• Duyurular

  • Mehmet Ozyurek

   Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

   Değerli Üyelerimiz,
   Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

   Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
   Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

   Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

   Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

   Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

   Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Gökhan Turunç

Bmw F20 116I / Lifter Sesi Mi Acaba?

Bu konuda 5 ileti var

Arkadaşlar merhaba,

Son zamanlarda aracın motoru benzinli bir arabaya nazaran ( sıcak veya soğuk ) daha yüksek sesli çalışmaya başladı. Özellikle vites D konumunda iken; dururken ya da gaz vermeden rölanti devri ile hareket ederken, motordan titreşime / uğultuya benzer ses geliyor. Bununla beraber aracın rölanti ses seviyesinin yükseldiği kanısındayım. İçerideki sesin videosunu çekemedim ancak motor sıcakken, kaputu açarak motorun sesini kaydedebildim. Bir kaç araştırmalarıma göre lifterden şüpheleniyorum ama emin değilim. Özellikle BMW ve benzinli araçlar konusunda tecrübe sahibi arkadaşlardan yardımlarınızı bekliyorum :)

 

Video: http://sendvid.com/wn1rk9xn?secret=74b88137-2b31-4d4c-9ad6-6c3e63efcb06

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bakım geçmişi ?

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Vanos motor mu aracınız?

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Aracin en son bakimini yetkili serviste Haziran 2016'da yaptirdik ve yaklasik 3-4 ay sonra tekrar yaptiracagiz. Yani bakim konusunda bir aksaklik yok.

Vanos motordan kastiniz tam olarak nedir bilmiyorum ama BMW'nin PSA ile ortak gelistirdigi 4 silindirdi 136 beygirlik benzinli motor.

Ben ozellikle benzinli arac aldim ki basim agrimasin diye ama insallah bir sorun yoktur.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar sorunu çözdüm; belki daha sonra bu sorunu yaşayanlar olur, yardımım dokunur. Hiç öyle beklediğimiz gibi bir sorun değilmiş :) Motor bölümünde ki bakalit bir parçanın vidası gevşemiş ve belirli zamanlarda ses yapıyormuş. Yetkili servis çözdü :nazar:

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş