İçeriğe atla

Fotoğraf

Arabada Köpek Taşımak

• Please log in to reply
11 cevap var

#1 Aykut Can

Aykut Can
  • Üye
  • 1,036 Mesaj
  • Ülke: Türkiye
  • Araç: 2012 VW Polo 1.2 TDI
  • Doğum Yılı: 1988
  • Meslek: Akademisyen Adayı

Gönderim tarihi 08.08.2013 - 10:32

Herkese iyi bayramlar. :) 

Bayram bayram nereden çıktı bu diyebilirsiniz, zaten konuyu da nereye açacağımı bilemedim. İşin içerisinde köpeğimin güvenliği de sözkonusu olduğu için güvenli sürüşe açayım dedim. Uygun olmazsa, uygun yere taşınır zaten.

Şimdi bundan önceki araçlarım eski olduğu için çok fazla önemsemiyordum, güvenliğini sağlayıp atıyordum arabanın içine köpeğimi [3 yaşında, 30 kilo sibirya kurdu:) ] ve rahat rahat geziyorduk. Fakat şimdi malum, araba gıcır gıcır. Bizimki de pek rahat durmuyor arabada. Bir o cama, bir diğer cama. Patileriyle heryeri çiziyor, deliyor. Connect varken böyle bir sorunumuz yoktu. :)

Şimdi Polo'da, pandizotu çıkarıp, koltukları yatırıp gezdirme şansım var ama zırt pırt bununla uğraşılmıyor. Arka kooltuk yeteri kadar güvenli değil, ön taraf hiç değil.

Ben bu köpeği hem güvenli, hem de arabanın içine etmeyeceği şekilde nasıl taşımalıyım? Sizler varsa köpeğiniz nasıl çözüyorsunuz bunu? Ön koltuğu iyice arkaya yazlayıp, koltuğa ve yan kapı döşemelerine örtü örtsem, önde yanımda paşa paşa gezse daha iyi mi acaba? Çünkü onun derdi önde, yanımda gezmek. Biraz camdan bakacak, biraz bacağıma yatacak yolda. :) Hele yorucu gezmelerden sonra kafasını bacağıma koyup uyuması öyle zevkli oluyor ki. :) Trafikte sinir stres kalmıyor. 

#2 Bahadır Demir

Bahadır Demir
  • Üye
  • 1,637 Mesaj
  • Araç: 98 Mondeo Ghia Ov.
  • Doğum Yılı: 1984
  • Meslek: Turizm

Gönderim tarihi 08.08.2013 - 11:10

benim cocker'ım vardı.o da arabada gezmeye deli oluyordu.benim tek sıkıntım ,koltuklarım kadife olduğu için tüylerinin koltuk döşemesine saplanması ve çıkmamasıydı.o yüzden sadece koltukları örtüyordum.Ayrıca kapı döşemelerim de yumuşak olduğu için çizilme meydana gelmiyordu.az da olsa çiziliyordu ama silince geçiyordu.oturduğu yerde ön koltukta emniyet kemeri bağlasanız rahat durmaz mı?arkadaşım chow chow'u o şekilde gezdiriyordu

1998 Mondeo Ghia Hatchback O.v.

#3 Hasan Sancak

Hasan Sancak
  • Üye
  • 466 Mesaj
  • Araç: 11 TDCI Focus Coll.
  • Doğum Yılı: 1993
  • Meslek: Öğrenci

Gönderim tarihi 08.08.2013 - 11:53

valla benimde alman kurdum var arabadayken kucağımdan başka biyerde durmuyor kucağıma yatıp kafasını cama şoför koltuğunun camına koyup uslu uslu duruyor :D

#4 Evren Erakçora

Evren Erakçora
  • Üye
  • 5,126 Mesaj
  • Araç: 09Fiesta1.25Trend
  • Doğum Yılı: 1979
  • Meslek: Öğretmen

Gönderim tarihi 08.08.2013 - 12:02

köpek eminiyet kemerleri de var. :)

1973 VW Tosba LS,92 Şahin, 2000 Fiesta Fun, 2005 Hyundai Getz CRDI, 2009 Fiesta Trend 1.25

#5 İ.Göksel Yaman

İ.Göksel Yaman
  • Kulüp Üyesi
  • 8,389 Mesaj
  • Araç: 2011 YMN Focus
  • Doğum Yılı: 1983
  • Meslek: CNC Laser

Gönderim tarihi 08.08.2013 - 14:50

Kopegin ayagina ayakkabi tarzinda(cizemeyecegi sekilde) birsey takilsa nasil olur acaba

Sibirya Kurdundan bahsediyoruz :D o ayakkabı maximum ayağında 1dk. Durur çıkarır :D

#6 İrem Eser

İrem Eser
  • Kulüp Üyesi
  • 366 Mesaj
  • Araç: 2010 Focus STrend
  • Doğum Yılı: 1991
  • Meslek: Turizm Öğrencisi

Gönderim tarihi 08.08.2013 - 16:31

Bende de sibirya kurdu var şuan 3 yaşında erkek ve durdugu yerde durmaktan hic hoslanmıyor bunların yanında arabayla gezmeye bayılır uzun süre binmezse arabanın anahtarını gösterip gidelim der ama yeri her zaman arka koltuktur ön koltuk tehlikelidir sonuçta köpekler iç güdülerini dinlerler bir anda sürücüye vitese direksiyona hamle yapmaları olasıdır ve kazaya neden olabilir bunun yanında sibirya kurdu iri ve hareketli olduğundan dikiz aynasını görmeyi engelleyebiliyor önde oturması köpeğin emniyeti içinde sakıncalı ani bir frende ön cama çarpıp patlatabilir ön koltukların ayak boşluğu arkadan fazla olduğundan oraya düşüp boynunu kırabilir en sağlıklısı arka koltukturdiye düşünüyorum :) tüy en büyük sıkıntı eski arabamın koltuklarından artık çıkmıyordu tüyler örtü örtmek asla yeterli olamadı arabayı değiştirince bu arabayı tertemiz tutmak istediğimden yeni formüller aradım ve en sonunda en doğru formülü keşfettim ... En kalınlarından battal boy çöp poşetleri ve streç film ama koçtaşta kalın kolay yırtılmaya kocaman bir rulo şeklinde olanları aldım arka koltuklar tamamen bu malzemelerle sıkı sıkı kapladım üzerine battal boy kalın pike serip köşelere sıkıştırdım ve arka bagaja kadar uzattım ikinci bir pikeyle de orta konsolun arkasıyla yeri kapladım Duman'ı arkaya bindirip kısa bir tasmayla kapı koluna bağlıyorum camı kafasını çıkaramayacağı kadar bir açıklığa getiriyorum yol boyunca isterse yolu izliyor isterse yere yatıyor yada şarkılara eşlik ediyor tırnak atma olayına çözüm olarak da kızıyorum kapıya pati atmasının yanlış olduğunu biliyor artık haliyle bu nokta da bir sorun çıkmıyor ... Anlatım ne kadar yardımcı olabildi bilmiyorum dilerseniz aracın resimlerini de ekleyebilirim ... Sibirya kurdu sahipleri olarak hepimize Allah kolaylık versin :)

Bu mesaj İrem Eser tarafından düzenlendi: 08.08.2013 - 16:35

Never Say Never

#7 İrem Eser

İrem Eser
  • Kulüp Üyesi
  • 366 Mesaj
  • Araç: 2010 Focus STrend
  • Doğum Yılı: 1991
  • Meslek: Turizm Öğrencisi

Gönderim tarihi 08.08.2013 - 16:50

Valla dugum oldumu ben bile cozemiyorum bazen,sikmadan dugum atildimi tamamdir :)

Ben bu dediğini çok denedim ama ayakkabıyı hem giymiyor hem de direk kemirmeye başlıyor hiç sevmiyorlar o işi :)
Never Say Never

#8 İ.Göksel Yaman

İ.Göksel Yaman
  • Kulüp Üyesi
  • 8,389 Mesaj
  • Araç: 2011 YMN Focus
  • Doğum Yılı: 1983
  • Meslek: CNC Laser

Gönderim tarihi 08.08.2013 - 16:51

Valla dugum oldumu ben bile cozemiyorum bazen,sikmadan dugum atildimi tamamdir :)

La kemirgen bu :) cözmez koparır.

#9 Kutay Akçar

Kutay Akçar
  • Üye
  • 517 Mesaj
  • Araç: Focus '10 Titan TDCI
  • Doğum Yılı: 1981
  • Meslek: Mühendis

Gönderim tarihi 08.08.2013 - 19:49

Köpekler arabayla gezmeye bayılır :) Çok özeldim bende o günleri :) Mutlaka kafasını camdan çıkarmak ister. yalnız uzun yolda heleki sıcaktada yol sonlarına doğru bu sefer sıkıntıdan fena bayılıyorlar :) Benim dobermannımın en fovari kelimeleri Mama, Gezme ve Araba'ydı :)

Senelerdir varmış köpeğiniz bunları zaten bilirsiniz, Köpeğinizin tuvalet eğitimi var ise en iyisi ucuzundan geçmeli bir takım koltuk kılıfı alın sadece arka tarafa takarsınız, hatta araba boş ise ve arabada geziyorsa isterseniz önede takın, geçmeli olanlar çok zahmet vermeden takılıp çıkartılıyor, yalnız ön koltuklarada takarsanız airbagleri kapatmamasına dikkat edin, Ağzınada uğraşması için bi kemik verin canı sıkılınca sağı solu ön koltukları ısırmasın :)

#10 Bülent Serdar

Bülent Serdar
  • Üye
  • 45 Mesaj
  • Araç: 13 Fiesta Powershift
  • Doğum Yılı: 1977

Gönderim tarihi 08.08.2013 - 20:46

Merhaba geçenlerde denk gelmişti belki işinize yarar :) Yada kaliteli bir malzemeden aynısı hazırlatılabilir..

Trixie Köpek Arka Koltuk Havuzu Siyah 1,5X1,35m -

#11 Kutay Akçar

Kutay Akçar
  • Üye
  • 517 Mesaj
  • Araç: Focus '10 Titan TDCI
  • Doğum Yılı: 1981

Gönderim tarihi 08.08.2013 - 21:56

Merhaba geçenlerde denk gelmişti belki işinize yarar :) Yada kaliteli bir malzemeden aynısı hazırlatılabilir..
Trixie Köpek Arka Koltuk Havuzu Siyah 1,5X1,35m -
HappyPet Araba Cam Bölme Aparatı -
Trixie Köpek İçin Araba Arkası Örtüsü 1,45X1,60m -
Trixie Köpek İçin Araba Arkası Örtüsü 1,45X2,15m -

3.sü güzelmiş. İri bir köpek ilkinde hayatta durmaz çıkar dışarıda oturur :) illa arada bir ön arada bir yan camlardan dışarıyı seyretmesi lazım :)

#12 Mustafa Karabulut

Mustafa Karabulut
  • Kulüp Üyesi
  • 1,639 Mesaj
  • Araç: 09 Focus STi-vct
  • Doğum Yılı: 1987
  • Meslek: Kamu Görevlisi

Gönderim tarihi 08.08.2013 - 22:09

ürünler gayet güzel, ama bir o kadar da pahalı :) tasarım ve fikir olarak araklanabilir, mahalle terzisi bu işi halleder :)

34 MUS 57 

Cehenneme giden yol iyi niyet taşlarıyla döşelidir.

0 Kullanıcı bu konuyu okuyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli üye