• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Halis Parlak

Ogs-Kgs Ve Hgs Geçiş İhlali Sorgulama Ekranı

Bu konuda 138 ileti var

Ooooo, otoparkınız var muhtemelen ya da sizin oraya daha İspark uğramamıştır :)

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İspark görevlilerini görünce, mahalle arasında zorla otopark parası almaya çalışan vermeyince de arabayı çizen yada lastiği patlatan tipler aklıma geliyor. Bina yapım ruhsatı verilirken eğer bina projesinde yeterli otopark yoksa her bağısız birim başına 1750 TL otopark cezası ödeniyor. bu  paralar ile katlı otopark yapılacakmış. Etrafınıza İspark ait katlı ve ücretsiz otopark var mı yok. bu yetmezmiş gibi evimin önüne park edeceğim bir de ispark a haraç vereceğim.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İspark görevlilerini görünce, mahalle arasında zorla otopark parası almaya çalışan vermeyince de arabayı çizen yada lastiği patlatan tipler aklıma geliyor. Bina yapım ruhsatı verilirken eğer bina projesinde yeterli otopark yoksa her bağısız birim başına 1750 TL otopark cezası ödeniyor. bu  paralar ile katlı otopark yapılacakmış. Etrafınıza İspark ait katlı ve ücretsiz otopark var mı yok. bu yetmezmiş gibi evimin önüne park edeceğim bir de ispark a haraç vereceğim.

Neler çektiğinizi çok iyi anlıyorum. Nişantaşı'nda ikamet ediyorum. Derdimi siz düşünün artık :)

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Neler çektiğinizi çok iyi anlıyorum. Nişantaşı'nda ikamet ediyorum. Derdimi siz düşünün artık

Allah başka dert vermesin.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benimde yeni aracımda malesef HGS var haftanın 3 yada 4 günü Kurtköy-Çamlıca arasında TEM i kullanıyorum fakat son 3 gecistede Çamlıca'dan çıkış yaparken giriş yok hatası alıyorum ve uzak mesafe ücreti 15 lira yazıyor ekranda fakat internetten kontrol ettim geçişlerimde kaçak vs yok baktım hepsi normal ücret olan 1.8 TL olarak gözüküyor tam emin olamadım HGS çagrı merkezini aradım önümde sırada bulunan 33 kişinin görüşmesinin bitmesini bekledim ve sonunda call center temsilcisi ile görüştüm oda kontrol etti ve normal bir ceza yada kaçak gecis yok dedi, ama içim rahat etmiyor herseferinde gişede giriş yok uyarısı görünce insan rahatsız oluyor ilerde başıma iş alırmıyım sizce? HGS yimi değiştirsem yenisiyle ama bunuda takalı zaten 10 gün oldu sizler ne dersiniz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hgs den düzgün geçtiğim halde okumadığından 1.80 tl lik ücreti 14.50 olarak almış.nereye itiraz edeceğiz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İtiraz etmenize gerek yok sistem 10 dk sonra kendiliğinden düzeltiyor ancak insan yinede tribe giriyor o nedenle benim aracımda da hgs vardı sırf bu nedenle 2 hafta zor dayandım yine ogs aldım.

Bu linkten kayıt olup kontrol edebilirsiniz şuan site çalışmıyor gerçi 

https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İtiraz etmenize gerek yok sistem 10 dk sonra kendiliğinden düzeltiyor ancak insan yinede tribe giriyor o nedenle benim aracımda da hgs vardı sırf bu nedenle 2 hafta zor dayandım yine ogs aldım.

Bu linkten kayıt olup kontrol edebilirsiniz şuan site çalışmıyor gerçi 

https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC

doğuş bey baktım ama yine düzeltilmemiş.

sanırım ben de ogs ye geçeceğim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

doğuş bey baktım ama yine düzeltilmemiş.

sanırım ben de ogs ye geçeceğim.

10 dk değil 1 hafta içerisinde düzeltilir, bir kaç gün sonra tekrar bakın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ooooo, otoparkınız var muhtemelen ya da sizin oraya daha İspark uğramamıştır :)

Otopark var zaten Kurtköy'de İspark da görmedim ama başka bir yerde park ettiğim zaman da parasını ödüyorum :p

Bu arada İspark'tan herhangi bir geri bildirim olmadı ama borcu silmişler sorgulamada çıkmıyor. :bravo:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba bizim fiesta ruhsatta benim uzerime ama kardeşim kullanıyor. Kendi üzerine HGS çıkartmıştı ve şimdiye kadar öyle kullandı. Şimdi ise kendi adına araç aldı ve HGS yi ona aktarmak istiyor.(kullanıcı aynı kalıp plaka değişecek) Nette bir bilgi bulamadım. Böyle bir şey mümkün müdür?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

HGS'nin aktarımı mümkün değil diye hatırlıyorum sanki.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benimde araç 1 ay kadar önce HGS'den kaçak geçmişti ama henüz gelen veya görünen bir ceza yoktur. Acaba yansımadı mı yoksa aracı ilk aldığımda bir etiket vardı HGS kullanma ihtiyacım olmadığı için sökmemiştim, oradan mı çekti? Sorgulamalarda birşey görünmüyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş