• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Eshabil Akgün

Dönüşlerde Gelen Tıkırtı

Bu konuda 8 ileti var

Araç özellikle sağa ve sola keskin dönüşler yaptığında ince bir tıkırtı sesi geliyor. Sebebi hakkında fikri olan yardımcı olursa sevinirim. Araç 16 bin km'de.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araç özellikle sağa ve sola keskin dönüşler yaptığında ince bir tıkırtı sesi geliyor. Sebebi hakkında fikri olan yardımcı olursa sevinirim. Araç 16 bin km'de.

aynısı başıma geldi 2004 c-max da. sağa ve sola dönüşte tıkır tıkır ses geliyordu. Aks körüğü yırtılmış ve içindeki bilyalar yağsız kalınca arıza büyümüştü.Önce aks kafası değişti daha sonra aks komple değişmek zorunda kaldı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aynısı başıma geldi 2004 c-max da. sağa ve sola dönüşte tıkır tıkır ses geliyordu. Aks körüğü yırtılmış ve içindeki bilyalar yağsız kalınca arıza büyümüştü.Önce aks kafası değişti daha sonra aks komple değişmek zorunda kaldı.

aynen katılıyorum değiştirin ama 16 bin kmdeki araçta bunun olması kötü 

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

zrotlarda olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ses tam sağ yada tam sol yaptığında geliyorsa akslardan bozuk zeminde hafif donuslerde de yapıyorsa kuvvetle muhtemel denge kolu lastiklerindendir. aracın 19000 de olması enteresan. ne şartlarda sürülmüş acaba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Akslardan gelme ihtimali yüksek.Benim aracımda da benzer sorun var. Geri ilk hamlede ve sağ sol dönüşlerde ilk kalkışta ''tık'' diyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynı sorun bende de vardı. Garanti ile akslar değişti. Sorun çözüldü. Kronik sorun. Forumda konu hakkında bir başlık bile var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aks

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş