• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Özgür Altındağ

2. El Araba Kontrol Listesi

Bu konuda 43 ileti var

Güzel bi çalışma olmuş. Emeğinize sağlık.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Listeye yapılmış  periyodik bakım adımlarıda eklenebilir. Güzel emek verilmiş bir çalışma.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu arada konu dışı ama.para alışverişini nasıl yapıyorsunuz ustalarım.Nakit alıp vermek sıkıntılı olur diye düşünüyorum.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bunlara Tüvtürk muayene istasyonunda bile bakmıyorlardır yav :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Parayı ben şöyle yapıyorum notere gidiyoruz aracın satışında sıkıntı yoksa işlemi başlatıp orada eft yapıyorum sonuçta imza atmadan yapılan işlem onaylanmıyor. Nakit tehlikeli bir de eft yapınca şu plakalı aracın satış bedeli diye not da düşüyorum. Bir sıkıntı olmuyor. Önceki arabalarımı hep arkadaşlarıma verdiğim için arabayı satmadan parayı yolluyorlardı en güvenli satış şekli aslında :)

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Beni bilen bilir. Arabaya karşıdan bir bakarım . deneme sürüşü yaparım alırım..... Hatta deneme sürüşü yapmadan aldıklarım bile olmuştur..... :D  Boya badana değişen le uğraşmam. Başlıca kuralım ana iskeletin sağlam olması.Tamirat görmüşsede adam gibi yapılmış olmasıdır... :yes:

3 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Beni bilen bilir. Arabaya karşıdan bir bakarım . deneme sürüşü yaparım alırım..... Hatta deneme sürüşü yapmadan aldıklarım bile olmuştur..... :D Boya badana değişen le uğraşmam. Başlıca kuralım ana iskeletin sağlam olması.Tamirat görmüşsede adam gibi yapılmış olmasıdır... :yes:

Abi birgün motor yaptırırsan o zaman bakış açın değişir.

Ben servis bakım kağıtları olmayanları almıyorum zor ama denk düşüyor.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Parayı ben şöyle yapıyorum notere gidiyoruz aracın satışında sıkıntı yoksa işlemi başlatıp orada eft yapıyorum sonuçta imza atmadan yapılan işlem onaylanmıyor. Nakit tehlikeli bir de eft yapınca şu plakalı aracın satış bedeli diye not da düşüyorum. Bir sıkıntı olmuyor. Önceki arabalarımı hep arkadaşlarıma verdiğim için arabayı satmadan parayı yolluyorlardı en güvenli satış şekli aslında :)

bankada bloke işlemi falan diye duymuştum bi ara ne kadar doğru bilmiyorum.miktara satıştan önce bloke konuyor.noterden işlemi yapınca parayı salıveriyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O da bir yöntem ama satışı verip parayı hala almamak sıkıntı ben bu yöntemi kullanıyorum adamın hesaba para yatınca imzayı atıp çıkıyorum. Hatta iban yanlış olmasın diye notere giderken 100 lira yolluyorum hesaba, noterde de kalanı. Bloke de yapılıyor ama herkes anlamıyor. Bazısı da eft istemiyor işlem devam ederken noterde birini bırakıp bankadaki işi halledip gelen de var. 15 20 liralık araba için nakit ödeme yapılabilir ama üstü meblağlar için eft veya havale en mantıklısı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok güzel olmuş elinize sağlık..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abi birgün motor yaptırırsan o zaman bakış açın değişir.

Ben servis bakım kağıtları olmayanları almıyorum zor ama denk düşüyor.

Üst kapak haricinde komple motor yaptırmadım şimdiye kadar. Sandık motor  takıyorum daha ucuza geliyor...   :yes:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu arada konu dışı ama.para alışverişini nasıl yapıyorsunuz ustalarım.Nakit alıp vermek sıkıntılı olur diye düşünüyorum.

Kendi adıma banka hesabı aracılığı ile yapıyorum, ne benim ne de karşıdakinin sahte parasının bana  geçmesini istemem.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2 araç aldım bu güne kadar ikisininde klima kopresörü arızalı çıktı. Birincisinde denemeyi unutmuştum. İkincisinde deneyip çalışmayınca gazı bitmiştir diye üzerine düşmemiştim. 3. araç alışımda bu çeklisti iyice okuyum ona göre alırım herhalde :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kendi adıma banka hesabı aracılığı ile yapıyorum, ne benim ne de karşıdakinin sahte parasının bana  geçmesini istemem.

pekiimzalar atılmadan önce yada  imzalar atıldıktan sonra göndermek sorun teşkil etmiyor mu İsa Bey

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Alıcı satıcı arasındaki ikili ilişkiye bağlı bir durum. Yalan dolanım olmaz, gayet açık ve netim her zaman, bu da aracıma olan güvenimden geliyor. genelde banka ve noter yan yana olan bir yere giderim (bu dediklerim satış halinde geçerli), banka hesabıma parayı yatırırlar, hemen notere geçer işlemleri hallederiz. Araç alırken de satıcı nasıl ister ise ona göre yaparız işlemleri... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ellerine sağlık ..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Güzel liste elinize sağlık

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Valla helal olsun.forumu karistirdikca ogreniyor,bilgileniyor ve takdir ediyorum sizleri...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş