• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Turkay Enez

Hangi Suv (Kuga,tucson,sportage,kadjar,vitara,mokka,yeti,3008)

Bu konuda 188 ileti var

2. Daha güzel

Arac 4*2 mi

Acaba philips exrem 130 luğu mu denesem?

Phipis extravision %100 1 sene kullandım biri bozuldu karardı

Sonra %130 aldm o dahada güçlü aydınlatıyordu

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Basamak olarak şu ikisi arasında kaldım...

o0rAYR.jpg

bu daha güzel duruyor ve daha işlevsel gibi. siyah kısımlar kauçuk ise en azından ayak bastığınız da kaymaz.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kesinlikle 2.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2 numara bence de daha guzel ama toplam goruntude siritabilir de. 1numarada da kaucuk var sanirim.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben de 1.basamağı beğendim,daha orjinal görünüyor.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Okey, sen öyle diyorsan Osram unlimited alayım...

Ampul tipi olarak H7 değil de, H7LL yazıyor. H7 ile H7LL arasında bir fark var mı? Farklı bir ampul mü H7LL?

Aslında soru herkese arkadaşlar...

Basamak konusunda da fikirleri bekliyorum arkadaşlar...

Long live
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Uzun ömürlü mü demek?

Yani H7 Osram Unlimited alabilirim... Yetide 2 yıldan fazla kullandım, hala güzel aydınlatıyordu...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bugün itibariyle 400 km olduk. Cuma akşamı 9 km yolu 1 saat 10 dakikada geldim. Eve geldiğimde 14 küsür lt gösteriyordu. Sabah (akıcı), akşam (yoğun trafik) okula git gel kullanımda 10 litreyi hiç geçmedim. Yakıtı düşündüğümden daha iyi gidiyor. Üstelik hem motor yeni, hem hava sıcaklığı 6-7 derecelerde, hem de kışlık lastiklerle. Henüz uzun yol yok...

Basamak olarak, üstte 2. sırada olan basamağı takdırdım. Ayrıca, 4 d paspas ve bagaj havuzu aldım. Bir de ön ampulleri Osram Unlimitedlerle değiştirdim.

Şimdilik memnunum diyebilirim. En çok sessizliğini sevdim.

Ancak henüz nerden geldiğini bulamadığım bir titreşim sesi var. Arka bölümden geliyor. Parke tarzı yollarda saliselik titreme zırıltı şeklinde. Arka koltuklardan ve tavan perdesinden şüpheleniyorum. Bu arada sesi sadece ben duyuyorum, başkaları duymuyor...

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bugün itibariyle 400 km olduk. Cuma akşamı 9 km yolu 1 saat 10 dakikada geldim. Eve geldiğimde 14 küsür lt gösteriyordu. Sabah (akıcı), akşam (yoğun trafik) okula git gel kullanımda 10 litreyi hiç geçmedim. Yakıtı düşündüğümden daha iyi gidiyor. Üstelik hem motor yeni, hem hava sıcaklığı 6-7 derecelerde, hem de kışlık lastiklerle. Henüz uzun yol yok...

Basamak olarak, üstte 2. sırada olan basamağı takdırdım. Ayrıca, 4 d paspas ve bagaj havuzu aldım. Bir de ön ampulleri Osram Unlimitedlerle değiştirdim.

Şimdilik memnunum diyebilirim. En çok sessizliğini sevdim.

Ancak henüz nerden geldiğini bulamadığım bir titreşim sesi var. Arka bölümden geliyor. Parke tarzı yollarda saliselik titreme zırıltı şeklinde. Arka koltuklardan ve tavan perdesinden şüpheleniyorum. Bu arada sesi sadece ben duyuyorum, başkaları duymuyor...

Tüketim değerleri gayet iyi..Ses gelmeyen araç mı olurmuş  :nea:  Bence tavan perdesinden ve havalar ısınınca  kesilecek..Kışın sesler artabilir kafaya takmamak lazım

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun. basamak tercihi zevkli olmuş. son zamanlarda bu 4D paspasları duyar oldum, görsel falan var mıdır, 3Bden farkı nedir?

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

4 d olmasını, paspasın altında küçük çıkıntıların varlığıyla açıklıyorlar. Bu çıkıntılaar sayesinde paspas zemine tutunuyor. Ancak, 4 d olmasından ziyade paspaslar çok kaliteli. Araçla bütünleşik gibi oldu...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam hayırlı olsun.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 28.11.2016 at 21:18, Baha Kanberoğlu yazdı:

Yeni Vitara'ya da bakmak lazım. Otomatik 4x2.. Donanım ve fiyat olarak iyi..

Çok hantal araç hocam 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş