırt...Siyah ekrana bakıyor gibi oldum..:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kameranın merceğinde koruma naylonu kalmış hocam, onu sökersen daha güzel gece çekimleri görürüz..Zaten farlar da tırt...Siyah ekrana bakıyor gibi oldum.. :D

Al bi gısganç daa... :p Olm ben mahsus kararttım HUD daha iyi görünsün diye. Al bakalım. :punish:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ne yanlış gidebilir ki?

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sayın DERE Allah kötü birşey kaydetmekten esirgesin :rolleyes:

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sayın DERE Allah kötü birşey kaydetmekten esirgesin :rolleyes:

Cümlemizi kardeşim, cümlemizi... :p

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gömmeyi niye devre dışı bıraktın hocam? :p

XDPUR.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gönderildi (düzenlendi)

Gömmeyi niye devre dışı bıraktın hocam? :p

XDPUR.png

Ama vardı az önce ya! :unsure2:İsmail nasıl seyretti o zaman. Aaa... Du bi bakim. Gömüm gelim ben... :crazy:

Gömdüm, geldim... Olmuş mu? ;)

tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ama vardı az önce ya! :unsure2:İsmail nasıl seyretti o zaman. Aaa... Du bi bakim. Gömüm gelim ben... :crazy:

ben çocukları uYOUTUBE seyerttim :p

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben çocukları uYOUTUBE seyerttim :p

Bi tek ben mi görüyodum yaa? Ülen zaten kafam yeterince karışık... :tongue2:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bi tek ben mi görüyodum yaa? Ülen zaten kafam yeterince karışık... :tongue2:

Now, it's OK!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abi geçmiş olsun. Cop, Haydar neyin bişey yok muydu yanında da durmadın :p