• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Selçuk Keleş

Atılgan'ın Seyir Defteri

Bu konuda 437 ileti var

İyi de fotoyu kim çekiyor kardeşim. :unsure2:

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Burdan sonra biraz daha ileriden Reşadiye ormanına giriyoruz, daha önceden hiç denemediğim çok güzel bir yoldan turlayıp ayrılıyoruz. Burada foto çekemedik. Kısa da olsa bir orman gezintisi insana iyi geliyor.          

Bu fotoğrafları kim çekiyor.  z kim..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu fotoğrafları kim çekiyor. z kim..

Gizem hala çözülmedi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gizem mi? Tanımıyorum öyle birini :p

Benim fotolar ayfon, Serdar'ın fotolar canon ile çekildi. Birbirimizi çektik anlayacağınız :D

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bugün kısa bi ekip gezisi yapmayı kararlaştırdık. Önce Serkan geldi, ormana girdik bir tur atıp daha sonra gelen Serdar'la birlikte Alemdağ ormanında biraz daha turladık.

post-1-0-16095500-1418576268.jpg

Vasıfsız endurocular grubu şekillenmeye başladı smile.png

post-1-0-03144400-1418576280.jpg

Düşmeler, kalkmalar, kaymalar derken cumhuriyet parkındaki parkurdan geçerek Polonezköy'e mola vermeye geldik.

post-1-0-35128600-1418576247.jpg
post-1-0-40336300-1418576254.jpg

O esnada benim dikkatsizliğim yüzünden düşmemle Atılgan'ın vites pedalı eğildi, 1. viteste kalakaldım iyi mi smile.png
Kawasaki servisinin içler acısı hali... Ucuz insan gücü ve keserle düzeltilen vites pedalı smile.png Düzelt ve Atılgan'la devam et smile.png

post-1-0-37233400-1418576508.jpg

Kısa ama güzel bir gündü smile.png

6 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

güzelmiş ya,canım çekti :blush:

yalnız bu enduro işi asfalt işinden çok farklı.ben senin düştüğün kadar düşsem töbe  ederdim herhalde motora :)

4 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abi helal olsun iki teker ve arazi iyi cesaret.

Kolay gelsin.

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

güzelmiş ya,canım çekti :blush:

yalnız bu enduro işi asfalt işinden çok farklı.ben senin düştüğün kadar düşsem töbe  ederdim herhalde motora :)

Arazide düşmek yine de daha kontrollü olabiliyor, zaten yüksek hız yapamıyorsun. Bunun normali bu zaten bir süre sonra düşmekten keyif alır hale geliyorsun :)

Atılgan arazide defalarca sola düşmesine rağmen asfaltta düştüğü için vites pedalı eğildi.

Geçen c.tesi yalnızdım, yollar bol çamurluydu, düştüm düşecem kaydım kayacamderken çok eğlendik. Avcılar vardı, bir de domuzu vurmuşlar yolun kenarında yatıyordu :)

post-1-0-99738500-1419323641.jpg

5 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kardeşim normal motor alında ekip kuralım :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lokman abi sen bunlara katıl, mantar, kestane falan topluyor bunlar.. 

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Emmi katılırım'da; benim motor asfalt motoru. dağıtır gelirim sonra :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sahilde hamsi kovalasak?

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ona varım işte, hamsi, çinekop, sarı kanat v.s. :D

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sahilde hamsi kovalasak?

Ben de geleyim... ne zaman ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

emmi, yağmur, çamur, kar yoksa her zaman :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kardeşim normal motor alında ekip kuralım :D

Abi ben normal motor ekibinin gezilerinden keyif almıyorum. Senle gezsem bir yerlerde otursam sohbet etsek keyif alırım o ayrı olay. ;)

Ama sıkılıyorum asfaltta motor kullanmaktan, diğer araçlarla mücadele etmek keyfimi kaçırıyor.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sende haklısın, havalar güzel oldumu, çıkalım oturalım bir yerlerde, siz araziye çıkarsınız biz sizi izleriz, gidebildiğim yere kadar.  :good1:

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hava cumartesi açıktı ısı 9' olsa da bi kaçamak yapalım dedik. Biraz geciktim aslında, Serkan gelene kadar az dolaşıyım dedim, geçerken rastladığım arkadaşlarla ayaküstü sohbet ediyoruz, tepeye çıkışlarını videoya çektim.

post-1-0-13218500-1419884595.jpg

Ardından Serkan geldi, yukarıdaki nispeten düzgün orman yoluna çıkmak için mecburen bu balçıklı yoldan gitmek zorundayız. Serkan 4 defa düşerek ilk rekorunu kırıyor, ben acemi şansından hep yırtıyorum smile.png Güya geçerken çekicektim smile.png

post-1-0-42280000-1419884597.jpg

Yukarıya çıkıp kuzeye yöneliyoruz. Yolda domuz avlayan avcıların yanından geçiyoruz. Yine balçıklarla mücadele edip sonunda asfalta çıkıp çay molası veriyoruz. Güneş batmaya başladı ısı iyice düştü, geri dönüyoruz.

post-1-0-89729800-1419884589.jpg

Atılgan'ı çamurlar içinde bırakmak istemedim, hızlıca yıkıyorum. Botları temizleyim, giyiniyim derken hava kararıyor, gümüşaslanı alıp yüzümüzde tatlı bir gülümsemeyle dönüyoruz.

post-1-0-58372600-1419884591.jpg
post-1-0-18914100-1419884593.jpg          

4 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ne söylenir bilemedim :D  :good1:  :bravo:

bazılarıda ofroad yapıyoruz diye seviniyor :D görsünler nasıl oluyormuş.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

7 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Manyak herif :D

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Vay beee. Geçliğim geldi aklıma.. Ne yanlardım ben bununla..

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gece nobetinde serumu fazla kaçırdın galiba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
:sandalye: video bomba :D
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gopro'muz olsun daha bombaları gelicek. :)

Bunlar video olarak çekilmedi.

Ixus'un çok sevdiğim "özet film" özelliği ile bir foto çekmeden 4 sn önce kısa video çekiyor, ve bunları günlük olarak tek video haline getiriyor. İnanılmaz eğlenceli videolar ortaya çıkıyor. Bunlardan bir derleme yapayım dedim. :)

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş