İçeriğe atla

Fotoğraf

Bu Nedir? : Pedal Commander

• Please log in to reply
15 cevap var

#1 Yakup Kadri Kuşcu

Yakup Kadri Kuşcu
  • Üye
  • 110 Mesaj
  • Araç: 07 Mondeo 2.0 GhiaX
  • Doğum Yılı: 1974
  • Meslek: Elektrik Müh.

Gönderim tarihi 07.02.2013 - 17:48

Arkadaşlar,

Aşağıdaki linkte bir üründen bahsediyor. Bunu kullanan var mı?

http://www.sahibinde...113328828/detay

Saygılarımla,
Radyoonbeş "Hayatın Kalbine"

#2 Uğur Çınar

Uğur Çınar
  • Kulüp Üyesi
  • 4,257 Mesaj
  • Ülke: Türkiye
  • Araç: 2006 Connect 1.8
  • Meslek: Serbest meslek.

Gönderim tarihi 07.02.2013 - 17:50

iyi birşey değil söyliyim

#3 Berk Karatan

Berk Karatan
  • Üye
  • 370 Mesaj
  • Araç: 2006 Focus RST
  • Doğum Yılı: 1990
  • Meslek: Eğitim şart

Gönderim tarihi 07.02.2013 - 18:35

dip gazla aynı şey...

#4 Tolgay Bilge

Tolgay Bilge
  • Üye
  • 478 Mesaj
  • Ülke: Sweden
  • Araç: Mondeo MK4 2.0 TDCI
  • Doğum Yılı: 1984
  • Meslek: teknisyen

Gönderim tarihi 07.02.2013 - 20:05

dip gazla aynı şey...

Super bir para tuzagi :D Neymis 0-100 km 3 saniye azaliyomus 600 tl!

#5 Ali Eren

Ali Eren
  • Kulüp Üyesi
  • 6,024 Mesaj
  • Araç: 11FocusHB Tdci Tit.
  • Doğum Yılı: 1983
  • Meslek: Türkçe Öğretmeni

Gönderim tarihi 07.02.2013 - 21:19

İlk defa gördüm ben bu ürünü. Bakalım üstadlar ne diyecek :unsure2:

Allah'ım gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle; hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle.

33 AYV 72 - Ford Focus Titanium TDCİ HB

#6 Akan Belen

Akan Belen
  • Kulüp Üyesi
  • 7,675 Mesaj
  • Araç: 05 mondeo tdci ghia
  • Doğum Yılı: 1978
  • Meslek: Sağlık Teknisyeni

Gönderim tarihi 07.02.2013 - 21:21

İnandırıcı gelmedi bana ama ustalar daha iyi bilir.Gerçi 600 verdikten sonra yazılım daha mantıklı sanki ama

#7 Borga Tansel

Borga Tansel
  • Kulüp Üyesi
  • 1,436 Mesaj
  • Araç: Focus 3 TDCI Style
  • Doğum Yılı: 1988
  • Meslek: İnşaat Yüksek Mühendisi

Gönderim tarihi 07.02.2013 - 21:23

600 TL'yi ona vereceğinize bana verin en azından yüksek lisans yapan bir öğrenciye burs olur hayır duası alırsınız :D

Acemi birliği >>> 15. P.Eğt.Tug.Kh. ve Kh.Bl. AMASYA / MERKEZ

Usta birliği >>> 8.Kor. 108. Top.A.Bkm.Bl. VAN / ERCİŞ

6 Kasım 2013 - 26.04.2014

#8 Mehmet Özyürek

Mehmet Özyürek
  • Yönetici
  • 42,736 Mesaj
  • Araç: 06 Tdci Ghia Jatco
  • Doğum Yılı: 1969
  • Meslek: Sigorta Acentesi

Gönderim tarihi 07.02.2013 - 21:28

Mondeonun buna ihtiyacı yok ki :)
Performans istiyorsanız, gaz pedalının altındaki paspası geri çekin ve sonuna kadar basın...
Sevgili arkadaşlarım. Özel mesaj ile çok fazla teknik soru almaktayım. Bu durumdan şahsım olarak hiç bir şikayetim olmamasına rağmen forum adına ciddi rahatsızlık duymaktayım. Çünkü: Sorunlar foruma yazılmalıdır, Herkes özel mesajla çözüm arasaydı, bu forum olmaz, soru soracak kimse de bulunamazdı. Özel mesaj ile teknik soru sorarak foruma zarar veriyorsunuz, Sorunları foruma yazın lütfen.

#9 Hakan Gürsu

Hakan Gürsu
  • Üye
  • 1,222 Mesaj
  • Araç: Nissan Note Dci
  • Doğum Yılı: 1976
  • Meslek: Tv sektörü.

Gönderim tarihi 07.02.2013 - 21:50

Bi tanıdığım zaten chipli olan 1.4 tsi 160 lık tiğuan'ına bide bundan taktırdı sonra motoru eline aldı.

#10 Çağlar Bayur

Çağlar Bayur
  • Moderatör
  • 42,214 Mesaj
  • Araç: 96 Mondeo 2.0 Glx
  • Doğum Yılı: 1969
  • Meslek: Hasar Giderici

Gönderim tarihi 07.02.2013 - 23:22

60 tL yi bana verin anlatayım, 540 TL kara geçmiş olursunuz :D
herşeyden önce GÜVENLİK bunu unutmadan araç sürelim

#11 Önder Kuru

Önder Kuru
  • Üye
  • 1,965 Mesaj
  • Araç: 2006 C-Max 1.6 Trend
  • Doğum Yılı: 1981
  • Meslek: memur

Gönderim tarihi 14.02.2013 - 10:58

Link bu:

http://www.sahibinde...113247966/detay

Böyle bir cihazı ilk kez gördüm(ama bu forumda bazen son gören ben oluyorum), bu ürünle ilgili bilgisi olan var mı? Bahsettiği şeyleri yapması muhtemel mi? 600 TL demiş yapacakarı bu rakama değer mi?

My C-max says that "I've no cruise control, just only KURU's control..." (şimdilik)

#12 Sani Gerşon

Sani Gerşon
  • Moderatör
  • 20,711 Mesaj
  • Araç: 09 Megane III 1.5dci
  • Doğum Yılı: 1986
  • Meslek: IT & Satış/Hizmet

Gönderim tarihi 14.02.2013 - 11:02

Link bu:

http://www.sahibinde...113247966/detay

Böyle bir cihazı ilk kez gördüm(ama bu forumda bazen son gören ben oluyorum), bu ürünle ilgili bilgisi olan var mı? Bahsettiği şeyleri yapması muhtemel mi? 600 TL demiş yapacakarı bu rakama değer mi?

Sanıyorum son gören oldunuz yine :)

#13 Tahir İlter

Tahir İlter
  • Moderatör
  • 10,233 Mesaj
  • Araç: 00 Focus 1.6i
  • Doğum Yılı: 1983
  • Meslek: Memur-Özel Sektör

Gönderim tarihi 14.02.2013 - 11:04

Sanıyorum son gören oldunuz yine :)

Sani iyi buldun ha ben arıyordum ama ilanlar kısmında zannediyordum :s
"Benim ayağımın altı da müsait, başımın üstüde. Nerede duracağını sen belirle."
''İslamiyet Ruhumuz,Türk'lük Bedenimizdir!''

#14 Cem Boneval

Cem Boneval
  • Kulüp Üyesi
  • 435 Mesaj
  • Araç: Focus III
  • Doğum Yılı: 1956
  • Meslek: Doktor

Gönderim tarihi 14.02.2013 - 11:12

Arkadaşlar,

Aşağıdaki linkte bir üründen bahsediyor. Bunu kullanan var mı?

http://www.sahibinde...113328828/detay

Saygılarımla,

Bu tip ürünlerin öncüsü olan ve tamamen aynı prensiple çalışan Sprintbooster'ı Focus 1.6 EB aracımda kullanıyorum ve başka bir forumda yazdıklarım aşağıda:

Sprintbooster Yunanistan'da yerleşik Boulekos Dynamic şiketinin çok sayıda değişik araç modeli için ürettiği ve dünya çapında pazarladığı bir gaz pedalı tepkime hızlandırıcısı.
Drive-by-wire çalışan, yani gaz kelebeğinin gaz pedalından gelen elektrik sinyalinin şiddetine göre motor kontrol ünitesi tarafından kumanda edildiği sistemlerde kullanılabiliyor.
Gaz pedalından çıkan elektrik bağlantısına ara ünite olarak bağlanıyor. Montajı birkaç dakikada tamamlanıyor. Yine bu üniteden kabloyla çıkan ve kokpitte kolay ulaşılabilir bir yere monte edilebilecek düğmesi var.
Bu düğme 1.Tümüyle kapatma, 2.Orta derecede hızlandırma ve 3.Yüksek derecede hızlandırma olmak üzere kontrol imkanı sunuyor. Düğmedeki LED de seçilen konuma göre ya sönük kalıyor, ya da yeşil veya kırmızı yanıyor.

Ünite büyükçe bir kablo soketi aslında ve tahminimce içinde Opamp türü bir voltaj yükseltici var. Tüm yaptığı iş de sizin bastığınızda pedalındaki potansiyometreden üretilen elektrik sinyalini amplifiye etmesi.
Söz gelimi pedala 2 cm bastığınızda 1.5V, 4 cm bastığınızda 2.5 V ve köklediğinizde 4 V akım üretiliyorsa bu ünite bu akımı tahminimce %30-50 arasında arttırıyor.
Sonuçta siz 2 cm bastığınızda 4 cm basılmış gibi voltaj üretilmesine ve motorun bu nedenle beklediğinizden fazla tepki vermesine neden oluyor.
Ve evet dikkatli okuyanlar bunun bir aldatmaca olduğunu hemen kavramışlardır.
Yani bu aleti takana kadar az basacağına çok bas olsun bitsin.
Pratik düşüncede öyle, gel gelelim kullanmaya başladığınızda fark ediyorsunuz ki gazı tam köklemeden hızlı ivmelenmek istedğiniz takdirde istenilen oranda güçlü ivmelenmeyi sağlamak için biraz çekingen basılıyor, yetmedi biraz daha derken süre uzuyor, halbuki Spintbooster devredeyken dokunduğunda fırlıyor.
Bu bağlamda gaz pedalı hızlandırıcısı tabiri yanlış değil, çünkü aynı akımı üretmek için gaz pedalında yarı yarıya basıyorsunuz ve vakit kazanıyorsunuz. Teoride buna dudak bükmek ya da omuz sallamak olası ise de pratikte özellikle ara hızlanmalarda ve sollamalarda bu müthiş etkili oluyor.
Ve aracı kullanan kişi gerçekten 180 BG varmış gibi "hissediyor"!
0-100 değerini etkiler mi? Etkiliyorsa bile önemsiz bir ölçüm düzeyinde olur.
Ama trafikteki kıvraklığa hissedilir bir katkısı var olumlu yönde.
Sonuçta gücünüz artmıyor, ama gücü kullanma şekliniz değişiyor. Şehir içinde 1.kademe, yani yeşil mod son derece yeterli, şehir dışında kırmızı mod şahlandırıyor.
Peki yakıt tüketimi?
Bu aletin tüketim üzerinde doğrudan etkisi yok.
Ama gücü kullanmak isterseniz ve alışkanlık yaparsa tüketiminiz artabilir, ben de ilk kullandığım hafta rutin kullanımda 7,7'den 8'e çıktı, şimdi sakinleştim 7,7'ye geri döndüm.
Peki zararı var mı?
Sanmıyorum.
Dolaylı şeyleri düşünmek lazım, beceriksiz sürücü iseniz ve kırmızı modda manevra yapıyorsanız gereğinden fazla gaz vermek durumunda kalabilir ve tuhaf durumlara düşebilirsiniz.
Sürekli ışıklardan hızlı kalkma alışkanlığı edinirseniz kavrama-aktarma organlarına binen yük artacaktır ve özellikle otomatik şanzımanda biraz daha dikkatli olmak gerekebilir.
Yani tavsiye ediyorsun diyenleri görür gibiyim...
Hem evet, hem hayır.
Evet, çünkü pek çok arabanın hem kullanım kolaylığı, hem emisyon kontrolu, hem de düşük yakıt tüketimi için öngördüğü temkinli gaz pedalı tepkimesi ve çekingen motor cevabını önemli ölçüde ortadan kaldırıyor, gerçek bir spor araba kullanıyormuşsunuz gibi oluyor. Beklentiniz bu ise ve elime ayağıma hakim olurum diyorsanız en azından "his" açısından süper!
Hayır, çünkü pahalı, böyle bir his için 500 TL harcamak her babayiğidin harcı değil. Maliyeti de taş çatlasın 50 TL olsun...
Ama bana kalırsa spoyler takıp jant değiştirene kadar görselliğe değil de işlevselliğe "duygusal" olarak katkıda bulunan böyle bir modifiye yöntemini tercih ederim.

Bu mesaj Cem Boneval tarafından düzenlendi: 14.02.2013 - 11:12

#15 Ayhan Onaran

Ayhan Onaran
  • Kulüp Üyesi
  • 14,808 Mesaj
  • Araç: 07 Focus Ghia
  • Doğum Yılı: 1978
  • Meslek: Bilgisayar+Emlak

Gönderim tarihi 14.02.2013 - 11:16

Fiyatına bakınca uzak durulması gereken bir şey olduğu ortada..Fiyat aşırı pahalı.
''Bir eski dost,iki yeni dosttan iyidir''

#16 Ali İhsan Uçarok

Ali İhsan Uçarok
  • Üye
  • 8 Mesaj
  • Araç: 2011 Mondeo SW 160PS
  • Doğum Yılı: 1907
  • Meslek: Otomotiv

Gönderim tarihi 11.04.2014 - 15:36

Pedal commeander marka araca güç veren bu cihazı hem satmak hemde test etmek amacıyla aldık,

test sonucu aracın performan anlamında kayda değer farklılıklar gördük lakin aracın yakıt tüketimi bir anda %10 arttığını ve gaz pedalının dur kalklarla kontrolünü sağlayamaz şekle geldiğini tespit ettik..
Bu ürünün distribitörü pazarlamasında iade alırız kelimesini sıkca kullanmasına rağmen biz iadesini yapamadık kısaca ürünün arkasında duramadılar ve elimde yedi adet ford/volvo uyumlu cihaz kaldı, bu yazdıklarıma inanmayan varsa bunu deneme amacıyla benimle irtibat kurup takıp deneyebilirler..
05324147413

iyi günler

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye