• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
şahin sadıklı

Focus Led Angel Far

Bu konuda 20 ileti var

Çok güzel duruyor fakat malesef çok zor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok iyibir ürün gibi durmuyor. Hemde ilanda tr'ye gönderirmi seçenek yok.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence güzel duruyor..Satıcıya sormak lazım gönderebilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tuh türkiyeye ne zaman düşer acaba..hem bende şu far filmlerinden kurtulmuş olurdum..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Oto sanayide çıkmacılardan iki far alıp kendiniz yapsanız yarısından ucuza gelir :)

3 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

o para verilir mi ya

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hoş bir ürün fakat baya bi pahalı bence biraz daha bekleyin Türkiye'ye düşmeye başladığı an daha ucuza alabilirsiniz düşüncesindeyim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

75 avronun üstündeki meblalarda gümrüğe takılma ihtimali yüksek. Dikkat

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben bu farı bir F3 te gördüm Eskişehir'de.. Güzel de duruyordu. Acaba 2013'lerde bundan mı var?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben bu farı bir F3 te gördüm Eskişehir'de.. Güzel de duruyordu. Acaba 2013'lerde bundan mı var?

Yok hocam 2013'lerde de. Bunun olduğuna emin misiniz? Aracın rengi neydi, bende görürsem dikkat ediyim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Türkiye'ye kargosu var arkadaşlar. Kargo ücreti muafiyet sınırına dahil değil. Satıcıya mesaj atın farları ayrı ayrın göndersin, ikisinin üstüne de value olarak 70 euro girsim tamamdır. Hayırlı olsun.

+1

Ebay hesabınız olmalı, paypal hesabınız olmalı. Bunların peşine yukarıda belirtildiği gibi satıcı ile irtibata geçip rakamı düşük tutturabilirsiniz. Her şey bitip ürünü aracınıza takınca kısa farlardan hayır beklemeyin ama. Mutlak mercek kalitesi ve kesilme hatları kötü olacaktır. Görsellik olarak iş görse dahi işlevde işe yaraması şüpheli durum olacaktır, xenon ampül takma şansınız olmayacaktır ( xenon ampül halojenden 100 derece kadar daha fazla ısınıp merceği katladecektir ).

İyi hesap kitap yapın derim.

3 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

çin malı, dikkatli olmalı, merceği kalitesiz ise işe yaramaz

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

çin malına mesafeli yaklaşmakta fayda var. bana da birkere orjinal mercekli far diye çin malı taklit satmışlardı. yükseklik ayarı çalışmıyordu, far ayarını da tam yapamamıştık. taklit olduğunu fark eder etmez zaten geri verdim. ona verilecek paraya orjinalin çıkmasını almak daha mantıklı. hatta bazen parçacılar kendileri yurt dışından ithal edebiliyor bu parçaları, o şekilde servisten çok ucuza sıfırı da alınabilir.

mesela ben serviste titanyum x farının tanesi 890 tl iken parçacımda çok daha ucuza üzerinde balast ve ampülüde bulunan sıfır focus st sol farı bulup almıştım. sonra hevesim kaçınca sağ tekini aramaktan vazgeçtim. garajda kutulu yatıyor.

tarihinde Edip Aydın tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yok hocam 2013'lerde de. Bunun olduğuna emin misiniz? Aracın rengi neydi, bende görürsem dikkat ediyim :)

İnan o kadar dikkat etmedim. Hatta 26 plaka bile olmayabilir araç :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kesinlikle gümrüğe takılır. başka marka araç için daha önce getirttik. gümrüğe takıldı. gümrükten 2 katından fazla bi miktara çıkarttık. gelen farla ledli yerine angel çıktı. bence hiç riske girmeyin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İnan o kadar dikkat etmedim. Hatta 26 plaka bile olmayabilir araç :)

Peki hocam teşekkürler :)

Bizim Focus 2.5' larda bulamıyorduk kolayca, Focus 3'lerinkinin bulunabilmesi iyi olmuş hocam :)

tarihinde Burak Koca tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

pahalıymış hocam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş