İçeriğe atla

Fotoğraf

Focus 1 Benzin Pompası

• Please log in to reply
34 cevap var

#1 ibrahim özer

ibrahim özer
  • Üye
  • 11 Mesaj
  • Ülke: Türkiye
  • Araç: 2001 Focus 2.0 ST
  • Doğum Yılı: 1989
  • Meslek: Serbest

Gönderim tarihi 16.03.2013 - 16:25

Aracımın benzin pompası arızası nedeniyle pompayı şamandırayla birlikte değiştirmeyi düşündüm visteon marka 3 bar var parçacıda fiyatı 200 TL benim aracım 2001 model 2.0 motor sport trend 2 ay önce komple motor yaptırdım aracımda extra olarakda dereceli egzantirik headers hava filtresi komple egzoz sistemi de mevcut dyno da yaklaşık 185 hp gibi güç alıyorum sizce focus 1 ler için bütün pompalar 3 barmı? 3 bar visteon marka depo şamandırası yeterli olur mu? benim için...

Bu mesaj Sani Gerşon tarafından düzenlendi: 17.03.2013 - 18:37

#2 Murat Dere

Murat Dere
  • Kulüp Üyesi
  • 7,805 Mesaj
  • Araç: 04 Focus Ghia Sedan
  • Doğum Yılı: 1969
  • Meslek: İngilizce Öğretmeni

Gönderim tarihi 16.03.2013 - 16:26

Yazı ayarlarıyla neden oynadınız?
Efendiler, eğer bu millet parçalanacak olursa, genel şerefsizliğin enkazı altında, şunun bunun şahsi şerefi de parça parça olur. Biz, o genel şerefi kurtarabilmek için harekete geçen millete ruhumuzla katıldık. Katılmamıza mani olabilecek şahsi rütbeleri, mevkileri de genel şerefi kurtarmaya yönelik bir gaye uğrunda feda ettik... Bunu anlamayıp da, milleti hala kendi kafalarının keyfine göre idare etmeye kalkışan kuvvetler artık birer beladır. Bela çekmeye de bu milletin artık tahammülü kalmamıştır. M. Kemal ATATÜRK

Yaptıklarım: http://www.fordclubt...01

#3 ibrahim özer

ibrahim özer
  • Üye
  • 11 Mesaj

Gönderim tarihi 16.03.2013 - 16:29

nasıl düzeltebilirim düzele bilecek bir seçeneğim varsa söyleyin düzelteyim ozaman

#4 Başar Mert

Başar Mert
  • Üye
  • 632 Mesaj
  • Araç: 01 Focus 1.6 Amb. GP
  • Doğum Yılı: 1985
  • Meslek: SMMM Stajyeri

Gönderim tarihi 16.03.2013 - 16:42

bu ara bu benzin pompasıda moda oldu :)

#5 Ümit Mavigöz

Ümit Mavigöz
  • Üye
  • 1,073 Mesaj
  • Araç: 2007 fiesta 1.4 tdci
  • Meslek: rüzgar türbünleri servis

Gönderim tarihi 16.03.2013 - 17:29

nasıl düzeltebilirim düzele bilecek bir seçeneğim varsa söyleyin düzelteyim ozaman

yazdığınız mesajın orda sağ alt köşede düzelt yada düzenle olması lazım ordan düzeltebilirsiniz.

#6 Selçuk Kara

Selçuk Kara
  • Üye
  • 93 Mesaj
  • Araç: 09 Focus 1.6 Tit/AT
  • Doğum Yılı: 1984
  • Meslek: Öğretmen

Gönderim tarihi 16.03.2013 - 17:34

Yeni konu açmamak için buraya yazıyorum. Bugün sanayiye gittim. Benzin pompası çok sesli çalışıyordu bir de trigerin altından, tam tarifini bilemiyorum, yağ kaçırıyordu. Usta pompayı şamandırayla birlikte değiştirdi. Yağ kaçağınında ön krank keçesinden kaynaklandığını ve değişeceğini söyledi. Neyse sökme işleminden sonra krank milininde hasarlı olduğunu gördük, onu da değiştirdik. Ayrıca filitreleri de değiştirdik. Fiyatları şöyle;
  • Şamandıra ve benzin pompası 260
  • Krank keçesi 35
  • Krank mili 60
  • Benzin hortumu(Şamandıraya takılan) 35
  • Hava filitresi 10
  • Benzin filitresi 12,5
  • Balata spreyi 7,5
  • Radyatör kapağı 10
  • Polen filitresi 10
  • İşçilik 130
Toplam 565 tl para verdim. Sizce fiyatlar uygun mu?
Söylesem tesiri yok; sussam gönül razı değil...

#7 ibrahim özer

ibrahim özer
  • Üye
  • 11 Mesaj

Gönderim tarihi 16.03.2013 - 18:03

?

#8 Murat Dere

Murat Dere
  • Kulüp Üyesi
  • 7,805 Mesaj
  • Araç: 04 Focus Ghia Sedan
  • Doğum Yılı: 1969
  • Meslek: İngilizce Öğretmeni

Gönderim tarihi 16.03.2013 - 22:53

?

Ayarlarla hiç oynamasanız zaten düzgün çıkar. Şöyle söyleyeyim; ayarları bozduğunuz yerden düzeltebilirsiniz.

Yeni konu açmamak için buraya yazıyorum. Bugün sanayiye gittim. Benzin pompası çok sesli çalışıyordu bir de trigerin altından, tam tarifini bilemiyorum, yağ kaçırıyordu. Usta pompayı şamandırayla birlikte değiştirdi. Yağ kaçağınında ön krank keçesinden kaynaklandığını ve değişeceğini söyledi. Neyse sökme işleminden sonra krank milininde hasarlı olduğunu gördük, onu da değiştirdik. Ayrıca filitreleri de değiştirdik. Fiyatları şöyle;

• Krank keçesi 35
  • Krank mili 60
  • Hava filitresi 10
  • Benzin filitresi 12,5
  • Balata spreyi 7,5
  • Radyatör kapağı 10
  • Polen filitresi 10
  • İşçilik 130

Bana göre uygun geldi. :)
Efendiler, eğer bu millet parçalanacak olursa, genel şerefsizliğin enkazı altında, şunun bunun şahsi şerefi de parça parça olur. Biz, o genel şerefi kurtarabilmek için harekete geçen millete ruhumuzla katıldık. Katılmamıza mani olabilecek şahsi rütbeleri, mevkileri de genel şerefi kurtarmaya yönelik bir gaye uğrunda feda ettik... Bunu anlamayıp da, milleti hala kendi kafalarının keyfine göre idare etmeye kalkışan kuvvetler artık birer beladır. Bela çekmeye de bu milletin artık tahammülü kalmamıştır. M. Kemal ATATÜRK

Yaptıklarım: http://www.fordclubt...01

#9 Selçuk Kara

Selçuk Kara
  • Üye
  • 93 Mesaj

Gönderim tarihi 16.03.2013 - 23:34

Cevap için teşekkür ederim Murat Hocam

#10 Adnan Çakır

Adnan Çakır
  • İhtiyar Heyeti Üyesi
  • 3,644 Mesaj
  • Araç: 06 Focus 1.6 Ghia
  • Doğum Yılı: 1967
  • Meslek: Elektrik Teknisyeni

Gönderim tarihi 16.03.2013 - 23:58

Bu seferlik ben düzenledim.

Forum kuralları;
Açtığınız konu ve gönderdiğiniz mesajlarda imla kurallarına (noktalama işaretleri/küçük-büyük harfler), gönderdiğiniz fotoların küçük boyutlu olmasına,
alıntılarda fotoğraflar gibi gereksiz kısımların silinmesine, standart font kullanımına dikkat etmeniz gerekmektedir.
Konuyla ilgili detaylı bilgi http://www.fordclubt...ilecek-hususlar linkinde bulunmaktadır.
Kural dışı konu ve mesajların tekrarı halinde cezai yaptırım uygulanacaktır.
Göstereceğiniz hassasiyet için teşekkür ederiz.
- Ford Club Türkiye Yönetimi
88 Taunus 1,6 GL / 98 Tipo 1,4 S /2002 Corolla Terra 1,6 VVT-İ
"2006 Ford focusII GHİA 1,6 Ti-VCT"**Üye No:7815
http://www.fordclubt...162499-mavisim/

#11 Tahir İlter

Tahir İlter
  • Moderatör
  • 10,233 Mesaj
  • Araç: 00 Focus 1.6i
  • Doğum Yılı: 1983
  • Meslek: Memur-Özel Sektör

Gönderim tarihi 17.03.2013 - 00:01

Cevap için teşekkür ederim Murat Hocam

Selçuk bey ,gitmişken motor yağını ve yağ filtresini de değiştirseydiniz keşke.
"Benim ayağımın altı da müsait, başımın üstüde. Nerede duracağını sen belirle."
''İslamiyet Ruhumuz,Türk'lük Bedenimizdir!''

#12 Selçuk Kara

Selçuk Kara
  • Üye
  • 93 Mesaj

Gönderim tarihi 17.03.2013 - 00:14

Selçuk bey ,gitmişken motor yağını ve yağ filtresini de değiştirseydiniz keşke.

Tahir Bey yağ değişimini yapacaktım ancak hangi yağı kullanacağıma karar veremiyorum. Kafam karıştı. 5-30 fordun önerdiği yağ, benim araç 5-30 yağ kullandığımda daha çok yağ eksiltiyor. Forumda biraz araştırdım yağ eksiltmesi için 10-40 tavsiye ediyorlar. Bugün de usta iyice kafamı karıştırdı. 10-60 yağdan bahsetti. Yağ eksilten araçlar için özel üretilmiş. Ayrıca yüksek km deki araçlar için tavsiye ediliyormuş. Valla ne yapacağımı bilemedim. Birde seçilen yağ tam sentetik olmak zorunda mı onuda anlamış değilim. Bir çok türü var sentetik, part sentetik, full sentetik bu ne ya :))

#13 Tahir İlter

Tahir İlter
  • Moderatör
  • 10,233 Mesaj
  • Araç: 00 Focus 1.6i
  • Doğum Yılı: 1983
  • Meslek: Memur-Özel Sektör

Gönderim tarihi 17.03.2013 - 00:19

Öncelikle aracınızın teknik şart namelerini sağlayan yağı kullanmalısınız. Mobil 3000 tam sentetik 5 w 30 yağ aracınız için uygun bir yağ.Eksiltmeden kastınız nedir,ne kadar yağ eksiltiyor aracınız ?
"Benim ayağımın altı da müsait, başımın üstüde. Nerede duracağını sen belirle."
''İslamiyet Ruhumuz,Türk'lük Bedenimizdir!''

#14 Semih İzgi

Semih İzgi
  • Kulüp Üyesi
  • 3,554 Mesaj
  • Araç: F1 Ghia Sport Sedan
  • Meslek: OPR-LOG MANAGER

Gönderim tarihi 17.03.2013 - 00:23

• Krank keçesi 35
  • Krank mili 60
  • Hava filitresi 10
  • Benzin filitresi 12,5
  • Balata spreyi 7,5
  • Radyatör kapağı 10
  • Polen filitresi 10
  • İşçilik 130

Selçuk abi fiyat uygun. En azından fazla değil :good1: Ben gittikten sonra baya iş çıkmış sana, akşama kadar orda kaldın herhalde? :) Yağ işini bir araştıralım F1 zeteclerde 10-60 yağı daha önce hiç duymadım. 10-40 için tavsiyelere uyarız. Yeniden görüşmek üzere Selçuk abi

The JAG

#15 Selçuk Kara

Selçuk Kara
  • Üye
  • 93 Mesaj

Gönderim tarihi 17.03.2013 - 00:26

Tam ölçüm yapmadım ancak yağ değişiminden sonra farklı zamanlarda iki kez yarım litre toplamda 1 lt lik yağ eklemesi yaptım. yaklaşık 8500 km oldu. Son değişimde 10-40 yağ koyulmuştu.

#16 Semih İzgi

Semih İzgi
  • Kulüp Üyesi
  • 3,554 Mesaj

Gönderim tarihi 17.03.2013 - 00:27

. Birde seçilen yağ tam sentetik olmak zorunda mı onuda anlamış değilim. Bir çok türü var sentetik, part sentetik, full sentetik bu ne ya :))

Sentetik yağlarda molekül taneleri neredeyse eşit hacimde. Bunu bir rulmanın içindeki bilyalar gibi düşünün. Madeni veya yarı sentetik yağlarda ise moleküller irili ufaklı ve düzensiz yapıda. Bu da sürtünmeyi arttırıyor. En düşük sürtünme tam sentetik yağlarda abicim.

The JAG

#17 Selçuk Kara

Selçuk Kara
  • Üye
  • 93 Mesaj

Gönderim tarihi 17.03.2013 - 00:31

Selçuk abi fiyat uygun. En azından fazla değil :good1: Ben gittikten sonra baya iş çıkmış sana, akşama kadar orda kaldın herhalde? :) Yağ işini bir araştıralım F1 zeteclerde 10-60 yağı daha önce hiç duymadım. 10-40 için tavsiyelere uyarız. Yeniden görüşmek üzere Selçuk abi

Semih seninle tanışmak büyük bir keyifti. Umarım isminle hitap etmemden rahatsız olmuyorsundur. Evet senden sonra bayağı bir uğraştım. İbrahim usta 10-60 yağdan bahsetti ama çok sıcak gelmedi. Bende 5-30 dan yanayım. Bu zamana kadar 5-30 kullanıyordum. son değişimde ustaya 5-30 koy dedim başında da beklemedim 10-40 koymuş(farklı bir usta bu) aracın çalışması bile biraz sesli geliyor bana. O yüzden 5-30 düşünüyorum.

#18 Semih İzgi

Semih İzgi
  • Kulüp Üyesi
  • 3,554 Mesaj

Gönderim tarihi 17.03.2013 - 00:48

Semih seninle tanışmak büyük bir keyifti. Umarım isminle hitap etmemden rahatsız olmuyorsundur. Evet senden sonra bayağı bir uğraştım. İbrahim usta 10-60 yağdan bahsetti ama çok sıcak gelmedi. Bende 5-30 dan yanayım. Bu zamana kadar 5-30 kullanıyordum. son değişimde ustaya 5-30 koy dedim başında da beklemedim 10-40 koymuş(farklı bir usta bu) aracın çalışması bile biraz sesli geliyor bana. O yüzden 5-30 düşünüyorum.

Benim içinde keyifti abicim bundan sonra daha sık görüşürüz umarım :flowers: Yağ konusunda bir tavsiye istersen, Petronas syntium derim.. Sebeplerini ise şöyle açıklayayım,

Önceleri castrol magnatec kullanırdım. Hatta petronasa geçmeden bir önceki yağım magnatecin 5/30 dizel yağı idi. Sebebi ise km'si düşük aracım az da olsa yağ eksilmesi vardı. Ve ben en geç 8000km de bakıma sokardım aracı her defasında. Boşalttığımız yağa dokunup parmaklarımla ovaladığımda 4 5 saniye içinde kayganlık hissinden çok keçemsi bir tabaka oluşuyordu elimde.
Velhasıl dizel yağda da aynı sonucu alınca, Formula 1 de adı sık sık duyulan ve bilinen ancak Türkiye'de herhangi bir reklam pazarı bulunmayan Malezya malı yağı şans eseri gördüm ve aldım. O sıralar Sivas'daydım ve Sivas'daki tek tedarikcisine gitmişim şans eseri :). Adına şanına güvenip aldım ve son 4 bakımdır petronas synthium kullanıyorum.. Son bakıma birkaç ay önce girmiştim ve bir önceki bakımdan son bakıma 13.460KM geçmişti. Yağ da milim eksilme yoktu ve boşaltırken dökülen yağa yine dokunarak parmaklarımla ovaladım. Belki dakikalarca ovaladım ama kayganlık hissiyatı hiç gitmedi. Bunları göz önünde bulundurursak, bizim focuslar için gerçekten çok uygun bir yağ :good1:
Gönderilen Resim

The JAG

#19 Selçuk Kara

Selçuk Kara
  • Üye
  • 93 Mesaj

Gönderim tarihi 17.03.2013 - 10:07

İsmini ilk defa duyuyorum Semih ama denemekten bir şey çıkmaz.Nerden bulabiliriz bu yağı fiyatı nedir?

Bu mesaj Selçuk Kara tarafından düzenlendi: 17.03.2013 - 10:12

#20 Semih İzgi

Semih İzgi
  • Kulüp Üyesi
  • 3,554 Mesaj

Gönderim tarihi 17.03.2013 - 10:13

İsmini ilk defa duyuyorum Semih ama denemekten bir şey çıkmaz.Nerden bulabiliriz bu yağı fiyatı nedir?

İbrahim ustanın dükkanının oralarda biryerde satılıyor dün yanındaki usta bu yağı 1.6dizel doblo'ya koyuyordu sen gelmeden önce abi. Sivas'da 65TL ye almıştım en son.

The JAG

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye