• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Olgu Erhan

Araç Ve Aksiyon Kamerası Bir Arada Maliyet 54 $ - A.mköv Amk7000 -

Bu konuda 109 ileti var

Detaylar çektiğim inceleme videosunda arkadaşlar  :blush:

A.mköv Amk7000 kayıpsız netlik şahane  :flowers:

28 bin mpbs netlik değerleri :

İndirin arkadaşlar :

Bu kamera 83 $ tam set ( indirim kodu ile )

Su kabı 10 $ desek,

Uzaktan kumanda saati 7 $

İçindeki aparatlar 12 $ ortalama

Kamera 54 $ a geliyor.

L1lLgV.jpg

Yakında RAW dosyaları eklenecek. Şimdilik 4-5 adet youtube attığım çekimi paylaşıyorum. 

4K Örneği :

jVqLB9.jpgO7rkMA.jpgzrGg44.jpgGoZEz3.jpgyLGm4N.jpg65DQn9.jpgW1X4YQ.jpg3YONop.jpgRogX3n.jpgpB5jPn.jpgknMAv9.jpgknMAEy.jpgNrL3kQ.jpga2njX7.jpgYrdM4A.jpg8D6k8A.jpgD4OE3Z.jpgm1XdEY.jpgE5Ob3v.jpg

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
3 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

modeli tehlikeli :p

tarihinde Aydın Akdeniz tarafından düzenlendi
4 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

modeli tehlikeli :p

Hem de nasıl.  :biggrin:

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hazır başlık benziyorken bir soru sorayım,

Orjinal SJCAM 4000 Wifi'yi araca bağlasam nasıl bir görüntü elde ederim sizce? Aksiyon kamerası olarak kendisinden ve aparatlarından çokça memnunum. Alırken araba kitini de almıştım ama henüz bağlamadım.

İşe yarar mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hazır başlık benziyorken bir soru sorayım,

Orjinal SJCAM 4000 Wifi'yi araca bağlasam nasıl bir görüntü elde ederim sizce? Aksiyon kamerası olarak kendisinden ve aparatlarından çokça memnunum. Alırken araba kitini de almıştım ama henüz bağlamadım.

İşe yarar mu?

Neden olmasın :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sorularım

1-Bu kamerada wifi ne işe yarar?

2-Araç şarjı var mı?

3-Neden görüntüler u gibi. Yani Mesela senin bilgisayar ekranın tam ortası en üstteyken yanlarda ekranda genişliyor. Bilmem ne demek istediğimi anlatabildim mi? (nasıl anlatacağımı bulamadım  :) )

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Galiba geniş açılı balık gözü tarzı bir objektifi var, görüntüler ondan U Gibi. Araca çakmaklıktan bağlanabiliyor mu, yoksa ayrıca kablo ile elektrik mi çekildi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sorularım

2-Araç şarjı var mı?

3-Neden görüntüler u gibi. Yani Mesela senin bilgisayar ekranın tam ortası en üstteyken yanlarda ekranda genişliyor. Bilmem ne demek istediğimi anlatabildim mi? (nasıl anlatacağımı bulamadım  :) )

Wifi ile bağlanıp içindeki dosyaları resimleri telefona indirebiliriz vs. açıkası ekranı olduğu için hiç wifi sini kurcalamadım eve gidince bakayım .)

Görüntüler açısı geniş olduğu için balık gözü etkisi yüzünden. Örnek kırmızı ışıkta durunca ışığın kameraya girmesi lazım açı dar olursa girmez.

En az 120 derece gerekli :

Araç şarjı yok fakat yanında gelen usb kabloyu şu aparata bağlayıp çakmaklıktan enerji alabiliriz :

ML1E1M.jpg

Galiba geniş açılı balık gözü tarzı bir objektifi var, görüntüler ondan U Gibi. Araca çakmaklıktan bağlanabiliyor mu, yoksa ayrıca kablo ile elektrik mi çekildi?

Ben araçta test ettiğimde herhangi bir bağlantı yapmadım çünkü içindeki pil tam şarjda 1 saat çekim yaptığı için gerek olmadı.

Elektrik bağlantısı yerine ucuz olan pillerinden yedek alıp öyle de kullanılabilir.

Araç aparatı ile böyle duruyor camda : ( soldaki kamera ) 

L1y16G.jpg

Sorularım

2-Araç şarjı var mı?

REsim ile daha iyi anlaşılır.

5MGPlD.jpg

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cidden çok iyiymiş video kalitesi. Motorsikletim olsa kesinlikle alırdım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cidden çok iyiymiş video kalitesi. Motorsikletim olsa kesinlikle alırdım.

Doğru aslında Youtube yanıltıyor bu dosyayı indirip izleyince şahane bir netlik : https://www.dropbox.com/s/l3mnyjojiwttpe6/Amkov7000S.rar?dl=1

Normalde xiaomi yi şu an 72 $ a ve içinde hiç aparat olmadan satılıyor. Bu cihaz su kabı vs. bir sürü aparatı ile bedava ( netlik ve renk canlılığı xioami yi den iyi ) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cevaplar için teşekkürler. Şimdi aklımda olan diğer sorular  :unsure2:

Telefonun internetini buna bağlayıp çekilen görüntüler wifi si ile online bir yere gönderilebilir mi? yada bu işlemi bu şekilde yapabilecek böule bir cihaz var mı?

Araç şarjsız kullanılınca hani kontağı açınca devreye giriyor ya kamera. O zaman bunda o sistem yok mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Olgu abi selfie leri yanlış zamanda çekilmişsin bak izmire kar yağıyor 2-3 resim daha çekil bence  :p

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Olgu abi selfie leri yanlış zamanda çekilmişsin bak izmire kar yağıyor 2-3 resim daha çekil bence   :p

hahaha üşüdük valla :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hahaha üşüdük valla :)

Şirkettekiler Samet Bey İzmir'e Karı getirdiniz diyorlar Ağzımı bozduracaklar  :angry:  :angry:

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Telefonun internetini buna bağlayıp çekilen görüntüler wifi si ile online bir yere gönderilebilir mi? yada bu işlemi bu şekilde yapabilecek böule bir cihaz var mı?

Araç şarjsız kullanılınca hani kontağı açınca devreye giriyor ya kamera. O zaman bunda o sistem yok mu?

Kontağı açınca devreye girme sistemini akşama test edip açıklayıcı bir video çekeyim. Aklımda kalan kamerayı elle açınca otomatik kayda girdiği. Wifi online gönderme olayı şöyle olur telefona indirirsiniz whats up yada msj yada youtube üzerinden yollarsınız istediğiniz yere  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kontağı açınca devreye girme sistemini akşama test edip açıklayıcı bir video çekeyim. Aklımda kalan kamerayı elle açınca otomatik kayda girdiği. Wifi online gönderme olayı şöyle olur telefona indirirsiniz whats up yada msj yada youtube üzerinden yollarsınız istediğiniz yere  :)

Karşı tarafa gönderme olayı şöyle düşünmüştüm. Kamera kayıt ederken size başka bir yerden online izleme şansı verir mi diye. yani sadece araç kamerası değilde güvenlik kamerası gibi de kullanılabilir mi diye. Amma fantezilerim var benimde  :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Olgu abi selfie leri yanlış zamanda çekilmişsin bak izmire kar yağıyor 2-3 resim daha çekil bence :p

Gelsin bi selfi benden karlı izmir :)

8d7687120bce69784ff72540019992e1.jpg

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gelsin bi selfi benden karlı izmir :)

8d7687120bce69784ff72540019992e1.jpg

Çok çıtkırıldım sınız abi bukadar cık karla kar maskesi falan :D Koş eve üşüteceksin :D

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yinemi sen hani engelemişti yönetim nereden sızdın yine  :D  :D  :good1:  :nazar:  :fiuw:

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok çıtkırıldım sınız abi bukadar cık karla kar maskesi falan :D Koş eve üşüteceksin :D

Derece sıfır göstersin üşürüm ben :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Derece sıfır göstersin üşürüm ben :)

Askerde -55 dereceleri gördüğüm için Çok etkilenmiyorum ( Erzurum Nene Hatun Rakım 2086 ) :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

konuyla alakası yok fakat bişey sormak istiyorum. DOME GS98C diye bir model var. 70,06 dolar fiyatı var. alınır mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

konuyla alakası yok fakat bişey sormak istiyorum. DOME GS98C diye bir model var. 70,06 dolar fiyatı var. alınır mı?

Evet güzel bir kamera  :good1:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş