• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Mehmet Delen

Sedanmı Hatchback

Bu konuda 41 ileti var

Arkadaslar sedan focusmu yoksa hatchback mi artısı eksisi nedir nelerdir? Acaba sizin tercihiniz ne yönde oldu...?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaslar sedan focusmu yoksa hatchback mi artısı eksisi nedir nelerdir? Acaba sizin tercihiniz ne yönde oldu...?

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır. Ben heçbek severlerdenim. Zevk meselesi benimki tamamen. Tip olarak daha çok hoşuma gidiyorlar.. Aşağıdaki konulara göz atabilirsiniz.

http://www.fordclubtr.com/forum/topic/165082-sedan-m%C4%B1-hb-mi/

http://www.fordclubtr.com/forum/topic/237496-virajda-sedan-m%C4%B1-hb-mi-bilimsel-kaynak-var-m%C4%B1/

http://www.fordclubtr.com/forum/topic/196292-hb-ile-sedan-fark%C4%B1/

Saygılarımla,

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence de hatchback , görüntüsü daha hoş oluyor , sedandan daha küçük bagajı olsa da kullanım olarak daha pratik ve arka koltukları yatırınca sedan bagajını 2ye katlıyor

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bagajım büyük olsun istiyorsan sedan, görsellik açısından hb daha güzel.

Saygılar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

HB araçların bagaj kapağından genellikle ses gelme ihtimali yüksektir.

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

HB araçların bagaj kapağından genellikle ses gelme ihtimali yüksektir.

Kuryeyse doğrudur [emoji13] 99 focusta kapaktan ses gelmiyordu , 2006 fiestada geliyordu ama çözmüştüm nasıl yaptığımı hatirlamiyom galiba hortum sokmuştum fitillere [emoji1]
2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kuryeyse doğrudur [emoji13] 99 focusta kapaktan ses gelmiyordu , 2006 fiestada geliyordu ama çözmüştüm nasıl yaptığımı hatirlamiyom galiba hortum sokmuştum fitillere [emoji1]

eski arabam 2010 focus 2.5 hb ten de geliyordu  ;)

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

eski arabam 2010 focus 2.5 hb ten de geliyordu ;)

Umarım fr dan gelmez [emoji594]

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

gelir kesin yapacak bişey yok Yasin  :)

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hb arabam var şuanda ama sedan bir başkadır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hatchback.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bağaj lazımsa sedan.

ama bağaj lağzım değilse bir gün mutlaka lazım olur yine sedan :D

6 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Heçpek

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kesinlikle sedan (Nokta)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence en güzeli sw :) her ikisinden de iyi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Görüntü Olarak HB

Bagaj olarak SEDAN

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracına göre değişir. Bazı sedanların bagajı büyük olsada da yükleme yeri dar oluyor. misal Focus 3.5. HB araç daha  kullanışlı. Yeri geliyor arka koltukları yatırınca çok daha fazla eşya alabiliyor.

Eskiden Corsam vardı. Bi arkadaşın ev eşyalarını 5-6 seferde taşımıştık. Sedan olsa hayatta sığmazdı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

MPV :ortalıkbulandıranadamsmilesi:

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hb'in yol tutuşu daha iyidir, ama sedan da aşağı kalmaz. Bagaj lazımsa sedan...Ama Focus'un orjinali hatchbackdir. :)

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
3 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dabükü de HB..

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tamamen zevk meselesi. Bagaj kapasitesine takılmayın. HB araçta bagaj daha kullanışlı oluyor. Sedan bagaja sığdıramayacağın eşyaları HB bagaja çok rahatlıkla koyabilirsin. Şu anda Hb kasanın 3 bin tl fiyat avantajı da azımsanacak bir rakam değil.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arka koltukları yatırınca sedan aracın bagaj kapasitesi daha mı küçük oluyor hb araca göre

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bencede hecbek

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Genel olarak bakarsak bagaj ve yol tutuş haricinde pek fark göremiyorum yol tutuş hatcback bagaj sedan

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tek kapı...

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş