• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Murat Altay1

Arac Kaportasina Atilan Izmarit

Bu konuda 31 ileti var

Merhaba arkadaslar

Sabah her zamanki gibi saat 05:50 de ise gitmek icin sokaga ciktim aracim evimin hemen onunde park edilmis vaziyette uyku sersegimle bide ne goreyim aracin tavanimda izmarit ve kül pislikleri sabah sabah sinirden deli oldum bide küfür ede ede temizledim . Sonra baktim atilan izmarit boyada sari leke yapmis 1 cm capinda ...

Bagaji acip pastayi aldim azicik pasta yaptim ama sonuc nafile azda olsa iz bellli gozumden sakiniom aracimi simdi kafam takildi ...

Sizce bu iz zamanla gidermi yoksa tavanda kalirmi ?

Aracim metalik gri renkte ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İzmariti atanın kafasını sürterek lekeyi çıkarmaya çalışın.

30 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. Bence kalır çünkü vernik yanmış maalesef..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Makinayla denemek gerek agresif bir pasta ile çıkabilir bana kalırsa.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

polisaj makinesi ile dahada iyi sonuç alınır bence

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaslar

Sabah her zamanki gibi saat 05:50 de ise gitmek icin sokaga ciktim aracim evimin hemen onunde park edilmis vaziyette uyku sersegimle bide ne goreyim aracin tavanimda izmarit ve kül pislikleri sabah sabah sinirden deli oldum bide küfür ede ede temizledim . Sonra baktim atilan izmarit boyada sari leke yapmis 1 cm capinda ...

Bagaji acip pastayi aldim azicik pasta yaptim ama sonuc nafile azda olsa iz bellli gozumden sakiniom aracimi simdi kafam takildi ...

Sizce bu iz zamanla gidermi yoksa tavanda kalirmi ?

Aracim metalik gri renkte ...

Geçmiş olsun. Konunuz uygun bölüme taşınmıştır. Arkadaşların dediği gibi polisaj ile %90 çıkacaktır. Yine de yanığın boyutuna bağlı bir durum.

Saygılarımla,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tavanim birde tam ortasinda iz

yani cok brlli olmuyor ama ben bir kez takildim o bolgeye

tarihinde Murat Altay1 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok üzüldüm.

Lekeyi çıkartmak adına tavana çok fazla pasta atmayın. Vernik çok incelirse o küçük lekenin konumu güneş yanığına dönüşmesin.   Aracıma 6-7 defa vurup kaçtılar. Hepsine gözümü alıştırdım. 

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İzmariti atanın kafasını sürterek lekeyi çıkarmaya çalışın.

kıvılcım çıkar o zaman mazallah 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dün bende ön sağ sileceğe yapışık vaziyette buldum. Büyük ihtimal apartmanın balkonunda oturan davarlardan birisi atmış. Yere tükürme çekirdek kabuğu atma izmarit atma sümkürme konusunda master yapmış milletiz. Bu sayede çöpçüler uzun yıllar bizim ülkede işsiz kalma korkusu yaşamaz

4 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ne saygısız vurdum duymaz insanlar var ya arabanın üstüne atılır mı hiç bunu yapanı bulmak lazım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracımın tavanında 2 tane çukurcuk oluştu 4 ay kadar önce. İçine fındık koysam duruyor :) Geçenlerde ortasına boya rutüş yaptırmak için sanayiye gittim. Yapan arkadaş havaya sıkılan mermilerin 2'si senin aracın üstüne düşmüş dedi. Sigara izmariti benim doğal temizliğidi zaten ama kurşun yarası bir ilk :D. Hangi birini bulacaksında kaç tanesini düzelteceksin ?

3 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu topluma sil baştan saygı, sevgi, hoşgörü, komşuluk hakkı, toplum içinde yaşama kuralları ve kültür eğitimi verilmeli.

tv lerde bütün kanallarda aynı anda ortak yayın yapılarak insana ve doğaya saygı duymayı öğretilmeli.

belki birinde umursamaz ama izledikce zamanla hatasının farkına vararak ne kadar kişi hatasının farkına varırsa o kadar kârdır.

6 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu topluma sil baştan saygı, sevgi, hoşgörü, komşuluk hakkı, toplum içinde yaşama kuralları ve kültür eğitimi verilmeli.

tv lerde bütün kanallarda aynı anda ortak yayın yapılarak insana ve doğaya saygı duymayı öğretilmeli.

belki birinde umursamaz ama izledikce zamanla hatasının farkına vararak ne kadar kişi hatasının farkına varırsa o kadar kârdır.

Memlekette o kadar davar cokki oturup saymaya kalksak ömür yetmez...
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracımın tavanında 2 tane çukurcuk oluştu 4 ay kadar önce. İçine fındık koysam duruyor :) Geçenlerde ortasına boya rutüş yaptırmak için sanayiye gittim. Yapan arkadaş havaya sıkılan mermilerin 2'si senin aracın üstüne düşmüş dedi. Sigara izmariti benim doğal temizliğidi zaten ama kurşun yarası bir ilk :D. Hangi birini bulacaksında kaç tanesini düzelteceksin ?

ya honda n falan olsa idi :D

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gecenlerde benim arabaya da patlican kebabi atmislar araba boydan boya patlican kiyma idi anlayışsiz insan çok yanlışlıkla da olabilir bi kusura bakmayin notu yada bir paket ıslak mendille temizle cok zor değil ama iste anlayış Rabbim daha kötüsünu gostermesin anlayışlı insanlarla karşılaştırsin geçmiş olsun...

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

:rofl: yanında da yoğurt isteseydiniz

6 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gecenlerde benim arabaya da patlican kebabi atmislar araba boydan boya patlican kiyma idi anlayışsiz insan çok yanlışlıkla da olabilir bi kusura bakmayin notu yada bir paket ıslak mendille temizle cok zor değil ama iste anlayış Rabbim daha kötüsünu gostermesin anlayışlı insanlarla karşılaştırsin geçmiş olsun...

iyiki adisyon birakmamislar  :biggrin:

4 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Silecek bölümündeki plastik erimişti sigaradan, şerefsiz hiç söndürmeden atmıştı sıgarayı. Bu işler çocukluktan başlıyor maalesef. Ağacı yaşken eğitmezsen ileride odunu eğitemiyosun.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun geçen sene benimde başıma gelmişti silecek haznesinin plastik kısmını baya bir yakmıştı izmarit benimki öylece duruyor alıştım artık böyle insanlara ne desen boş neyazıkki.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

:rofl: yanında da yoğurt isteseydiniz

Haklısın Çağlar abi yogurtsuz patlican kebabi mi olur :-)

iyiki adisyon birakmamislar  :biggrin:

Sizde haklisiniz yemegin cogunu araba yemis :-)

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İnsanlar çocuklarına insanlara hakaret ve küfür etmemesini de öğretmeli. İnsana davar dememeyi öğretmeli mesela. Yoksa o insanlardan bi farkları kalmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun abi, yanık is lekesi dikkatlice sürülen bir pasta ve üstüne sürülecek bir cila ile geçeceği kanaatindeyim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynı şey benimse başıma geldi temizlemek için 5 litre su harcadım herhalde parmakla ovalaya ovalaya çıkarmıştım.Arabanın park edili olduğu yerdeki binada cam açıktı yüksek ihtimalle oradan atıldı duysunlar diye baya bir sövdüm çıkan olmadı maalesef.Yakalarsam çok tatlı döverim arabam konusunda anlamsızca hassasım kafama atsa o kadar çıldırmam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun.

Bende aracı yer olmadığı icin bir kaç bina uzaga park etmiştim. Sabah baktım bir bardak çay yukardan aşağıya boca edilmiş. Teşekkür ettim düşünceli komşuya, simit kuru kuru gitmezdi :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş