• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Emre Usta

Fiesta Modifeyeye Basladim

Bu konuda 186 ileti var

katlanır ayna araca takıldıktan sonra ayna kumandası değişmesi gerekli . tabi trend tesisatı titanyum tesisatı gibiyse tak çalıştır olur. ardından ids ile katlanır ayna seçilir 

okadar uğraşacağıma bi modul takar bitirim :D daha kolay

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

okadar uğraşacağıma bi modul takar bitirim :D daha kolay

valla uğur ben orjinalden yanayım her zaman. Benim leonda mesela park sensörü yok 40-50 tlye alıp takabilirim ama takmıyorum . bidahaki aya istanbulda oem Ön ve arka park sensörü montajı yaptırıp Ops sistemini aktif edicem. Bu proje ile ilgili geri görüş kamerasınıda devreye alıcam. Kamera tesisatlarını çektim bagajda hazır bekliyor :)

tarihinde Tuna İşgören tarafından düzenlendi
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende Orjinalden yanayim.Tuna bey sayesinde ustaya yaptirdim tarif ettim.Katlanir ayna alip ids ile aktif olacagini dusunuyorum.modul takip kablo kesip bicmeye gerek kalmaz.

Katlanir 2 adet ayna alip 500 civari para vermeye deger mi ?bence degmez

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende Orjinalden yanayim.Tuna bey sayesinde ustaya yaptirdim tarif ettim.Katlanir ayna alip ids ile aktif olacagini dusunuyorum.modul takip kablo kesip bicmeye gerek kalmaz.

Katlanir 2 adet ayna alip 500 civari para vermeye deger mi ?bence degmez

Orjinal her zaman iyidir ;)  katlanır ayna bazen gerekli olabiliyor.. Bir yerden geçerken tek tuşla aynaları kapayıp zarar gelmesini önleyebiliyorsun. E tabi birde işin şekil şukul tarafı var aracın park halindeyken duruş asaleti var :D  .. Katlanır ayna candır bence imkan var ise yapılmalı

ayrıca İds te katlanır ayna seçebiliyorsun bu menü mevcut .. Trend teybini 6 hoparlör yaparken görmüştüm. Arka hoparlör takacaksan tesisatıda  yan direklere kadar mevcut ;)

tarihinde Tuna İşgören tarafından düzenlendi
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Fazladan led ampullerden arka ayak aydinlatmasini 4 metre kablo ile beraber ön ayak aydinlatmalarina baglantisini yaptim.Ledleri kabloya lehim yaptiktan sonra ilerde kopmasi durumunda sicak silikon ile kisa devre yapmasini engelllesin hemde bir butun olsun diye kapattim

27dc4b45321aca035ad88ac4041a202e.jpg

6886e7203bbdb270024d5d830f4ee7aa.jpg

0fd469f00ada8706edeb2992b42596b6.jpg

0a9e53346352d945aaa52b56d8cf6288.jpg

4910c331beb24a4e5a65370152e9958f.jpgf6929fa7b61755e8f74c508a4697fbbe.jpg

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araç kokusunun zarar verdigi teyp unitesini kaydirmaz ped ile kapatmistim ancak çirkin goruntu nedeniyle plastidip sprey ile boyamaya karar verdim.Plastik aksamin kaucuk boya oldugunu fark ettim.Komple parcayi zimbara yaptiktiktan sonra 4 kat demir grisi rengine boyadim.

Not: Oto kokusunu artık kullanmiyorum.

Oto kokusunun zarar verdiği yer ve zimpara öncesi

1e9be57e0f4d1666165ce026f13abb9f.jpg

Boyanmis hali

405d87cd8d4d7a9f44318215a9a6f9ce.jpg

3772765042c105f80478b0222c41cd84.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok güzel olmuş

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bugün ön panjuru söktüm alüminyum folyo bant ile nikelajli on panjura dönüştürdüm.

b6372b6ada8b857883ed57eba0e2a5cb.jpg

c96cf48ac860b8a39bea997d2599e6cc.jpg

hocammmm sis farınızı nerden temin ettiniz... link varsa atarmısınız bende düşünüyorum böyle birşey ....tşk ederim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

G plast sis fari diye internette arastirin. N11 , gittigidiyor,sanalpazar sirketlerinede bakin. Fiyat olarak 2 sene once 95 liraya almistim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hava eksili derecelerden 4 dereceye cikinca once motoru bir guzel temizledim
3b4103e779a6d7ba6fee41572e60faca.jpg
Daha once deri direksiyon kilifini siyah renk dikmistim ancak kirmizi rengin ic ambiyans isigi teyp gosterge isiklari ile uyumlu olacagini dusunerek evde buldugum kirmizi iple uzerinden tekrar diktim.
072e8baa71ab550696980273af8f7022.jpg

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eline sağlık güzel olmuş.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş