• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Lokman Ceritlioğlu

Sym Gts 250İ Evo

Bu konuda 335 ileti var

Abi senin motoru gördükçe heves ediyorum. Sonra kendimi düşündükçe hevesim kaçıyor.  :biggrin:

3 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sağolun arkadaşlar.

Ertan bunun sonu yok abim, bu benim ihtiyaçlarımı karşılıyor, artok son nokta bu :D

Kerem damardan geliyorsun, ona göre.

Rıfat kendini düşünmeye devam et. :)

bugün arabada olduğu gibi, motoruda yetkili serviste bakıma soktum, yağ filitresini görünce içim acıdı, ne yağ değişmiş nede filitre ayrıca hava hortumunu bile yerine otutmamışlar, şimdi makinanın ciğerler açıldı, daha sessiz ve az yakacak. :D

a2aparus.jpg

u9apeveg.jpg

atuhedap.jpg

eja4ydem.jpg

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
6 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sağolun arkadaşlar.

Ertan bunun sonu yok abim, bu benim ihtiyaçlarımı karşılıyor, artok son nokta bu :D

Kerem damardan geliyorsun, ona göre.

Rıfat kendini düşünmeye devam et. :)

bugün arabada olduğu gibi, motoruda yetkili serviste bakıma soktum, yağ filitresini görünce içim acıdı, ne yağ değişmiş nede filitre ayrıca hava hortumunu bile yerine otutmamışlar, şimdi makinanın ciğerler açıldı, daha sessiz ve az yakacak. :D

İpone haaa[emoji6]Kalite takılıyoruz abi

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Allah kaza bela vermesin, rengide çok güzel ya baktıkça daha seviyorum aleti :) 

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Allah kaza bela vermesin, rengide çok güzel ya baktıkça daha seviyorum aleti :)

Amin Sami hepimize inşallah.

sanada yakışır ;)

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

4-5 günden beri motora binemiyorum, eksikliği çok fazla. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

motor kullanan arkadaşlar, hgs nereye yapışmalı? yağmurda ıslanırmı? üstüne şeffaf bant yapıştırsam geçişlerde sorun olurmu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim de aklıma gelen bir soru, cevabını merak ediyorum. Acaba kaska yapıştırmak da düşünülebilirmi?

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

plakaya bez yöntemi de revaçta :seytan:

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Plaka çamurluk altına montelenirse hgs sınırsız :p

Şaka bi yana abi kartliklar var şeffaf. Onun içine hgs yi koyup bant ile yapistirirsan sorun olmaz.

Genelde motorlar zaten hgs olsa da kaçak okuyor camın durumuna göre ancak tolerans tanıyıp olamadan düşüyorlar

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lokman abi ben Clio da Hgs yi Serhan abinin tavsiyesi uzerine yapistirmamistim.

Izole bant ile cama kendim yapistirdim.

Iyiki oyle yapmisim ilk denedigim yerde okumuyordu. kendi yapiskani ile yapistirmana gerek yok.

Yonu dogru olsun, uzerinden koli bandi ile yapistir islanmazda..

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bilgiler için teşekkürler. şeffaf bant ile çözmeye çalışacağım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bugün hgs yi yapıştırayım dedim, hgs yok ortalıkta :D neyse bankaya gidip iptal ettirdim, yenisini alıp, kaybetmeden yapıştırdım yerine :D

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bugün hgs yi yapıştırayım dedim, hgs yok ortalıkta :D neyse bankaya gidip iptal ettirdim, yenisini alıp, kaybetmeden yapıştırdım yerine :D

Foto isterük..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sami onu yarın eklerim, bugün sticker günüydü. :)

cfcefb810afe3372324c7b392627ff37.jpg

820c81ac1d5cb19e5c70650122dfbb41.jpg

5 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Uyanamadım galiba, hgs'yi göremiyorum :shok:

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bugün eklerim Emin, resim çekmeyi unutmuşum :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merak edenlare :)
261857b6fecb27ff81ff6af2d75bad18.jpg
c9109ae22c778f8395cf45cd66b39e94.jpg
965895c9d15500d635a6a72806fdc8c7.jpg

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
7 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Olmuş :)

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bence olmamış lokman abi. dışarıda herhangi bir yere park edersen söker alırlar bence daha yaratıcı bir şey bulmalısın. motordan inince yanına alabilecek şekilde birşey tasarlamalısın bence abi

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Olmuş :)

teşekkürler sayın king :)

bence olmamış lokman abi. dışarıda herhangi bir yere park edersen söker alırlar bence daha yaratıcı bir şey bulmalısın. motordan inince yanına alabilecek şekilde birşey tasarlamalısın bence abi

Mehmet sökülmezki, ben arabadakini sökmeye çalıştım, yırtıldı gitti, yani söken kişi kullanamaz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lokman abim daha aşağı mı yapıştırsaydın. 

Yinede güzel olmuş.. 

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

teşekkürler sayın king :)

Mehmet sökülmezki, ben arabadakini sökmeye çalıştım, yırtıldı gitti, yani söken kişi kullanamaz. 

ben sadece bant ile yapıştırdın diye düşünmüştüm. kendi yapışkanı ile yapıştırdıysan sorun olmayacaktır.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aynen öyle abim.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş