• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Gökhan Erken

Müzik Sistemi Bilgileri Gerekli Ekipman

Bu konuda 59 ileti var

TSS 20 geçtiğimiz yüzyılın ürünü uğurcum kıyasladğın ürünler birbirleriyle uyum sağlamıyor :D

Merhaba componentlerin crossover larını daha kalitelileri ile değiştirme imkanınız olursa şayet ses kaliteniz oldukça artar. keyifli forumlar.

Dedim ya Gökhan cim tss 20 yerine horn tipi Tweeter diye

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

peki tss20 kadar veya daha iyi tiz alabileceğim tweeter önerebilirmisiniz fiyat tavan 200
Bir de crossover tavsiyesi alabilirmiyim mümkünse

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

peki tss20 kadar veya daha iyi tiz alabileceğim tweeter önerebilirmisiniz fiyat tavan 200

Bir de crossover tavsiyesi alabilirmiyim mümkünse

200t bütçe ile önerebileceğim yani işinize yarar ürün malesef öneremeyeceğim. zaten iyi bir crossover in adet fiyatı 250-300t arasında oynamakta artı siz kaç yollu istiyorsunuz o da var. 

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

pek anlamıyorum crossover yollarından ama 2 yollu sanırsam  :unsure2: 
tabi crossover'dan vazgeçtim şimdilik ama horn tweeter önerebilirmisin?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

pek anlamıyorum crossover yollarından ama 2 yollu sanırsam :unsure2:

tabi crossover'dan vazgeçtim şimdilik ama horn tweeter önerebilirmisin?

Tss 20 siparişi vermişsiniz, amlikatöre uygularsanız daha temiz ses alırsınız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Satıcının elinde varsa değiştirmeyi düşünmüştüm ama uğraştıracak biraz galiba,, en iyisi tss20'den maksimum faydalanmak.
​Teşekkür ederim ilginize bilginize

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Satıcının elinde varsa değiştirmeyi düşünmüştüm ama uğraştıracak biraz galiba,, en iyisi tss20'den maksimum faydalanmak.

​Teşekkür ederim ilginize bilginize

Ben teşekkür ederim. Birde kapasitörü çıkartmalısınız gücü keser :)

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Nasıl yani? :shok:  Kapasitör ani güç harcamalarında bir nevi depo görevi görmüyor mu? Ya da nasıl gücü keser?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Nasıl yani? :shok: Kapasitör ani güç harcamalarında bir nevi depo görevi görmüyor mu? Ya da nasıl gücü keser?

Kapasitör yerine uygun bi sigorta koyarsanız daha iyi olur. Siz birden fazla amplikatör ile müzik dinlemedesiniz zaten araç çalışır durumda dinliyorsunuz dinamo akü boşalmaya başladığında otomatik olarak şarj etmeye başlıyor yani yüksek watt sistemlerde kapasitör yerine fazladan 1 yada sisteme göre daha fazla akü ile dinamonun gücüne göre eklenilmesinde fayda var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben teşekkür ederim. Birde kapasitörü çıkartmalısınız gücü keser :)

Demeyeydin iyiydi. Kapasitörle kovalarlar seni
2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

:) Teşekkür ederim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Demeyeydin iyiydi. Kapasitörle kovalarlar seni

Mosfet bant genişliği meselesi abi [emoji3] ne kadar amper o kadar güç [emoji1303][emoji1303][emoji1303]

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gökhan bir isteğim daha var.  Elimdeki 30 luk Woofer'ın bi kaç yerinde delikler var değiştirmek istiyorum.  Uygun fiyatlı performansı güzel bir woofer önerisi alabilirmiyim.  Kabine bağlanacak. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gökhan bir isteğim daha var. Elimdeki 30 luk Woofer'ın bi kaç yerinde delikler var değiştirmek istiyorum. Uygun fiyatlı performansı güzel bir woofer önerisi alabilirmiyim. Kabine bağlanacak.

Elindeki delikli sub a ait fotolar varsa ekleyebilirmisin. Tamir ettirebiliriz ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elindeki delikli sub a ait fotolar varsa ekleyebilirmisin. Tamir ettirebiliriz ;)

Yarın çekip göndereyim ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tahta kuruları mı yemiş foto bekleriyouz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tahta kuruları mı yemiş foto bekleriyouz

Abi sende RAİD varmı ?

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Naftalin serptim

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Naftalin serptim

O zaman sende Aciko Eko vardır kesin.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Efsane.. Frekans ayar çıbıklarında yeşil ledli

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aha bu, markası bile dandik astarı yüzünden pahalıya gelmesin :)

cbb8c54d354994fee25d0cf793039c95.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Nesi dandik abi eski seri bi başa benziyo körüne bakarsa k sağlama benziyo

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Landirenzonun yan ürünü mü bu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

körük değişecek fazla masraf çıkmaz hangi ildesin hocam sen

Aha bu, markası bile dandik astarı yüzünden pahalıya gelmesin :)

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

körük değişecek fazla masraf çıkmaz hangi ildesin hocam sen

Ispartadayım Gökhan.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş