• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Olgu Erhan

--Yeni Yeni-A118C X40 Ambarella A7 Işlemcili Kapasitörlü Araç Kamerası

Bu konuda 32 ileti var

güç gitiği an zaten sorun ... ne içtin ben de isitiyoeum

Gerekli olan kaydı. Bu uzattığımız süre içerisinde kaydedip.

Yeni kayda yani otoparkta beklerken çektiği boş kayda başlamış olacak.

Bu sayede. Kaydedemediği kayıt. Zaten gereksiz kayıt olacak.

Yine son kaydı kaydedemeyecek ama. Bu sayede son kayıt zaten gereksiz kayıt olacak.

Ben bişey içmedim. Sen ? :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gerekli olan kaydı. Bu uzattığımız süre içerisinde kaydedip.

Yeni kayda yani otoparkta beklerken çektiği boş kayda başlamış olacak.

Bu sayede. Kaydedemediği kayıt. Zaten gereksiz kayıt olacak.

Yine son kaydı kaydedemeyecek ama. Bu sayede son kayıt zaten gereksiz kayıt olacak.

Ben bişey içmedim. Sen ? :)

15 dakika mı her segment?  o kadar uzun yaparsan olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

15 dakika mı her segment? o kadar uzun yaparsan olur.

Minimum 3 hocam. Genelde öyle kullanıyoruz.

3,5 ve 10 genelde.

Her segment kaç dakika kullanılıyor ise minimum o kadar uzatmak gerek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

parmakla on off yapsak?

sorun zaten güç kesildiği an kapanması.. kendini kapatacak zamanı bulmaıyor. röle 30 dak da kesse aynı sonuçolacak?

Parmakla kaydı durdursan stop etmeden önce olur ama kim uğraşır onla :)

En önemlisi kaza anında refleks ilk olarak kontağı kapatırız, en önemli anda son kayıt bozuk olur yada ciddi bir kaza yaptık o anda araçta elektrik kesildi yada kamera enerji kablosu o çarpma etkisi ile çıktı. Son kayıt yine bozuldu gitti hemde en gerekli olduğu anda...

Minimum 3 hocam. Genelde öyle kullanıyoruz.

3,5 ve 10 genelde.

Her segment kaç dakika kullanılıyor ise minimum o kadar uzatmak gerek.

Evet, furkan bey açtığı konudan biliyorum işe yarayan bir yöntem. Hatta döngüsel kaydı 1 dk ayarlama şansımız da var.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

netlik / çekimler güzel.

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayvan bol, direksiyonu kırmasam son anda adam üstüme çıkacaktı. 2. dk dan sonra.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Son güncelleme :

5-6 gündür araçta test ediyorum, sıkıntı kalmadı. Demekki kapasitörlerin biraz çalışıp kendine gelmesi gerekiyormuş :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş