• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Cem Işık

Seneler Sonra Bisiklete Dönüş :)

Bu konuda 128 ileti var

Asd Hangi ozellikti [emoji48]

Ani, Savrulmadan Durma tabiki..

Meslek icabı kıvrak olduğumu söylerler :p

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ani, Savrulmadan Durma tabiki..

Meslek icabı kıvrak olduğumu söylerler :p

Ehehe Anladım ben onu [emoji23] [emoji23] [emoji48]
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Seninle konuştuktan sonra değiştirdim, ne varmış lem yaşımda deyip. Bi 50 falan olsak hadi neyse.. :p

50 olsa n'oluyo ki [emoji30] ben ufaklığın 16" bisikletine bile binebiliyom ki [emoji12]

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

50 olsa n'oluyo ki [emoji30] ben ufaklığın 16" bisikletine bile binebiliyom ki [emoji12]

Söyle bi baktımda geldiğimde hayatının baharında korpecik bi moderator Adnan abimiz vardı adam 50 olmuş vallahi [emoji12] Allah uzun ömürler versin abi
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kim ben mi 50 olmuşum [emoji30] Allah razı olsun Samet, cümlemize

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

abi garantı belgei flan aldınmı veya yazılı bı kagıt felan  calintı cıkma durumu cok oluyor  bu tip durumlarda kfa karısıklıpğı olmasında :D hapis yiyen cok duydum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sağlam avkat var elimin altında,kurtarır beni

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sağlam avkat var elimin altında,kurtarır beni

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben en son 20 sene önce 15 yaşımda binmiştim de, çocuklukla bağdaştı kafamda sanırım bu iş, ondan bir anlık gafletle yaş dedim ama yaşı dede kıvamında olanlar varken, biz daha dünkü çocuk statüsündeyiz :)

aslına fotodaki bisikleti tam nostalji halinde bulup paylaşmak isterdim ama bu denk geldi.

ben de en son 25 yaşındayken bindim ama bir tur binişti, ondan önce binip, gezip sürdüğümde kim bilir kaç yaşındaydım hiç hatırlamıyorum.

objektiflere şöyle şehir görüntüleri hiç veremedik sanırım

ZY1VgZ.jpg

oEzZPk.jpg

lEzy2b.jpg

VEyL5r.jpg

nEGgVl.jpg

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

177b5801e38dc30e00e6f0eafb0530ab.jpge8fbb0cc5de0d3099819248ae0ecf0a6.jpg

Bu gün toplamda 10 km kadar dolaştım yeni yol arkadaşımla. Fren bakım belki de modifiye ihtiyacı var ,düz yolda iyi de yokuş inişlerde sıkıntı var gibi ama çözeceğiz..

6 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Genelde on freni biraz daha fazla kullan abi olmadi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zaten iki freni kullanmazsam durmak mümkün değil gibi Uğur:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zaten iki freni kullanmazsam durmak mümkün değil gibi Uğur:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hidrolik sart o zman abi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eyvallah cem bakacağım. Uygun olursa alacağım inşallah.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eyvallah cem bakacağım. Uygun olursa alacağım inşallah.

Bakmayin ortadan yayli bisiklet derim bosa yoruyor[emoji1]

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bakmayin ortadan yayli bisiklet derim bosa yoruyor[emoji1]

Çocuk için alsam uyar mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çocuk için alsam uyar mı?

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi alma derim bn [emoji1] eziyet bu bisikletler bana gore tarihinde Uğur Çınar tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abi alma derin kanimca bosa yoruyot bu bisiklet

Tamam. Uğur kardeşim. Telefon da problem olduğu için mesaj 3 kere geldi. Kusura bakma

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tamam. Uğur kardeşim. Telefon da problem olduğu için mesaj 3 kere geldi. Kusura bakma

Ne demek abi [emoji1]

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dağdan iniş için ortadan amortisörlü olanlar, eğer böyle birşey yapmıyorsanız sizi kullanırken yorar. Dağ bisikleti bakıyorsanız amortisörleri kilitlenebilen tiplere bakın. Şehirde kullanımda amortisörleri kilitlersiniz, dağda kullanımda açarsınız.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dağdan iniş için ortadan amortisörlü olanlar, eğer böyle birşey yapmıyorsanız sizi kullanırken yorar. Dağ bisikleti bakıyorsanız amortisörleri kilitlenebilen tiplere bakın. Şehirde kullanımda amortisörleri kilitlersiniz, dağda kullanımda açarsınız.

Aynen, downhill bisikleti olarak geçiyorlar, dağdan adam gibi inmeyenler için tasarlanmış, profesyonel kullanım içindirler  :exc1:  :crazy:

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bugün frenlerime el attım,fren telleri gevşemiş biraz,ayarladım, çok güzel oldu. Bir de evde sıvı gres buldum,onunla giriştim,yağ gibi kayıyor artık..

4 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bugün frenlerime el attım,fren telleri gevşemiş biraz,ayarladım, çok güzel oldu. Bir de evde sıvı gres buldum,onunla giriştim,yağ gibi kayıyor artık..

Demek mekanik disk frenmiş abi o zaman ayarı hassas oluyor. Birde belirli periyotlarla yağlarsan hem sana avantajı olur hem de dişlilerin aşınmasını en aza indirgersin abi
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş