• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Forumumuz Büyüyor, Değişiyor, Gelişiyor ...   09-01-2017

Değerli Üyelerimiz,
      Forumumuz 2000’yılında “Yahoo Grup” olarak kurulmuş, daha sonra “focusum.com” olarak forum platformuna giriş yapmış, hızla büyüyerek tüm “Ford” marka araçları kapsar hale geldiği için 2005 yılında “da fordclubtr.com” ismiyle bu günlere kadar başarı ile gelmiştir.

Forumumuzun bugünlere gelmesinde en büyük etken tabiki siz değerli üyelerimizin varlığı, katkısı ve devamlılığıdır.  
      Bugün ise genişlemesi kaçınılmaz olmuş, ve artık gerek bilgi içeriği, gerek üye talepleri, gerek küreselleşmenin olduğu bir ortamda boyutumuz tek bir markaya olan bağlılığı aşmış bulunmaktadır. Bu sebeple, bu duyuru ile bugün itibariyle forumumuzu tüm markalara açtığımızı sizlerle paylaşmak istedim.

Yeni hedefimiz, tüm otomobil markalarının eşit şart ve haklarla forumda yer almasıdır. Bu sebeple sizlerden ve yeni üyelerimizden en büyük beklentimiz bütün otomobil üreticisi markalara ve kullanıcılarına karşı saygı ile yaklaşmanız ve bireylerin tercihlerine saygı duymanızdır.

Bu büyümeyle birlikte yönetim yapısında da değişikler yapılmıştır. Yönetici sayısı artırılmış, İçerik ve Bölüm Sorumlusu sistemine geçilmiş ve daha işlevsel daha hızlı kontrol imkanı sağlanmak hedeflenmiştir. Forum altyapısı yenilenerek bu değişimlere ve gelişmelere cevap verebilir duruma getirilmiştir.

Hedefimiz yine en iyi olarak büyümeye devam etmektir. Bu konuda bizler elimizden geleni yapacağız ancak sizlerle başaracağız.

Yeni yapının hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Fatih Altınoluk

Caddy Mi Tourneo Connect Mi?

Bu konuda 11 ileti var

Tanıdığım bir abim bu iki araç arasında kararsız kaldı. Volkswagen caddy 2.0 tdi comfortline ve manuel vites. Ford tourneo connect titanium 1.5 tdci otomatik vites ve artı olarak cam tavan. Araç hususi kullanılacak. Yük filan atılmayacak. İki aracın artısı eksisi ne olur. Şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2,0 sırf mtv den bile elenme sebebi,ayrıca connect hem otomatik hem cam tavan hem de bence daha oturaklı duruyor

tarihinde Özgen Acar tarafından düzenlendi
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yeni Connect varsa yanında başka seçenek olmamalı..  :good1:

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Son caddy nin tipini hic begenmedim bide o kadar vergi vermek mantiksiz. Tourney bi hayli şık bi arac bence hemde otomatik hemde cam tavan.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tek secenek connect bu durumda

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

caddy ticari olduğundan mtv ile ilgili otomobil gibi bir durumu yoktur sanırım.

caddy tercih ederdim çok yakmıyor son kasası eniştemde var daha önce 1.6 caddy vardı yakıtta pek fark etmediği söylüyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2,0 140 versiyonu değilse (şuan 0 satışta yok) 2,0 102 ps hiç mantıklı değil, gitmeyen(motora göre) araca gereksiz yere o kadar vergi verilmez.
Connect her yönüyle Caddy'den üstün şuanda + ları daha çok.

caddy ticari olduğundan mtv ile ilgili otomobil gibi bir durumu yoktur sanırım.

caddy tercih ederdim çok yakmıyor son kasası eniştemde var daha önce 1.6 caddy vardı yakıtta pek fark etmediği söylüyor

1,9'a kadar 997,00 TL tl 1,9 üstü 1.508,00 TL tl yıllık ;)

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Caddy önce şu arkadaki makas olayını bi halletsin. Burdan Çanakkalaye Caddy ile gidip helezon yaylı bi Berlingo ile dönmüşlüğüm var. Makas ile Helezonun konforu kıyaslanamaz. Connectede helezon yay var. Sırf bu yüzden tercih sebebim olurdu.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tourneo Harika olmuş resmen sınıf atlamış hafif ticari grubunda. Düşünmeden tourneo connect diyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Caddy önce şu arkadaki makas olayını bi halletsin. Burdan Çanakkalaye Caddy ile gidip helezon yaylı bi Berlingo ile dönmüşlüğüm var. Makas ile Helezonun konforu kıyaslanamaz. Connectede helezon yay var. Sırf bu yüzden tercih sebebim olurdu.

Can alıcı noktama sadece siz değinmişsiniz. Makas iline gıcık oluyorum.baktığım araçların içinde helezon sadece connectte vardı. Birde arka camlar sürgülü değildi. Buda sınıfında tek galiba.
1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

tourneo connect kesinlikle  :good1: 

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş