• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Turkay Enez

Hangi Suv (Kuga,tucson,sportage,kadjar,vitara,mokka,yeti,3008)

Bu konuda 188 ileti var

Test için gittim e kullandım. Öldür parçala 12 litre yaktım Gebze Çayırova arasında. Kendi kendine 10 saniye direksiyona hüküm etmesi güzel,

. Koltuk ve iç yapı hüsran. Gerçi oraya land ile gitmek en büyük hata idi. Eğer liberty varken gitsem almıştım hyundai

Sen abi turbo benzini test ettin sanırıım Turkay ben 135 hplik atmosferik alma niyetinde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aslında işin özü şu arkadaşlar.

Geldim nerdeyse 50 yaşına. Artık, tüketim hesabıyla uğraşmak istemiyorum. Ne yakarsa yaksın. O yüzden (özellikle eşim) artık ekonomik, az yakan, 2. eli iyi gibi hesaplara girmeden gözümüze en güzel görünen Tucsonu almak istiyoruz.. Ki görüntü olarak en iyilerden biri tuscon. Bunu bir çok arkadaş da yazmış yukarda. Eşim de kullanacağı için mutlaka otomatik olacak. 4*4 olması gerekmiyor. Zaten çoğunluğu şehiriçi kullanacağız.. Çok çok seri olmasına da gerek yok. Yıllardır kullandığım Yetinin 0-100 ü ile aynı değere (12,1 sn) sahip. Eşimin aracı İ10 un 0-100 ü ise 15-16 sn civarında. O bile yeterli şehiriçinde...

Gdi motorlu 132 bglik klasik tork konvektörlü şanzımanın sorunsuz olduğunu duyuyorum. Bu bize yetecektir. Donanım da çok önemli değil. Olmazsa olmazımız navigasyon ve geri görüş kamerası ve basamak. Zaten en baz donanımda bile bir sürü donanım var. Ben sadece basamak ve navigasyon ilave ettireceğim. Son kararımız bu şimdilik.

siz karar vermişsiniz zaten sadece uzatmaları oynuyorsunuz bence. Gönlünüzün şampiyonu belli
2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sen abi turbo benzini test ettin sanırıım Turkay ben 135 hplik atmosferik alma niyetinde

O daha çok yakar, aynı kasa zayıf motor ile

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bize de hayırlı olsun demek düşer.Tucson güzel araba.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

177 beygirliği çok güzel

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Son karar Tucson. Ancak henüz netleştiremediğim bir konu var. Yine yardım rica ediyorum...

177 bg style (en boş) paket mi? 132 bg elite (orta paket mi)?

Gönül elite 177 istiyor ama fiyat beni aşıyor, borçlanmak da istemiyorum...

Style pakette bile bir çok donanım var ama, elite olunca farklar şöyle...

1. Elektrikli sürücü koltuğu,

2. Deri koltuklar,

3. Ön ve arka koltuk ısıtma sistemi,

4. Süpervizyon gösterge paneli ve renkli lcd bilgi ekranı,

5. 8'' dokunmatik ekranlı audio, navigasyon ve video player,

6. Anahtarsız giriş ve çalıştırma,

7. Elektrikli açılır panaromik cam tavan,

8. Geri görüş kamerası,

9. Arka park sensörü,

Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Fiyat olarak, arada fark yok gibi bişey...

İki motor arasındaki farklar 45 bg, 3 sn daha iyi 0-100 değeri ve 100 km de 0,8 lt daha az tüketim...

tarihinde Turkay Enez tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

177 lik

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tiguan

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

164 Nm tork'a  karşı 270 Nm tork.  Çok fark var. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tiguan. ACT motorlu olursa az yakacaktır.

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

elite 177 :)

Zorlayın, aylardan Aralık. Hatta gerekirse 2. el. Alıp 2 ay sonra çok yakıyor diye satanlar vardır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Alabildiğiniz kadar dolusunu alın

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tiguan. ACT motorlu olursa az yakacaktır.

bizi kimse anlamıyor cenk.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Fiyat olarak beni aşıyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

177 hyunday daha mı ucuz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tucson hepsinden daha baba duruyor ben olsam bende tucson alabilirdim çünkü cezbedici bir gücü ve görünümü var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hyundai 177 lik baz versiyon 100.900 liste fiyatı var. 92.000 liraya indiriyorlar..

Tiguan trendline 111.114 lira. İndirim yaparlar mı bilmiyorum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ha siz dsg bakıyorsunuz. tamam anladım.  yapmazlar.

177 düşünülebilir. tipi gayet güzel.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet otomatik olacak...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elite 177

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Deri koltuk beni cezbetmiyor abi geri kalan özellikler iyide o yüzden style 177 hem kendini de çok zorlamamış olursun hemde bastınmı gider abicim  bol beygir iyidir ;)

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Biz birbirimizi anlıyoruz ya hocam [emoji4]
2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende sizleri anlıyor ve destekliyorum hocam. Ve ACT motorlusuna sahibiz. Şu anda şehir için aracın ortalaması 7.2 lt . Ve eşim kısa mesafelerde kullanıyor. Kısaca çok memnunuz.

bende sizleri anlıyor ve destekliyorum hocam. Ve ACT motorlusuna sahibiz. Şu anda şehir için aracın ortalaması 7.2 lt . Ve eşim kısa mesafelerde kullanıyor. Kısaca çok memnunuz.
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

"çok yakar o çok yakar. kasayı kaldırmaz."

sizinki ACT değildi 150HP mi?

ben bu ara passat ile artık sakin gitmeye başladım. uzun dönem ortalamam 6.2

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş